Апокаліпсис наших днів

Капітан Віллард, фахівець з розслідування брудних справ, змучений віскі, спекою і виглядом з вікна готелю на проклятий Сайгон, відправляється крізь пекло В'єтнаму, по "річці часу" на пошуки полковника Курца, "зеленого берета", що відбився від зграї і проголосив себе богом камбоджійських дикунів.

Останні слова Полковника Курца у своєму житті. Вони ж і останні слова агента Уилларда у фільмі. Да уж дійсно жах. Сумбур в голові і нереально хаотичний потік думок навіть через тиждень після перегляду. Прямо те саме що сумбуру в моїй рецензії на фільм. Френсіс Форд Коппола, який вклав у фільм власні гроші, створив сюрреалістичну картину світу, нереально обпалюючу своєю реалістичністю, пішов ва-банк у двох сенсах. По-перше, до нього на теми В'єтнаму в кіно було накладено табу. По-друге, в разі відсутності комерційного успіху він був би повним банкрутом. Пішов ва-банк і не прогадав. Чому? Дуже неоднозначне питання.

У Вас не має доступу для завантажень

Що є війна? Протиприродне стан світу і навколишнього середовища. Батальйони і дивізії маріонеток йдуть порушувати головну заповідь біблії проти таких же як і вони батальйонів і дивізій. Люди, які не знають один одного, і нічого не зробили один одному поганого. Стан страху за своє життя, що з'їхала до чортів психіка і нищівне людську сутність прагнення вбивати. Фільмів про війну знято багато. Чи багато серед них таких як цей? Сильно сумніваюся.

Агент по секретним операціям Віллард у виконанні Мартіна Шина дитя війни. Афганський / Чеченський / Іракський / В'єтнамський синдром у плоті. Людина, що пішла з фронту, більше нічим іншим займатися не може. Чергове завдання його абсолютно секретно і полягає в усуненні полковника спецназу Куртца за те, що його методи стали «занадто неадекватними». Накази не обговорюються. Сказано - зроблено.

 

 

Віллард на катері проробляє шлях, який виконав сам полковник по річці в компанії декількох товаришів по службі. Про його завданні ніхто не знає. Чим далі в ліс, тим більше дров. Подорожуючи в саму глиб фронту, агент стикається з усе більшим і більшим виявом сюрреалістичність відбувається. Війна змінює свідомість і сутність солдат і офіцерів. Божевільні заїзди полковника, повернутого на серфінгу прямо посеред бою. Наліт вертлотетной ескадрильї під музику «політ валькірій». Запах смерті після атаки напалмом.

Те різка стрімка. Те мляво поточна швидкість розповіді. Постійна зміна подій і нові відомості про об'єкт усунення раз за разом змінюють уявлення агента про його завданні, про його ставлення до життя, про його сприйняття війни як явища. Ближче до кінця подорожі стає ясно, що «судити за вбивство на війні - все одно, що штрафувати за перевищення швидкості на Формулі-1».

Прикінцеві пів години фільму. Монологи Куртца, що міняють свідомість і вибивають грунт з під ніг. Ніякого сценарію - все лише геніальна імпровізація Марлона Брандо прямо під час зйомок. Кого можна вважати божевільним? Того, хто дивиться на речі по-іншому від інших? А якщо він і правда прав? Розбіжність з командуванням в методах ведення війни-достатня підстава для усунення? Може тому і була програна війна Америкою. Мільярди доларів, прекрасне оснащення і кількісну перевагу не змогли здолати погано навчену і гірше оснащену армію повстанців


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.