Червоний світанок

У розпал Холодної війни в США висаджується радянсько-кубинський десант. Страшно регочучи, пекельні десантники захоплюють половину Америки. Люто виючи моторами, через Мексику вриваються червоні танкові клини. У Колорадо місцеві підлітки-старшокласники вирішують організувати агресорам відсіч. Об'єднавшись в підпільний гурток «Росомахи» (так називається місцева футбольна команда) і використовуючи партизанську тактику, малолітні герої влаштовують набіги на комуністичних гадів...

Це сама розлога журавлина про злих совків на тому кінці світу. Забудьте «Рембо-3», він здасться епічною сагою.

1984 Який час - таке і кіно. Місцями при перегляді не покидає враження, що перед тобою не те рекламний ролик, не те відеопосібник з ОБЖ «Як діяти в умовах радіаційного зараження». Феєричних масштабів задумка - як комуняки і кубинці закидали всю територію Сполучених Штатів десантом. Зрозуміло, з притаманною оскаженілої злістю потім приступили до зачистки територій від населення.

У Вас не має доступу для завантажень

Щоб довго не описувати - ось уявіть собі німців в радянському кіно. Не в «17 миттєвостей весни», ні, беріть вище - ось яке-небудь «Падіння Берліна» візьміть, від якого сам Сталін плювався. І поставте на місце тих кіношних німців цих, з дозволу, сказати радянських. Не здивуюся, якщо режисер ліпив картину саме за такою схемою, ну дуже вже багато разюче знайомих російському глядачеві прийомів - будь-то погоня підпилих танкістів за цнотливою американської школяркою, або до межі пафосний розмова пошарпаного кгб-шниками батька і сина-партизана, розділених колючим дротом. Ну так і чекаєш крику: «Всіх не пересаджаєте!».

Цирк та й годі. Радянські війська одягнені ну в кращому випадку за зразком Громадянської війни. Консультанти хоч підгледіли, що commies носять маскхалати, це добре - а реалізація підкачала, воїни бігають в таких піжамах, що зі сміху просто угораю. Зрозуміло, верховний російська бородатий, носить шашку, і відмочують такі перли, що «товарисч», «матрьошки», «балалайка» здаються безневинними квіточками.

 

 

Ну по агресорам пройшлися, тепер про позитивних героїв. Школярі старших класів скоренько вчаться початкової військової підготовки, і валять нерозторопних і дурних солдат в мішкуватих шинелях межах-якій армії пачками з мисливських рушниць. Це спочатку. Потихеньку вони обростають таким арсеналом, що мимоволі задаєшся питанням, а де вони все це зберігають? Особливо бронебійно виглядають тендітні дівчатка з авіаційними кулеметами.

Загалом, це, звичайно, лютий треш. Акторської гри чекати і не доводиться, Патрік Суейзі так скрегоче зубами від лютої ненависті до супротивника, що здається, ще трохи і він, пардон, пукнет. А коли когось із бійців його загону «Росомахи» підкошує куля і яскраво червона фарба / кетчуп рясно зрошує вмираючого - ридає так, що індійські режисери цокають мовами і заламують руки, гукаючи: «Вірю! Вірю! ».

Ну що ви хочете від замовний політичної роботи аж 1984? Масштаб Третьої світової показаний дуже скромно, хоча до честі творців - адже не полінувалися адаптувати танки і вертольоти до зовнішнього вигляду радянських оригіналів. Армія загарбників - ну такі клоуни! До речі, котрі розуміються люди без праці вирахують, що в кадрі миготять люди, одягнені форму різних країн НАТО, що вкрай забавно. Російське начальство, за задумом творців, можливо і повинно було всім виглядом своїм і полум'яними промовами проявити свій паскудну - але навіть і неприязні воно і то не викликає, тільки посмішку. Почасти - зважаючи абсолютно пекельної пародії на російську мову, на якій говорять вторгшиеся супостати, серед якого не те що слова, склади знайомі й то рідко попадаються.

Це кіно виконало свою роль сповна - дивитися варто, як артефакт епохи. Ніяких оцінок давати не буду - не той випадок.

Кілька занудно місцями - але раджу дотерпіти і додивитися. А то готується рімейк, краще зустріти його готовим до праці і оборони, а також зі знанням матчастини - т. Е оригіналу


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.