Александр

"Олександр Великий" - грандіозна яскрава видовищна картина про гучні битви, знамениті перемоги і мудре правління Олександра Македонського, який в 25 років завоював півсвіту. Прекрасна комбінація складних батальних сцен і найсучаснішої комп'ютерної графіки, блискуча гра таємничого красеня Коліна Фаррела і неповторного Ентоні Хопкінса. Що творилося в душі переможного правителя? Як проходили його дні і ночі? У чому таємниця взаємин Олександра і його друга - полководця Гефестіона? в небувалому за маштабом і бюджетом голлівудському проекті знаменитого Олівера Стоуна. У фільмі досить детально, хоча не з історичною точністю, показані дві битви: битва при Гавгамелах з перським царем Дарієм і на річці Гідасп з індійським царем Пором.

Почнемо з того, що акторський склад дуже принадний, принаймні для нашого покоління, де Колін Фаррелл, Анджеліна Джолі і Ентоні Хопкінс усіма улюблені і восхіщаеми. Джаред Лето взагалі окрема тема, може в 2004 він запам'ятався всім як другорядний персонаж з прекрасними очима, зараз же всі його знають як цілком яскравого і навіть епатажного актора, взяти хоча б фільм Далласького клуб покупців. Він не боїться ризикувати, і вибравши Літо на роль Гефестиона, режисер абсолютно не прогадав, Джаред впорався з нею на все сто. Хоча, хочу зауважити, з'являвся він в кадрі не так часто, але завжди дуже вчасно. Анджеліна Джолі же поза всяких обговорень, принаймні для мене якщо і є хтось, хто виглядає як зухвала і дуже владна цариця, так це вона. У фільмі явно намагалися показати паралель між нею і дружиною Алексндр, Роксаной. Однак ця паралель тільки підкреслила всю пишноту і силу Джолі та її героїні. Ентоні Хопкінс не надто блиснув акторською грою, думаю взяли його більше для піару цього фільму. Хоча його прістуствіе не можна назвати зайвим, скоріше навпаки. І нарешті Колін Фаррелл. Я често не розумію чому його гра і взагалі роль вважається такою провальною. Багато хто думає, що він не дуже брутальний, що він не відважний і не харизматичний? Аж ніяк. Мене навіть обурюють такі твердження, адже якщо відкрити очі трохи ширше і забути про ці стереотипи, то і межі мировозрения відразу розширяться. Колін Фаррелл може і не точна копія Олександра, може він і не такий, яким ми представляли грізного завойовника з дитячих часів, але те, що він представив абсолютно інший образ, причому образ абсолютно прийнятний з точки зору самої історії, по-моєму це гідно поваги .

 

 

У Вас не має доступу для завантажень

 

Розглянемо ж на що в основному спираються негативні критики. Погано підібраний на роль Олександр, недолік військових баталій і драматизму і звичайно ж гей-тема. Битви - це, однозначно, одна з головних задач режисера в істріческом кіно. Одна з! Я не розумію, невже весь 3-х годинний фільм повинен складатися з битв, адже цей фільм включає в себе такі жанри як драма, мелодрама і автобіографія. Всі хто скаржиться на брак бойових дій, чи вважають вони, що Олександр був прибульцем або дійсно сином божим, який жив битвами, а не человечіскімі, земними емоціями і проблемами. Всім, кому невистачило драматизму, полагаті ви що 300 спартанців - це набагато більш вражаючий фільм, ніж Олександр? Якщо так, то тут є проблема в самих перевагах того чи іншого кіно, де бійня, як м'ясорубка, і «відважно-героїчні» вчинки є більш зворушливими і драматичними ніж повне розкриття такої людини, як Олександр, з усіма його сильними і слабкими сторонами. Якщо ви твердо впевнені, що Олесандр в цьому фільмі ранима і запальний, я змушена повідомити ви просто не шукали такого повороту подій, адже завжди легше любити ідеального, мужнього і непохитного героя. Олівер Стоун намагався показати, що вождь і лідер може і не бути тираном і деспотом, а наоброт звичайним людина, яка має свої стійкі цілі, однак при цьому вважається з почуттями оточуючих і особливо його близьких. Хочу відзначити як були показані отошенія Олександра до тих чи інших людям. Ні, він не був м'якотілим, адже зрадників він карав, а гідних поваги, поважав. Згадайте сцену, де він не зробив рабинею перську принцесу. Так навіщо ж плутати благородство з безхарактерністю. Ну і нарешті гей-тема. Може я коли-небудь зрозумію де ж була ця гей-тема. Чесно я була про неї чула ще до перегляду, і тому очікувала якоїсь забороненої любові, пристрасті і так далі. Проте у фільмі був присутній один лише поцілунок з танцюристом на гуляння. А як же Гефестіон, скажіть ви. А що Гефестіон? Може це Гефестіон був геєм, але Олександр хоч і був відкритих поглядів, проте не виходив ні за які рамки. Принаймні в самому фільмі я цього не побачила. Згадайте хоча б що Олександр сказав дружині про різний тип любові, коли вона вигукнула »You love him?». Або що він сказав Гефестіону перед смертю, про їхні майбутні сім'ї та дітей. Ті хто все ж простежив нетрадиційні любовні зв'язки між Олександром і Гефестіоном, то я впевнена, саме це і дало фільму такий низький рейтинг. Всі вищеперелічені пункти були просто маленькими доповненнями до такого «непростимий ганьбі», як тема любові між двома чоловіками. Для мене це неворятнее все, невже така неприязнь настільки може затьмарити очі і змусити ненавидіти кіно, повне яскравих моментів, відмінних героїв, неймовірних декорацій та величезної роботи виконаної акторами, сценаристами, режисером і багатьма іншими.

 

 

У висновку хочу сказати, що Олівер Стоун молодець, раз через його фільму досі сперечаються тисячі людей, рейтинг міняється, а дискусії не припиняються. Я вважаю фільм Александр - це дуже гідне кіно, яке відрізняється від звичайного історичного. І щоб прочуствовать його суть, не шукайте те, що зазвичай шукайте в бойовиках, біографіях, драмах, а з'єднайте всі жанри разом і насолоджуйтеся.


Жанр фільму:Пригоди------
оцінило: 0 люд.