Тристан і Ізольда

Історія кохання британського воїна Тристана та ірландської принцеси Ізольди. Дія розгортається незабаром після падіння Римської імперії. Осиротілий в дитинстві, Тристан був вихований другом його сім'ї лордом Марком. Подорослішавши, Тристан стає хоробрим лицарем, який успішно бореться з армією ірландского короля. Ледь не загинувши в одній з битв, Тристан випадково опиняється біля ірландської берегів, де його знаходить, а потім і зцілює дочка короля Ізольда.

Балада, яку з надривом співали менестрелі в темні століття, примушуючи чутливі натури проливати потоки сліз, була прочитана мною ще в школі, причому у відмінному перекладі, і тому якось запам'яталася, і в свідомості була поміщена десь між «Ланселот і Гіневера »і« Ромео і Джульєтта ». Причому «Ланселот і Гіневера» залишалися для мене безликими аж до «Першого лицаря», а «Ромео і Джульєтта», як не комічно, до База Лурмана і «Лео + Клер» епохи MTV, оскільки Дзіфіреллевскіе Уайтінг і Олівія Хассі, над якими ридали свого часу наші батьки, черству душу мою не чіпали ні на грам. І ось тепер, хвала богам, прийшов п'ятничний вечір, коли всі плани обломилися, накотилася жалість до себе, і захотілося всмак розчулитися на адресу двох нещасних закоханих. Дісталася до «Трістана та Ізольди».

У Вас не має доступу для завантажень

Причин дивитися, крім настрою, було дві: Кевін Рейнольдс, осяяв моє дитинство «Робін Гудом» (про «Водний світ» намагаюся думати, що це не Рейнольдс), і Джеймс Франко, про усмішку якого складалися оди і пісні загальним обсягом більше всіх трьох вищеназваних творів. Пам'ятається оний двійник Джеймса Діна викликав загальне захоплення в «Спайдер-Мені», однак там, з неясної причини, він пройшов повз мене, хоча, покопавшись в пам'яті, я все ж вивудити з неї flash moment, де він підморгує офіціантці, зображуючи ту саму фатальну smile. М-да, посмішка рулить, handsome kid. А ось «Ескадрилья Лафайєт» мені сподобалася, так що, вперед, Трістан, come into the light.

Подивилася. Тверезий мій розум, відфільтрувавши info, видав результат: дешевий псевдо-історичний фільм, проте гнати бочку на Рейнольдса якось не поспішав. Захотілося виправдати режисера мого дитинства, наприклад, відсутністю грошей, на кшталт: «Чи міг би зробити тако-ой фільм, але продюсери підкачали». Ось і довелося Рейнольдсу саморучно стругати кілки для відтворення дерев'яного зодчества у власній картині, а акторів обряджати в домоткані одягу власного покрою / шиття з льону, саморучно вирощеного на власній землі. Що не кажи, ні розмаху, ні видовища в «Трістана та Ізольду» немає, ні декорацій, ні костюмів, ні турнірів (як я їх бачу), ні ігрищ, ні битв, ні всього того, що вражає уяву і справляє враження.

Бідненько, панове, і цим все сказано. Такий собі мас-маркет, магазин для економних, де одягу рівно стільки, щоб прикрити оголену плоть, а їжі - щоб не врізати дуба з голоду. Густі листяні ліси, слава Богу, - надбання народне, так само як і океан, так що хоч цими видами обділені ми не були, а ось статистів, покликаних зображати незліченні полчища ворогів да грізні наші дружини, було трагічно мало. Загалом, там, де мала бути масова кровопролитна різанина «одна народність на іншу», позначився крихітний междоусобчік «двадцять на двадцять». Хоч би записали крики / крики, що доносяться звідкись із-за пагорбів, щоб підтримати ілюзію масштабності. Ан-ні, досить вам і «двадцять на двадцять». Та при цьому операторських вишукувань - нуль, та музику - не Рейнольдс Чи за сумісництвом писав?

Гаразд, мало, ну так дали б нам пару-трійку запам'ятовуються персонажів, щоб з'явився один з них в кадрі, і дивилися б ми на нього в усі очі, слухали в усі вуха, і натішитися не могли. Подібні помічені не були ні серед своїх, ні серед чужих. Але була трійка центрових персонажів, і якщо гарненько поднатужиться, з цієї трійки можна було вичавити щось. І було б, напевно, вижато, якби не Руфус Сьюелл. За моєю особистою теорії, заснованої на забобонах та упередженнях, даний лицедій несе в собі якесь прокляття для картин, в яких задіяний, а, відповідно, для всіх учасників проекту.

