Срібна куля

Містичний трилер, знятий по розповіді всесвітньо відомого письменника Стівена Кінґа "Цикл перевертня". Маленьке американське містечко охоплено страхом: ночами при повному місяці хтось по-звірячому вбиває його мешканців. Хтось покритий шерстю, таємничий та невловимий. Добровольці, що відправилися на пошуки вбивці, самі стають його жертвами. Лише тринадцятирічний Марті, прикований до інвалідної коляски, переконаний, що вбивства скоює перевертень, проти якого безсила будь-яка зброя, окрім срібної кулі…

Майстер жахів і страху, неповторний і відомий письменник Стівен Кінг за мотивами власного твору ставить в 1985 році разом з режисером Деніелом Еттіес фільм з назвою «Срібна куля». Як це багатьом відомо, срібна куля здатна поранити, і навіть вбити таких отродий з пекла, як перевертнів, вовкулаків та вампірів, на основі чого і будується сюжет однойменного фільму.

У Вас не має доступу для завантажень

Картина повідає нам про події, страшних і овіяних мороком, яким було відведено місце в невеликому американському містечку. Щовечора, щоночі, при повному місяці хтось вбиває людей, жорстоко і майстерно, настільки, що багато жителів і не здогадуються, що за злочинами стоїть зовсім не людина. Мова піде про перевертня, лекантропе, якого здатна вбити лише срібна куля. Відважні і сміливі жителі організували засідку, з битами та рушницями полюючи на вбивцю; однак, як би самим не потрапити в лапи монстра, - один за іншим гине і ця група.

Все збилися з ніг, не розуміючи і не усвідомлюючи суті що відбувається, однак, лише хлопчик-інвалід Марті Кослоу знає, що за всім цим стоїть ... жахливе створення, - перевертень. Тепер хлопчисько змушений боротися не тільки зі своїми страхами, але і з людьми, які навідріз відкидають цю теорію, вважаючи, що хлопчик загрався. Але як би не так, і ось, перевертень оголошує полювання на сімейство Марті, - його дядька Реда і сестру Джейн. Хто виживе в цьому нерівному протистоянні і чи зможуть наші герої раз і навегда розправитися з прокляттям свого міста? Відповімо на ці питання разом, подивившись однойменний фільм Стівена Кінга «Срібна куля»!

З самого дитинства дивився цей фільм, боявся, тремтів, але дивився, - стільки вражень і страху, переляку перед перевертнем, стільки емоцій і відвертих почуттів при перегляді, що стає цікавим і привабливим для повторного перегляду кінофільму, та й стороннього глядача, ще не дивився цей чудовий і стрімкий кінофільм, це однозначно повинно зацікавити. До сих пір дивлюся і переглядаю цю вже класичну в своєму роді картину, і знову згадую ті відчуття і емоції від перегляду його в дитинстві, згадуючи той дух і атмосферу, коли ховався під ковдрою, трясся від страху і тремтів усім тілом, коли на екрані відбувалися найбільш страшні і жахливі моменти. Що й казати, досі перевертень для мене є втіленням всього жахливого, страшного і позаземного, всесилля і зосередження зла і всього поганого, об'єкт нічних кошмарів і головний страшила в уяві.

 

 

Говорячи про сам фільм, хотілося б відзначити досить оригінальний і особливий підхід до зйомок, - у час, коли кіно та прилегла техніка тільки-тільки розвивалася і вдосконалювалася, на момент 1985 року, творцям «Срібної кулі» вдалося поставити фільм з неймовірними і незбагненними для того часу спецефектами, шокуючим і дуже непередбачуваним розповіддю, фільм, який не містить ні картонних образів, ні пафосу, словом, нічого зайвого і настільки нелюбимого глядачем, що явно заважає і перешкоджає насолоджуватися переглядом, всієї барвистістю і багатством даного творіння кіномистецтва.

Зараз навіть дивуєшся і захоплюєшся зібраності, організованості і згуртованості знімальної команди фільму, дивуєшся, як це в настільки давній час був настільки вдосконалений і нестандартний для зйомок того часу стиль, - те, що гідно поваги і обов'язкового вивчення, вважається верхом мистецтва і чудовим витвором розуму і фантазії, задумки і підключаються до її здійснення всіх зусиль, певного майстерності і знань у справі, без яких навряд чи що-небудь вийшло.

Окремих похвал і позитивної позначки гідні актори, головні особи фільму, - і Гері Бьюзи, і Еверет МакГілл, і Корі Хейм, які змогли реалістично, без фальші і зайвої награності показати глядачеві як своїх персонажів, так і їх дія на екрані, так, і , втім, навіть розкрили свої особистості, показали глядачеві, хто вони такі є. Безсумнівно, талановито і дуже достойно, хвалю і поважаю, Молодці!

Що ж, наостанок хотілося б заохотити і порадити глядачу познайомитися з цим чудовим фільмом, класикою жанру і одним з найкращих творінь Стівена Кінга, яке глядачі змогли побачити і на екранах. Особисто для мене цей фільм був і залишається одним з найулюбленіших і високо цінують, внаслідок і його цікавинки, і динамічності, і за спогадами дитинства, коли сприймалося все об'єктивно і настільки яскраво, що ні секунди не втрачав натхнення й інтересу до вподобаним речам, в даному ж випадку, - до кінофільму з дивним і загадковим, але від того і притягає назвою «Срібна куля».


Жанр фільму:Жах-Містика------
оцінило: 0 люд.