Доктор Джекіл та містер Хайд

Молодий адвокат Клер Вітон отримує пропозицію від дуже дивної людини. Успішний вчений Генрі Джекілл просить у Клер, щоб вона допомогла йому сісти у в'язницю, адже як він стверджує він скоїв жахливі речі... Та Клер не хочеться легкої справи і вона починаю вести розлідування...

Вчені, люди в звичайному житті досить своєрідні, в кіно стають об'єктом пильного інтересу. Ось і доктору Генрі Джекілл доля підготувала шанс увійти в історію. Його наука зробила його одним з найвидатніших монстрів світового кінематографа, поставивши творіння рук його, Хайда, на один щабель з Дракулою і Франкенштейном. Хоча ... Хто винен у цій славі?

 

 

 

Може бути, Роберт Льюїс Стівенсон, який написав одну зі своїх кращих повістей? Тоді, в 1886 році, він, по суті, заклав основу нового жанру - недавно зародилася наукова фантастика на службі у вічних філософських питань про подвійність людської натури. Він вкладає в уста Джекилла те, про що думає не він один. Він дарує своєму героєві можливість зазирнути за саму себе. Саме в пошуках відповідей Джекілл оголює всю сутність людської натури, яку роздирають вічним протиріччям.

Або пальма першості належить кінематографу, який зробив з відомої історії еталон жаху? Німі і звукові, чорно-білі і кольорові ... Рік за роком виходять все нові і нові інтерпретації тих темних подій. Інтерес до Джекілл і Гайду тепер не згасне ніколи, і Рубен Мамулян, можливо, знав про це.

 

 

Як інакше пояснити успіх його картини - адже це він наполіг на кандидатурі Фредеріка Марча, начебто бачив в його руках майбутній Оскар. І Марч був чудовий. Він став стрижнем картини: він його особи, точніше, осіб ми бачимо світ навколо, відчуваючи себе і Джекіллом, і Хайдом одночасно; його муки стануть терзати наші серця; його Хайд не дасть нам зробити зайвий зітхання. Тонкий блідий джентльмен з м'яким голосом і закоханим серцем і монстр, що має мало спільного з людиною - все це один Марч зумів показати, немов у ньому самому мешкало дві сутності. Він оправляє свій фрак, паморочиться в вальсі, визнається в любові. Потім зміна кадрів, і ось вже Хайд по-звіриному принюхується, ричить і шукає крові в нічному Лондоні. Марч грає з небезпечним знанням, змушуючи забути про нього самого і бачити тільки цих двох істот, які не можуть поділити одне тіло. І якщо забути про всіх жінок, з якими доля зіштовхнула Джекилла і Хайда, залишаються тільки вони вдвох, у яких одне серце на двох.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.