Ван Гельсінг

Глибоко в Карпатах лежить таємнича країна Трансильванія - світ, у якому зло зустрічається на кожному кроці, світ, у якому небезпека оживає із заходом сонця, і де монстри, що живуть у глибині людських кошмарів, набувають форми. У цей світ потрапляє легендарний мисливець за чудовиськами Ван Гельсінг, породжений на сторінках роману "Дракула" Брема Стокера. У своїй безперервній битві проти сил зла та за звільнення світу від породжень пекла, Ван Гельсінг, за завданням секретного братства, відправляється в Трансильванію, щоб схрестити зброю з графом Дракулою...

Фільм Стівена Соммерса «Ван Хельсинг» - один з кращих творів кінематографічного мистецтва в області фантастики і пригод. За достаток персонажів з різних фентезійних опусів деякі критики порівнюють «Ван Хельсинга» з «Лігою видатних джентельменів», але одне ні в якому разі не схоже на інше! Герої фільму тісно пов'язані один з одним, їх відносини чотки і зрозумілі немає нікого зайвого, дія фільму не перетікає під кінець в банальне з'ясування стосунків, як це трапилося в «Іншому світі», інакше це був би не фантастичний бойовик, а мелодрама з елементами фентезі .

У Вас не має доступу для завантажень

Серед незліченних спроб перевести образ кровожерливого графа Дракули на великий екран, ця - одна з найвдаліших. Головний же противник графа - кровопивці з'являвся в кіно набагато рідше. Режисерові вдалося успішно відтворити обидві образи, наділивши їх новими, унікальними рисами і навіть не побоявся підкоригувати їм біографії. За Соммерс, Ван Хельсинг - молодий, гарний чоловік, мисливець за нечистю, саме мисливець, а не суб'єкт в літах, що ставить над цією ж самою нечистю лабораторні досліди. Винищення упирів - сенс його життя. У спілкуванні з ними він холоднокровний і в той же час емоцонален. Він не боїться Дракули, бо ставиться до нього, як до предмету своєї роботи. Ван Хельсинг вміє розставляти пріоритети. Прагнучи взяти над ворогом верх, він при цьому не бажає комусь щось доводити, особливо собі (як, наприклад, це робить Анна). Йому взагалі наплювати на громадську думку! Тому, після прибуття в Трансільванію і звернувши увагу на її недружніх жителів він спокійно відповідає на питання Карла «Тут завжди так?» - «Майже». Але головне, Ван Хельсинг - справжній, жива людина, здатний любити і відчувати. Величезний респект Х'ю Джекману.

 

 

Безумовно, граф Дракула, талановито зіграний Річардом Роксбургом, є одним з найбільш пам'ятних персонажів фільму, і одним з кращих вампірів у кіно в цілому! Зазвичай знаменитого румунського інфернала прийнято зображати страшним, як чорт, живим трупом в чорному плащі з вертикально піднятим коміром, зубастим, як акула і з вічно кам'яним обличчям. Соммерс не побоявся відступити від канонів і тільки виграв від цього. В результаті Дракула вийшов стильним, чарівним і ікла у нього з'являються тільки в міру необхідності, а не вічно стирчать з-під губ. Крім того, цей Дракула найбільше схожий на людину - у нього нього є цілком мирне бажання продовження роду і він обожнює своїх синів-соколів вампірш. Але Дракула може породжувати тільки таких же Дракул - мерзенних, кровожерливих тварюк, які, як і він сам не відчувають «ні любові, ні страху, ні радості, ні жалості». Крім цього, граф не не містить левової частки егоїзму: зізнавшись вампірш, який він «бездушна колода», він гордо закінчує свою промову словами: «Мені добре - я буду жити вічно». Однак не все так погано, адже він досить ясно виражає і гордість, і гнів, і задоволення, і досаду, і навіть має почуття чорного гумору. У галереї кращих Дракул всіх часів і народів цей повинен зайняти гідне місце як мінімум, в першій п'ятірці.

Чудові образи Ганни - дівчата, готової на все, щоб помститися за образу сім'ї; Карла - послушника і друга Ван Хельсинга, який занадто скромний для борця з нежиттю, і досить «розв'язаний» для монаха; АЛІР - дурнуватою, але чарівною і жорстокої красуні - вампирши (відтоді як подивилася фільм, хотіла б мати таке ж плаття); монстра Франкенштейна - нещасного істоти, яке люди вважали злом і яке насправді їм не було. З них усіх найвизначнішою є Анна. Це героїня із залізною волею і гарячим серцем, щоб досягти мети, вона не зупиниться ні перед чим. Завжди поважала таких героїнь, які не те, що з лиходіями впоратися, але і герою соплі утерти можуть.

Спецефекти, декорації, музика - одне слово: чудово. Бюджет 200 мільйонів доларів був витрачений з розумом, а завдяки нестандартному і хвацько закрученим сюжетом і прекрасній грі акторів не дивно, що фільм досить швидко окупився і приніс в скарбничку творців непоганий бариш.

Підсумок - обов'язково подивіться, може бути DVD з цим фільмом займе місце у вашій домашній відеотеці.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.