Ілюзія обману

Фільм розповідає про банду професійних фокусників, які під час своїх виступів провертають зухвалі пограбування банків. Через деякий час до справи підключається ФБР, але викрити майстрів ілюзії виявляється не так просто...

Цікава тенденція намітилася в світовому кінематографі: бойовик як жанр набуває додаткових, йому невластиві, риси. До традиційних погоням, стрільбі і пограбуванням присовокупляют окрема, самодостатня тема. Образ лиходія стає чарівним, образ копа - відразливим. Розвиток фільму будується навколо якоїсь ідеї, для якої форма бойовика - всього лише доповнення, без чого кіно так само відбулося б. З останнього це - «Транс» Денні Бойла, зчеплення детектива, мелодрами і психологічної драми. Ще раніше - «Початок» Крістофера Нолана. У всіх трьох фільмів є одна спільна риса - увага до ірраціональної природі людини: віра («Ілюзія обману»), пам'ять («Транс»), сон («Початок»). Бойовик, колись простий жанр, виявляється складним, нехитрим, який таїть в собі непередбачувані повороти.

У Вас не має доступу для завантажень

Вони - четвірка кращих ілюзіоністів світу, котрі маніпулюють реальністю так, що здається, ніби все - міраж. Коли ж все - міраж, то нічого не має значення. Гроші - що це? Папірці, які по одному помахом руки фокусника готові засипати величезний зал, битком наповнений глядачами. «Чотири вершники» - найнебезпечніші грабіжники, коли-небудь існували: твою залізну впевненість в дійсності вони поставлять під сумнів і, зрештою, розіб'ють в пух і прах. Ось тут-то варто задуматися кожному: а що є те незмінне, яке не можна похитнути? Ці блазні, насміхатися над найсвятішим, реальністю, перетворюються з фіглярів в скоротяться, перевіряючих твоє зір: все, що не істинно - зникне.

«Ілюзія обману» - це планомірне занурення в таємничий світ магії. Герої картини хочуть сказати, що фокус - це не обман, а бажання чуда, і, по правді кажучи, тут немає фокусників, бо фокусник вводить в оману, тут же - все гранично серйозно: все по-справжньому. Не дарма агент Інтерполу Альма Дрей (Мелані Лоран) цитує французьке прислів'я: «Віра горами рухає». І якщо спочатку бажання у будь-що вірити є людською слабкістю, через що людина стає сліпий до «обману», то в кінці ця риса - віра - робиться тією силою, завдяки якій справедливість перестає бути абстрактною ідеєю. Не бачить тільки той, хто засліплений своїм его.

На завершення картини глядачів чекає подарунок, від якого вони випробують даний блаженство, і затягнутість фільму здасться виправданою: творці, як і їхні герої, прорахували всі ходи.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.