На північ через північний захід

У центрі сюжету - вигаданий таємний агент. Людини на ім'я Джордж Каплан не існує, але на його ім'я знято розкішний номер в нью-йоркському готелі «Плаза». Ворожа контррозвідка приймає за шпигуна рекламного агента Роджера O. Торнхілла (Кері Грант), який і стає її мішенню. В шпигунській інтризі виявляється замішана і прекрасна дівчина (Єва Мері Сейнт).

Ідею фільму про рекламного агента, якого помилково прийняли за таємного агента, Альфреду Гічкоку подав Отіс Л. Гернсі. Отіса Л. Гернсі дуже вразила реальна історія, що сталася в роки Другої світової війни: британці вигадали міфічного агента і водили за ніс німців, які витратили чимало сил на пошуки «шпигуна».

Саме таким шляхом Великий майстер кінематографа Альфред Хічкок прийшов до вибору актора на головну роль в цьому захоплюючому фільмі. Визнаний майстер саспенсу і нуара в даному творі кілька відходить від звичних жанрів, блискуче поєднуючи стиль комедії, мелодрами, шпигунського детектива і трилера. Проробивши величезну роботу по створенню фільму, Хічкок представив світу, по суті, чи перший блокбастер в історії кінематографа. І якщо ми уважно простежимо за історією надалі, то виявимо безліч відсилань до англо-американському творцеві, пародій або ж просто наслідувань, а то і взагалі рімейк. Але мало хто буде сперечатися з тим, що «На північ через північний захід» є для багатьох картин першоджерелом.

У Вас не має доступу для завантажень

Найголовнішою удачею і абсолютно правильним рішенням став, звичайно ж, вибір незрівнянного Кері Гранта на роль Роджера О. Торнхилла. Адже попереднє творіння Хічкока «Запаморочення» можна назвати однією з найбільш суперечливих картин в кар'єрі режисера: провал в прокаті, але визнання в подальшому; розкритикований багатьма Джеймс Стюарт, на думку самого маестро вже вичерпав себе, проте, за версією Журналу «Total film» зіграв 10-у за значимістю роль в історії кіно (до відома роль того ж Гранта в «На північ ...» виявилася всього лише на 77-му місці в списку кращих); містера Хічкока потихеньку стали списувати з рахунків і так далі. Так чи інакше, головною зіркою фільму став саме Грант (на роль ладили і Вільяма Холдена і Грегорі Пека)​​, який зіграв, на думку багатьох свою кращу роль в кар'єрі!

Торнхилл в його виконанні неповторний! Відпускаючи колючості, як на адресу оточуючих, так і самого себе або ситуації, що склалася, він до того ж блискуче перевтілюється в даний героя екшену, не втрачаючи при цьому харизми героя-коханця! А враховуючи, що сам Ян Флемінг зізнавався, що образ агента 007 в чому списаний з Кері, то можна сказати, що Роджер Торнхилл по суті став Джеймс Бонд N0. До того ж даний фільм від дебюту Шона Коннері в ролі суперагента в «Докторі Ноу» відокремлюють всього-то якихось три роки.

 

 

Незважаючи на чарівну Єву Марі Сейнт, в створенні образу якої Хічкок вніс найбільший внесок, відмінно зіграв Джеймса Менсона і монументальний по тим тимчасовим рамкам розмах в картині, головною родзинкою все одно є хвацько закручений сюжет і його оригінальна подача в картині. Фільм йде більше двох годин і, тому дуже складним завданням було при такій тривалості утримати увагу глядача. Але Хичкоку це вдалося, адже саме в ті моменти, коли одна сюжетна лінії починає потихеньку вичерпуватися, за нею йде несподіваний поворот, різко що пробуджує занудьгував глядача до перегляду всього виру подій, що відбуваються на екрані. Епізоди з кукурудзником у відкритому полі, на горі Рашмор, в будівлі ООН, на аукціоні, а також зустріч в лісі головних героїв стали класикою світового кіно. Хічкок зберігає своє новаторство і тут.

Типово голлівудський фінал в картині не виглядає банальним. Його результат далеко не завжди виглядає настільки очевидним - режисерові вдається кілька разів просто шокувати глядача сюжетними поворотами. В кінці фільму, сценарій, часом виглядав по ходу картини кілька спонтанним і хаотичним, сприймається як грамотно і детально прописаний, цілісний і зрілий. Навіть у всіх спочатку здаються мінусах цієї стрічки надалі виявляєш очевидні плюси. Одним словом, фільм справляє виразно позитивне враження.

Картина Альфреда Хічкока «На північ через північний захід», дотувати 1959 роком, вписала імена всіх її творців і виконавців в історію кіноісскуства. Чудовий сценарій, блискуча режисура і майже бездоганна акторська гра залишають в серці глядача печатку зі знаком якості вищої проби. Фільм, що став класикою, виглядає настільки свіжо, легко, захоплююче і цікаво як ніби його зняли буквально вчора. Ця робота в черговий раз розвіяла всі сумніви з приводу геніальності Хічкока, який довів свою унікальність на сей раз всім і вся! І хто тепер буде сумніватися щодо того, що Торнхилла мав грати не Джеймс Стюарт ?!


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.