Скинь маму з поїзда

Виявляється, навіть у надто різних людей може бути щось спільне. Об'єднуючим мотивом є бажання позбутися, причому найдієвішим способом, близької людини.

Один хоче вбити свою колишню дружину, яка все ще примудряється перетворювати його життя на пекло. Другий бачить сни про вільне радісне життя, якому не судилося збутися через буйну, деспотичну матусю, яка продовжує шпиняти свого сина, не звертаючи уваги на його вже зовсім не юний вік. Їм здається, що в такій ситуації кращим рішенням уникнути покарання - це помінятися вбивствами ...

Якщо за справу береться Денні Де Віто власними руками, то можете бути впевнені - банального і, тим більше, нудного кіно вам побачити нагоди не випаде. Ні, звичайно, Де Віто, як і будь-який актор, навіть дуже талановитий, має свої творчі невдачі, але виключно як актор. Коли Де Віто береться сам писати сценарій або знімати фільм в якості режисера, обов'язково народжується шедевр. Досить згадати «Війну Роузів» або «Смерть Смучи!». «Скинь маму з поїзда» - дебют геніального коротуна в якості режисера, дебют, на який сподобиться не кожен визнаний метр кінематографа.

«Скинь маму з поїзда» за назвою і формою - захоплююче гострий трилер, тим більше, що фільм дійсно поставлений за вельми віддаленим мотивами відомого трилера Хічкока «Незнайомці в поїзді». За змістом же фільм - скасувати чорна комедія, в деяких епізодах що піднімається до висококласної пародії, на яку здатні хіба що Брукс і Цукер.

У Вас не має доступу для завантажень

Втім, є в цьому фільмі і жорстокий стьоб Цукерів, і чорний гумор Брукса, і тонка іронія Аллена, і саспенс Хічкока, і чого там тільки немає, тому що це фільм Денні Де Віто, який доводить у фільмі як мінімум три речі: 1. малий зріст не заважає людині бути геніальним актором і приголомшливим режисером одночасно 2. сюжетні рамки трилера - не перешкода для створення однієї з найбільш смішних комедій десятиліття 3. Немає нічого гіршого, ніж вбивати тих, кого ми найбільше ненавидимо.

Фільм захоплює з перших кадрів - саме тоді починаєш сміятися. Сміятися не припиняєш навіть тоді, коли на екран виповзають фінальні титри, бо Де Віто і Кристал все ще продовжують відмочувати жарт за жартом, які, будь комедія поізвестнее і якщо б вона йшла в нашому прокаті, давно гуляли б в народі. Фільм наповнений феєричним гумором, кожна сцена викликає практично гогот, однак, гумор вельми черен - Де Віто насміхається (саме насміхається, а не сміється, і не іронізує або посміюється) над сімейними цінностями, над проблемою батьків (матерів) і дітей, над творчими кризами письменників, про творчість в цілому, і ще багато про що.

Причому Денні Де Віто так розставив акценти у своєму фільмі, що незважаючи на те, що герої весь час говорять про вбивство, постійно роблять його спроби і вбивати хочуть найближчих людей - маму і дружину, вони залишаються при цьому симпатичними, милими і смішними, тоді як мама і дружина - герої настільки огидні, що сам не помічаєш, як починаєш підбадьорювати героя Кристала або Де Віто - «ну, ж, ну! Убий її! Давай, давай! »

Ось таке почуття пробуджує зі сміхом в нас великий комік. Чи не смішне почуття, але крім Де Віто, ніхто більше в американському кіно (крім Аллена) не вміє так сміятися над вбивством, смертю, матір'ю, сімейними узами і т. Д. Блюзнірство? Ні в якому разі. Просто для сміху у Де Віто немає перешкод.

Звичайно, Де Віто не міг сам не зіграти в своєму дебютному фільмі. Це одна з його найкращих ролей. Він грає придуркуватого, по-дитячому наївного тютю, який смертельно боїться своєї матусі і таємно мріє її вбити, але не наважується піти на такий крок.

Кожна спроба Де Віто пришити маму чи ще більш незграбні спроби вбити дружину свого друга - це цілі клоунські номера, в цих епізодах у нього така особа, як ніби він - п'ятирічна дитина, який умисно збирається забруднити штани. Він може серйозно міркувати про вбивство власної матері, і тут же із захопленням дивився на величезний плакат Біллі Крістал - актор більш інтелігентний, ніколи не грає буфонаду, дуже смішний у ролі гротескного письменника-невдахи, у якого постійно крадуть книги та ідеї, а сам він ненавидить свою дружину, і, звичайно, мріє її вбити, хоча не здатний вбити навіть миша.

Два наївних і безладних невдахи уплутують один одного в саме ідіотське детективне пригода, яка тільки могло трапитися, а обертається воно чистим фарсом. Але і Де Віто, і Крістал меркнуть, коли в кадрі з'являється матуся в ролі якої Енн Ремсі. Я ніколи не бачив тітки ужасней! Термінатор, армія орків, стадо диких слонів і розлючений грізлі не зможуть висловити ту ненависть, що відчуває ця мила тітонька до всього, що її оточує.

Ніякі Джим Керрі, Луї де Фюнес і Роуен Аткінсон разом узяті не зможуть зобразити цю пісну, вічно незадоволену злісну пику! Ніякої Квазімодо, ніякої Грінч, ніякої Фредді Крюгер не зможуть зрівнятися характером з цим страшним істотою, яку Бог творив (якщо це був він), мабуть, в препоганому настрої. Енн Ремсі чудова.

Я взагалі не чув про таку актрисі, але тут вона просто блищить, кожна її поява - це хвиля відрази, перемішана зі сміхом і бажанням убити її самостійно. Менш яскраві, але не менш «теплі» почуття відчуваєш до самовдоволеною, пихатої, брехливої шльондрі-дружині героя Кристала, яку зіграла Кейт Малгрю.

В 80-і фільм був дуже популярний, зібрав чудову касу, і не вірте назвою - це дуже добрий, теплий і ніжний фільм. Місцями просто сльоза навертається, коли дивишся на зворушливу любов цієї, на перший погляд моторошної мамки до свого синуле ... Повірили? Ха-ха, як же, чекайте від Де Віто сентиментів! Як там в мультику? «А крокодил вам не потрібен?» Коротше, замість «першого млинця», який вічно грудкою, у Де Віто вийшла не просто міцна стрічка, а дійсно шедевральна комедія.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.