Пробудження

Доктор Малкольм Сейєр, сором’язливий лікар і вчений-дослідник, на свій страх і ризик вирішує спробувати новий, експериментальний препарат, який ще не пройшов відповідних досліджень, для лікування хворих, що знаходяться у коматозному стані. І стається диво: пацієнт прокидається після тридцятирічного сну, щоб вперше поглянути на світ. Лікар і пацієнт стають друзями. Завдяки цій дружбі доктор Сейєр стає сміливішою, більш відкритою людиною, а Леонард, його пацієнт, пізнає прості радості життя. Натхнений таким чудесним одужанням свого пацієнта, лікар дає цей препарат і іншим хворим…
Фільм повністю базується на реальних подіях, які відбулися у 1969-1970 р. з невропатологом Олівером Саксом, який згодом написав про це мемуари.

На якомусь етапі від фільму виникає ефект, схожий на ефект від «недоречним людини», тільки менш сильний. Ненадовго починаєш сильніше, ніж зазвичай, цінувати задоволення, яке можеш сам собі доставити, розпоряджаючись своїм життям. Думаю, вплив вийшло не таким сильним, на яке розраховували творці фільму, але щось все ж вийшло.

У Вас не має доступу для завантажень

Занятних кадрокатінок не помічено, що запам'ятовуються фраз і діалогів немає, колірна гамма залишає бажати кращого. Робін Вільямс тут не такий поганий, як у більшості своїх фільмах, але все ж враження трохи псує. Однак в цілому фільм хороший. Він викликає посмішку і, безсумнівно, несе важливу думку: Що треба відкинути страхи, сором, сумніви, що потрібно брати від життя те доступне, що тобі подобається, а не зариватися в пісок. Ти можеш прожити щасливо і цю секунду, і цю, і цю.

Дійсно хвилюєшся за доктора Сейер, коли він починає працювати з пацієнтами. Хвилюєшся, чи дадуть йому таку можливість, не закриють чи шлях. Але до кінця фільму вже заспокоюєшся і не можна сказати, що переживаєш драму. Картина буває напруженому, але може бути досить м'якою.

 

 


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.