Автостопом по галактиці

У головного героя фільму Артура Дента день не вдався з самого ранку - спочатку його повідомили, що його будинок хочуть знести, потім з'ясувалося, що його найкращий друг - інопланетянин, а тут ще й виявилося, що Земля буде знищена в ході прокладання міжгалактичної траси. Артурові залишається тільки відправитися подалі від рідної планети, адже коли все закінчується - подорож тільки починається! Від планети до планети, від цивілізації до цивілізації Артур шукає не тільки пристановище, але й самого себе, розуміючи, що для того, щоб вижити в космосі, потрібна всього лише одна книга «Автостопом по Галактиці» і крапелька удачі.

У 2003 році в складеному BBC списку кращих книг роман Дугласа Адамса «The Hitchhiker's Guide to the Galaxy» зайняв четверте місце, поступившись лише «Володарем кілець» Джона Р. Р. Толкіна, «Гордості і упередженню» Джейн Остін і «Темним засадам» Філіпа Пуллмана. Якщо навіть врахувати, що всі ці списки та опитування річ досить умовна і відносна, все одно цей факт неможливо залишити без уваги, і можна з упевненістю заявити, що твір представляє чимале значення для сучасної англійської культури. Дійсно, «Автостопом по Галактиці» (саме такий переклад оригінальної назви книги найбільше відомий російському читачеві) є досить цікавим твором, яке запам'ятовується не тільки своїм неповторно веселим стилем викладу, але і при цьому залишається науково-фантастичним за своєю суттю і повним найрізноманітніших тлумачних ідей. Зрозуміло, кінематографісти не могли пройти повз нього.

У Вас не має доступу для завантажень

Все почалося з радіопостановки, для написання сценарію до якої і запросили Дугласа Адамса. Однак він розвинув ідею настільки, що в 1979 році вийшов у світ перший роман про пригоди невдалого землянина Артура Дента і «Путівнику по Галактиці для автостопщиков». Потім він написав ще чотири книги, а автор прославився на всю Англію. Нарешті, в 1981 році з'явилася перша телевізійна постановка за романом, яка отримала схвалення глядачів. Через багато років письменник приступив до написання сценарію для повнометражного фільму, вихід якого, до нещастя, він вже не застав. У 2001 році Дугласа Адамса не було й п'ятдесяти років, коли його не стало.

Картина, яку срежиссировал Гарт Дженнінгс, з'явилася на кіноекранах у 2005 році. Вона не стала касовим хітом і, можливо, не стала тією екранізацією, якої захопився б автор. Про це зараз важко судити, але багато в чому вона дійсно виявилася хороша. Основою фільму стала оригінальна книга про путівник, але вона ж увібрала і деякі елементи продовжень, а також деякі свежепрідуманние епізоди. Так чи інакше, зав'язка відповідає початку першого роману. Звичайний житель Землі Артур Дент (у виконанні Мартіна Фрімана) виявляється перед фактом, що його будинок підлягає знесенню, але він навіть не здогадується, що становище куди гірше, а прихід його друга Форда Префекта виявляється доленосним. Адже він не простий землянин. Та він взагалі не землянин, а справжнісінький мандрівник по Галактиці, який з волі випадку застряг тут. До того ж не просто будинок, а вся планета підлягає негайному знесенню. І лише знаменитий «Путівник по Галактиці для автостопщиков» нагадує, що головне - не панікувати.

Фільм сповнений прекумедних пригод і зустрічей з яскравими персонажами, найбільше запам'ятовуються з яких є, напевно, божевільний президент Галактики Зафод Біблброкс, якого зіграв неповторний Сем Рокуелл, і маніакально-депресивний робот Марвін, якого буквально будь-які обставини пригнічують. Радують також Білл Найі і чарівна Зої Дешанель. Тут багато гумору, хоча необхідно враховувати його специфіку, але не тому, що він тільки англійська. Він рясніє тонкими думками на тему філософію і науки, і треба вміти їх підмітити. І в такому випадку стрічка здатна подарувати чимало приємних вражень.

На жаль, на екрані пригоди Артура Дента і його друзів залишилися без продовження, хоча в книгах їх дуже багато. І тим, кому ця картина сподобалася і кого таки цікавить, чому ж квітка петуньи подумав так, залишається лише порадити взяти їх в руки да в кой-годи посидіти почитати.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.