Останній танець за мною

У Сари була заповітна мрія. Цій тендітній дівчині з маленького містечка шалено хотілося стати відомою балериною. Але життя розпорядилося інакше, і Сарі довелося відмовитися від своїх мрій. Незабаром дівчина переїжджає до батька в Чикаго, в небезпечний "чорний" квартал.
Сара починає ходити у школу, де переважна більшість учнів - афроамериканці. Вона знайомиться з приємним молодим чоловіком на ім'я Дерек Рейнольдс і його красивою сестрою. Разом з новими знайомими Сара відправляється на місцеву дискотеку. Однак балетні па Сари тут успіху не мають, і досвідчений танцюрист Дерек пропонує навчити дівчину всім премудростям хіп-хопу.
Сара виявилася прекрасною ученицею, але несподівано для себе почала випробовувати те, що американці називають "лихоманкою джунглів". Учитель дівчини стає її коханим...

Здавалося б - до чого звичайний сюжет! Юна красива дівчина - Сара, героїня Джулії Стайлз, мріє стати балериною, але через смерть матері вона змушена відмовитися від своєї мрії. Але цей фільм я переглядаю знову і знову, і він особисто мені не набридає - через атмосфери надії, яку я відчуваю в цьому фільмі, незважаючи на його похмуру, практично жебрацьку і, здавалося б, безвихідну обстановку.

У Вас не має доступу для завантажень

Сара, яку чудово зіграла Джулія Стайлз, - звинувачує себе у смерті матері і тому не вирішується знову приступити до того, чим вона живе, дихає - танцям. Хочеться відзначити, що Сара спочатку людина слабка, ведений. Їй обов'язково потрібна підтримка близьких - спочатку матері, подруг, потім Дерека, підтримка його сестри в школі (настільки незвичайної школі для «білої» дівчинки. Я, до речі, не розумію, чому батько влаштував її саме в «афроамериканських» школу - через брак коштів? або поблизу не було нічого більш звичного для дівчини, що тільки що пережила трагедію?). Її батько - теж людина слабка, і, мені здається, Сара на нього схожа. В першу чергу, творчими прагненнями і своєю стриманістю (вони навіть не обнялися, коли Сара приїхала), обидва не можуть зробити крок один одному назустріч, хоча їм потрібно якось співіснувати разом після смерті матері Сари. Дівчині потрібна підтримка, потрібна до останніх кадрів фільму, і цю необхідну їй, підтримку надає Дерек - самий пристойна людина в новій школі, мріє про щось більшому, ніж «дно життя».

 

 

Дивлячись на Дерека, можна здивуватися - невже в «чорному» кварталі і взагалі в Америці так погано йдуть справи, що з усієї школи добре якщо десяток хлопців має серйозні плани на життя? На мою думку, показана дуже життєва ситуація, причому не без моралі: все залежить від самої людини, від його характеру. Мати може сидіти в тюрмі, сестра в 15 років народити від нетямущого хлопця (і бути такою ж недолугої, як батько дитини - не помічено, що вона хоче працювати, вчитися ... І особливо неприваблива ситуація з Сарою, коли шеніль показала себе істинної расистка і власницею , подумавши тільки про себе, а не про почуття й інтересах її брата. Вона охоче допомагала новенької, взявши під своє крильце, а, відчувши, що та стає серйозною «суперницею» в боротьбі за брата, вельми негативно відмахнулася від дружби).

Просто ми звикли, що нам показують благополучну Америку, де все гаразд, будиночки - ідеально рівні, у всіх хороша робота, а проблеми підлітків обмежуються «популярністю» і партнерами на випускний бал.

У цьому фільмі все по-іншому. Любов - справжня, щира, нехай між несхожими, протилежними людьми, созревающая на «косих» поглядах і похмурих вулицях. Танці - від душі, справжні - суміш хіп-​​хопу і балету. Рішення - пройдені через біль і помилки.

Може бути, цей фільм і не шедевр, але мені він здається одним з кращих в цьому жанрі - з подібним сюжетом і проблемами.


Жанр фільму:Мелодрама------
оцінило: 0 люд.