Тюряга

Взірцевого в'язня Френка Леоне за кілька місяців до звільнення раптово переводять до іншої в'язниці. Але ніхто не бажав йому стільки неприємностей, як начальник в'язниці Драмґул. Френк стає жертвою жорстокого і вигадливого Драмґула, який мріє згноїти його у тюрязі.

У далекому 1989-му, коли бойовик був одним з домінуючих жанрів, Сильвестр Сталлоне - найбільш високооплачуваним актором, а студія Carolco в своєму розквіті, Слай в черговий раз пробував себе в драмі. І хоча «Lock up» вийшов драмою чисто слаевской, подібно «Рембо: перша кров» або «З усіх сил» наповненою екшн-моментами, суворий тон, заданий вже на кінець перших 15 хвилин, не дає засумніватися в серйозності фільму.

У Вас не має доступу для завантажень

День для Френка починався добре. Прогулянкою в ясний зимовий день, побаченням з коханою жінкою, ковтком свободи між одноманітних тюремних буднів. Закінчилося все нічним кошмаром, який він навіть не міг собі уявити. Йому залишалося всього шість місяців полегшеного режиму, але там, куди він потрапив, такий термін міг звернутися у вічність.

В'язниця суворого режиму Гетвей - з тих сірих похмурих фортець, що спотворюють місто своїм видом і за масивними воротами яких одних ламають, інших перетворюють на собі подібних, а решта ж просто не виживають. Більше тисячі пропащих покидьків, вбивць та інших гідних особистостей зібрані в одному тісному місці і змушені якось співіснувати один з одним. Додатково до всього, деякі тюремники можуть позмагатися з зеками в звіриних схильностях, і тут вже виникає питання - кому на нари, а кому в службові приміщення. Саме сюди потрапив приблизний укладений Френк Леоне, який відбуває свій термін за спробу відновити справедливість.

 

 

В центрі фільму протистояння арештанта і начальника в'язниці Драмгула, якому Леоне одного разу перейшов дорогу і який тепер усіма силами прагне помститися, намагаючись надовго засадити і одночасно зламати героя. Леоне виявляється в ситуації, коли його руки туго зв'язані, адже він не може відповідати на провокації начальника в'язниці і його «шісток», інакше йому «намотають» строк, і в той же час він не може їх нескінченно терпіти, так як вороги заходять все далі й далі ...

Картину поставив Джон Флінн, до цього відзначився трилером з Джеймсом Вудсом «Бестселер». Після відносного успіху «тюрязі» режисер зняв непоганий бойовик зі Стівеном Сігалом «В ім'я справедливості», після чого його кар'єра чомусь різко пішла під укіс. Таким чином, «Lock up» - вершина його режисерської кар'єри, його найвідоміший і найбільш значимий фільм.

Не маючи визнаних майстрів акторської професії в своєму складі, «Lock up» - проте акторський фільм. Завдяки запам'ятовується персонажам і досить відомим характерникам тих років, їх граючим, був досягнутий ефект протистояння, а також відтворена тюремна атмосфера і що панує в ній напруга і загроза. Драмгула - такого собі фюрера місцевого масштабу - блискуче грає Дональд Сазерленд, якому, втім, не звикати до ролей негідників. Чинка - друга найкраща роль Сонні Ландема після Біллі з «Хижака». Джон Еймос неповторний у образі суворого наглядача, а Том Сайзмор - в ролі балакучого «Шнирів» Далласа. Якщо захотіти, можна також помітити і Денні Трехо в характерному для нього образі, але це потрібно вже сильно придивлятися.

І звичайно Сталлоне, якому не з чуток знайоме слово «подолання», традиційно органічний і переконливий у ролі непохитного і вольової людини, стійко переносить будь-які труднощі. Роль Френка Леоне однозначно одна з кращих в фільмографії актора з італійськими коренями, як би там НЕ бурчали критики. Все, що потрібно було в емоційному плані, він достовірно передав, а саме це і потрібно від хорошого актора.

Але не тільки добротною постановкою і акторськими роботами сильна ця картина. Музика відомого композитора Білла Конті прекрасно передає настрій фільму - від сумної і красивою мелодії на початку фільму і безтурботним композиції при відтворенні Мейбелін до пафосною мелодії під час тюремного Супербоула і напружено-динамічним ритмам під час сцен екшн.

«Lock-up» - одна з небагатьох action-драм з 80-х, яку можна регулярно переглядати завдяки великій кількості по-справжньому сильних і потужних сцен, а також чималого числа хороших кінематографічних моментів. Сувора, сильна, справжня історія, дивлячись яку, ти не віриш в хеппі-енд, а такою і повинна бути історія про одного з найпохмуріших і згубних місць в сучасному суспільстві - в'язниці.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.