Алфі

Римейк стрічки 1966 року із Майклом Кейном.

Алфі - вкрай легковажний англієць, що живе в Нью-Йорку, баламут і гульвіса, єдине завдання якого - знайти собі чергову коханку. Проте життєві обставини вимушують його змінити своє поверхневе існування: одна з його подружок повідомляє йому, що завагітніла.

З перших кадрів фільм заявляє про себе як навчальний посібник для чоловіків. Чим наповнене життя красунчика, про який піде мова? Він занадто привабливий, що навіть сусідські жінки у віці з радістю йдуть в його квартиру, щоб прибратися. Він надто зациклена на своїй зовнішності, вона для нього - зброя. Для спокушання, підпорядкування, пристрасті ... Навіть червоний колір постільної білизни увазі постійне збудження. Щоб, так би мовити, не забуватися. Метросексуал, що носить рожевий колір. Х-м-м, можливо, коли-небудь рожевий увійде в «чоловічу» моду, щоб ось так відкрито носити, але все ж, Алфі, залиш цей колір для своїх численних дівчат. Спокусник, дамський угодник, модний дизайнер ... Він занадто наївний, щоб дозволити собі стати справжнім чоловіком і бути щасливим.

У Вас не має доступу для завантажень

Для кожного «становлення» чоловіки виражається по-різному. Але думаю, для більшості однаково. У свої тридцять (а герою приблизно стільки) Алфі живе настільки безтурботним життям, що вона деколи приводить в жах. Не пропускаючи жодної спідниці, він немов метається в різні боки, іноді не гидуючи повернутися до «колишнім». Подібний тип чоловіків існував завжди, і завжди буде існувати. І якщо для його друга «стати чоловіком» має на увазі кинути все і переїхати з виношує дитину дівчиною, то міняти Алфі може тільки коханих. Для чого він це робить? Для задоволення. Так влаштована його природа. Жінки завжди його будуть любити. Але любити і бажати створити сім'ю - ніколи.

 

 

В цьому, думаю, полягає якщо не помилка, то неправильний життєвий настрій. «Жити кожен день, немов він останній» - золоті слова навіть для такого відчайдушного ловеласа як він. Марнувати життя, не залежачи від когось, бажаючи при цьому стабільного життя. Що для цього зроблено? Не брати зайвої відповідальності, не виносити зобов'язань. Вихід відносин завжди однаковий. В певний момент Алфі розуміє своє становище. Розуміє, що яким би красунчиком і першокласним коханцем ні, справжні цінності сімейної щасливого життя він не пізнає. Приходить момент, щоб побачити свої промахи. Варто тільки втратити, щоб зрозуміти, що ти любив все життя одну жінку. Але боявся зізнатися. Або вірив, що вона завжди буде приймати тебе таким. Момент, щоб навіть заплакати, відчуваючи душевний біль, гостру рану від розбитого серця ... «Вони для мене зробили занадто багато. Були етапом на життєвому шляху. А я для них - дуже мало ». Міркувати можна довго. Або мало, покуда ти до цього не схильний. А що далі? Жити колишнім життям, поки ти ще молодий і привабливий ...

Фільм вибудуваний у формі діалогу з глядачем, немов герой переказує певний етап свого життя. На прикладі різних взаємин з різними за характером і типажу героїнями, глядачеві пронесена основна сутність Алфі. Він не викликає негативного сприйняття. Я б сказав, він відноситься до тих категорій людей, які ніколи не зміняться. А якщо й зроблять це - то завдяки чогось грандіозного. Мені сподобався фінал, зроблений злегка зворушливо, ніби автори кажуть: «Не такий вже хлопець бездушний». Мені симпатизує позитивний настрій Алфі, навіть у ті моменти, коли потрібно було сумувати. Якщо він щасливий у своєму житті, яку сам вибрав - прапор в руки. Ми дивимося на Алфі - він може подобатися чи ні. Але ми не можемо його засуджувати. Люди, що роблять себе самі, якими б вони не були, заслуговують похвали.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.