Хто такий Сьюелл? База даних видає: «Кучерявий мужик з витріщеними очима і тонкими губами, який знімається виключно в дешевих, виключно в історичних фільмах, граючи при цьому лиходіїв». Не дивно, що «Трістан і Ізольда» - дешевий, та при тому історичний епос, адже там був Сьюелл-губитель якісного костюмного кіно! А з приводу позитивності його нинішнього персонажа, короля Марка, так і напрошуються підозри: від нього я очікувала каверзи аж до фінальних титрів, відмовляючись вірити в моральне переродження. А взагалі, він мені просто несимпатичний, і бачити його на екрані мені вкрай неприємно. Одна картина у нього гідна - «Небезпечна краса» (Чесна куртизанка), але тут, видно, Чорт поплутав - як йому вдалося не запороти хороший матеріал?

І, нарешті, добралися ми до головної парочки фатальних коханців, чия злочинна пристрасть «зруйнувала ціле королівство». Хтось до мене писав, що якби ні Софія Майлз, названа огудником не інакше як «колода», творчий потенціал Франко міг би вивести їх перипетії на вищий емоційний рівень. Нісенітниця. Подивилася я на розпатлано-кучерявого Франко, і зрозуміла, що грати він вміє, але чи то не хотів, чи то не міг цього зробити в ролі Трістана. Логічніше припустити, що не міг, причому з поважної причини, пов'язаної з важкою фізичною недугою. Вдивіться в його змучене, пригнічений, хворобливе обличчя, і ви зрозумієте, що Франко в період зйомок був практично при смерті, і тому очікувати він нього жвавості і бадьорості було не можна. Звичайно, коли потрібно було битися не на життя, а на смерть йому щось гарували, і тому хвилини дві він бився дуже завзято, але потім також стрімко здувався, і знову гуляв трупак. При цьому один його красивий око запливло і майже не відкривався, а другий благав: «Відпустіть мене додому! Невже не бачите, морфій вже не допомагає! Мені боляче і погано! ». А Рейнольдс безжально шмагав його батогом: «Пішов, нероба, грай! Відпрацьовуй свою получку! ».

Дійсно, в файтинг-сценах (нечисленних, так скажемо) Трістан був хороший, але коли справа доходила до любовної драми (яка була заявлена​​, як основна), герой-коханець був напрочуд млявий і загальмований. Максимум, що він міг видавити, це дві-три сльози по ходу фільму, але цього було, вибачте, зовсім недостатньо, щоб повірити в те, що він страждає (через жінку). А ось Софія Майлз, на моє переконання (хоч би якою була актрисою в загальному і цілому) з роллю впоралася на тверду четвірку. І в те, що Ізольда любила хладное тіло, знайдене на березі і згодом повернене нею до життя, я вірю. Її переживання, її страждання і метання, її жива міміка, пориви і емоції були, мабуть, єдиним світлим плямою у всьому фільмі, оскільки Франко-актор на її старання не відповідав ніяк.

Де пристрасть, пан Франко, де несамовита трагедія? Де ваші психи, ваші рвачкі, ваші зриви? Ізольда дві години екранного часу витанцьовувала навколо Трістана канкани «Love me, love me, say that you love me!», «Люби мене, будь зі мною!», На що Трістан спочатку механічно, по-істуканскі мимрив щось невиразне про борг і честі, а потім байдуже юзал закохану блондинку на сирої англійській землі, причому без належного запалу і спека.

М-да, хлопці, кобила здохла, нічого її шмагати. Причому здохла практично в зародку, - ось висновок, зроблений моїм тверезим критичним розумом. Але ж крім розуму, якщо ще невикорінна жіноча сентиментальність, яка майже несвідомо встала на захист даної картини, і витягла на світ Божий пару епізодів, які видалися не такими вже поганими. А якщо згадати недавнього короля Артура у виконанні Клайва Оуена, та ще кілька аналогічних трешевий картин плану «легенди / сказання», «Трістан та Ізольда» здасться досить прийнятним для травлення продуктом. А вже якщо з огидою воскресити в пам'яті добру дюжині нісенітниці (переважно за участю Руфуса Сьюелла) типу «Олени Троянської», - люди, дивіться «Трістана та Ізольду», це хай не багате, але дуже зворушливе кінци для чутливих натур!

Підсумок: насправді, щось в цьому фільмі мені все ж сподобалося. Не сказати, що зовсім вже бездарно-безнадійно. І не сказати, що роллю Трістана Франко остаточно занапастив себе в моєму думці. Ні, він - хороший актор, а що стосується його схожості з Джеймсом Діном, дозвольте передрати з Кертіса Хенсона: «Він не копія Діна, він гарніше його». І навіть не будучи беззастережної прихильницею актора, змушена визнати, що його посмішка законно діє на жінок також, як «How are you doing?» Джо Трібьяні, т. Е. Обеззброює і підпорядковує. А Ізольда все ж хороша. Без особливих претензій, але красива, і, чорт забирай, вона його любила.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.