Блакитна безодня

Двоє друзів - Енцо Молінарі і Жак Майоль - разом росли на одному з грецьких островів. Батько Жака, пірнальщик, загинув при зборі устриць через несправність водолазного обладнання. Проходять роки, хлопчики вже виросли й знову зустрічаються після декількох років розлуки. Обидва стали пірнальщиками на глибину без повітря, і змагання на чемпіонатах світу практично ведеться тільки між ними.
Симпатична працівниця страхового агентства Джоан, закохується в Жака з першого погляду і їде за ним з Перу в Сицилію, де і стає свідком початку небезпечного двобою між друзями. Від Жака вона вже дитину чекає. А друзі пірнають все на більшу і більшу глибину. Пройдено відмітка в 120 метрів. Для Жака і Енцо блакитна безодня краще, ніж життя на землі.

Здається, що там немає нічого - порожнеча. Для одних - безмовна і лякає, для інших - незвідана і принадна. Блакитна безодня. Ми не здогадуємося про те, що там, внизу. Більш того - нам все одно, для нас це не має ніякого значення. Ми проживемо все своє життя, довге і щасливе, розмірене і спокійне, не замислюючись про тих таємницях, що зберігаються там, на глибині сотень метрів. Але вони - інші. Для них це - все, це - мрія, це - сенс, це - доля. Життя на суші для них - самообман і нудьга. Їх вабить не море і не океан, їх кличе - блакитна безодня.

Вони - це два друга-ворога, знайомі з дитинства, пов'язані загальною пристрастю і не відають іншого життя. І навіщо? Коли є ця блакитна вода, шепочуть тобі про свої таємниці, готова поділитися найпотаємнішим з тими, хто захоче її почути, хто здатний її зрозуміти; коли є ця дивна для нас мрія, ідея фікс, пірнути якомога глибше, так глибоко, наскільки це взагалі можливо. А більше нічого їм і не треба.

У Вас не має доступу для завантажень

В основі цієї картини - типове протистояння двох нетипових людей. Улюблений Бессоном Жан Рено - харизматичний і упертий, і Жан-Марк Барр - загадковий і романтичний. Для них життя - як боротьба, як змагання, а перемога - як нагорода, єдино необхідна. Заради цього - хочеться жити, рухатися вперед, мріяти, любити, страждати. Вони як два одержимих однією спільною ідеєю, але тільки зовні у них одна мета. Насправді, прагнення героя Рено Енцо і мрія героя Барра Жака - абсолютно різні за своєю природою речі. Енцо одержимий перемогою, а Жак - самою ідеєю. Незважаючи ні на що, герой Жана Рено - реаліст, герой Барра - типовий романтик. Такі як він прикрашають це життя, але рідко знаходять просте житейське щастя. Втім, вони щасливі, але тільки по-своєму, бо відчувають все трохи інакше.

Колись Люк Бессон просто знімав кіно - самобутнє і прекрасне, звичайне і незвичайне одночасно. Le grand bleu - один з таких фільмів. У ньому немає ні Анн Парийо, ні Міли Йовович, двох муз великого француза. У ньому немає космічних перестрілок, скажених гонок і захоплюючого дії. В ньому є душа - синя щемлива туга по недосяжною блакитної мрії.

Незважаючи на те, що ця стрічка не так популярна, як прославили Бессона «Леон» і «П'ятий елемент» і навіть менш відома, ніж невдала «Жанна д'Арк» і пізніше адаптована під серіал «Микита», вона, на думку деяких, по праву може вважатися кращою в фільмографії режисера. Це двогодинне подорож в інший світ і вся його принадність у тому, що цей світ реальний.

Операторська робота Карло Варінія як завжди на висоті, музика беззмінного співавтора Бессона Еріка Сірка знову заворожує - разом з майстерно виконаною роботою режисера вони забезпечують на третину успіх картини і сприяють створенню незабутнього твору кіномистецтва. Однак головне достоїнство стрічки - це актори - Жан-Марк Барр і Жан Рено (мабуть, його варто назвати все ж другим). Створені ними образи колоритні, кожен - опуклий характер, запам'ятовується і яскравий. Їх можна любити, а можна ненавидіти, їм можна співпереживати і їх можна засуджувати. Вони викликають емоції, бо вони - живі і справжні. Їм віриш.

Вони схожі на вічних мандрівників, але якщо Жак знає куди він йде і навіщо, то Енцо просто слід за ним, немов боїться в чомусь поступитися своєму заклятому ворогові (або найкращому другові). Не можна відмовити йому в праві на мрію, на прагнення знайти себе або в бажанні осягнути невідоме, проте варто лише поглянути в очі Жака і розумієш, що все це не те ...

Ти думаєш, що там немає нічого - лише порожнеча. І хіба може там бути життя? Але він іде туди знову і знову. Він іде туди, щоб одного разу повернутися. Додому. Тільки де він, його будинок? Бути може там, на глибині сотень метрів, в блакитний безодні.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.