Виверт - 22

Історія розповідає про пригоди та нещасні випадки Капітана Йосаріана, вигаданого бомбардувальника повітряних сил армії Сполучених Штатів, та інших членів його ескадрону, розміщеного на середземноморському острові Піаноса, під час Другої Світової Війни. Сам фільм не слідує хронологічному розвитку подій, покладених в основу історії, що її нам розповідає режисер. Це швидше серія хаотично-слідуваних спогадів та відтинків сновидінь з точки зору головного героя картини.

Виверт-22 - це шалена течія інтелектуального, значною мірою абсурдного розсипу з піщинок-моментів, близький до страхітливого реалізму.

В даному фільмі в гротескної трагікомічність формі представлена сутність американської воєнної політики та внутрішня виворіт життя американської армії в роки Другої Світової, та й напевно сучасних війн.

Антивоєнна, навіть антипатріотична (з точки зору патріотів-фанатиків) сутність фільму як ніколи актуальна.

Викликає подив і захоплення як такий «антиамериканський» фільм зміг з'явитися в США. Мабуть в 70-і роки елементи американської свободи слова і демократії ще в якійсь мірі існували. В даний час поява такого фільму просто неможливо, так як «полковники» і «генерали» окупували не тільки армію, але всі політичні структури влади (Буш-молодший тому приклад).

Життєві перипетії головного героя і його марні спроби вибратися з замкнутого кола (Виверт 22) змушують поперемінно сміятися і співпереживати героям.

У Вас не має доступу для завантажень

Очима «божевільного» ми бачимо всю жорстокість, безпринципність і антилюдяність військової машини і монополістичних монстрів (Фірма ММ), що наживаються на війнах.

Іноді автор ніби говорить, що цей реальний світ - «божевільний світ». Тому нестандартні вчинки головного героя (прогулянки в голом вигляді, саботаж військових завдань, симуляція хвороби і т. Д.) Глядача (та й героїв фільму) не дивують, вони сприймаються як само собою зрозумілі.

Незважаючи на всі тяготи життя прості воїни намагаються зберегти почуття власної гідності та цінності життя людей (епізод з бомбардуванням міста Феррара).

Прекрасний як сам сценарій в цілому, так і окремі діалоги (наприклад, діалог про запис на прийом до «Майору»), які абсолютно чи не застаріли і застосовні до сучасної дійсності. Сміховинних сцена прощання батьків з «вмираючим солдатом», гротескна сцена напуття генерала (такого собі «Черчилля») на завдання і подальша сцена нагородження.

Гра всього акторського складу вище середнього. Особливо вдалися ролі військового керівництва («Полковник», «Генерал», «Майор») в яких можна побачити прототипи і сьогоднішніх політичних лідерів світу та Росії різного калібру.

Перегляд даного фільму формує стійкий негатив до армії, насильства, воєн, а також змушує замислитися над політикою ведучий країн світу та їх діями, в яких людина є простим гвинтиком бездушної тоталітарної машини.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.