Марс атакує

На нашу планету напали. Марсіани, безпристрасні і бездушні маленькі зелені створіння, висаджуються в пустелі зі своїх космічних кораблів, а потім наступають на всіх напрямках. Столичний Вашингтон, Лас-Вегас і інші міста піддаються потужним вибухам, навколо лише одна розруха…

Президент США закликає командування своїх збройних сил застосувати всі міри та засоби, проте думки самих командуючих, двох генералів робіглися. «Розбити і повернути їх на Марс!», — вважає генерал Деккер. «Домовитись про мир», — заперечує генерал Кейсі.

Подальші події повинні визначити, хто ж із них правий.

Професор астрономії доводить до відома президента США, що на навколоземній орбіті припарковані сотні марсіанських літаючих тарілок. Спочатку земляни раді, що інопланетна цивілізація вийшла на контакт. На полігоні в пустелі Невада прибульцям влаштовують привітну зустріч, але тут з'ясовується, що наміри у них далеко не безневинні ...

 

 

У Вас не має доступу для завантажень

 

Незважаючи на широкомовну рекламну кампанію, стрічка Тіма Бертона несподівано провалилася в північноамериканському прокаті (тільки 42-е місце в річному реєстрі). Навіть світовий прокат не покрив витрати на виробництво і рекламу. Почасти настільки маловтішний підсумок пояснюється «вторинністю» картини по відношенню до «Дня незалежності» - касового чемпіону року, який вийшов в прокат кількома тижнями раніше і зібрав в підсумку в 8 (!) Разів більше. Провал Mars Attacks, якому пророкували славу головного хіта сезону, виявився особливо прикрим на тлі бетмановской дилогії, яка зробила Бертона одним з головних хітмейкерів Фабрики Мрій.

 

 

Ледве завершивши роботу над байопіком Еда Вуда, він без розкачки приступив до фільму, знятому в улюбленій естетиці «найгіршого режисера всіх часів». Основою для модернізованого трешу послужила серія картинок (вважай коміксів) на вкладишах до жувальної гумки випуску 1962-го року. Свого часу малюк Тім був послідовним збирачем цих обгорток. Через третину століття з їх допомогою один з найоригінальніших творців Голлівуду скоїв черговий занурення в область американської міфології, заснованої в даному випадку ще й на параноїдальний страх нації перед вторгненням ззовні.

Тут більш ніж до речі придалася необузданность бёртоновской фантазії, візуальні розкоші і незвичайні стильові прийоми 47-річного режисера, колись починав кар'єру в якості рядового рисувальника на студії Уолта Діснея. Тепер Бертон, чиє своєрідне бачення складається з синтезу ігрового кіно, анімації, коміксів, відеокліпів і спецефектів, зробив головними героями ексцентричних лупатих марсіан, схожих на агресивних підлітків типу Бівіса і Бадхед, яким він явно симпатизував.

Поєднання таких несумісних, здавалося б, речей як дитяча мрійливість і соціальна сатира, приправлена пародіруемого жахами, створює відчуття деякого дисонансу між грайливістю форми, покликаної розвинути моду на кіно а ля Ед Вуд і важливістю теми про можливу міжпланетної війні. Роланд Еммеріх, який ретельно дотримувався всіх пропорції в «Дні незалежності», потрапив в епіцентр масових очікувань. Бертон, перейнявши у Еда Вуда пристрасть валити в купу все, що попадається на очі, зняв зовсім не пародію (як це чомусь прийнято вважати) на головний мега-хіт сезону.

Він не міг зняти її з визначення (робота над обома летами йшла паралельно) і по суті - Бертон занадто самостійний художник, щоб культивувати вторинний жанр. По суті своїй він проспівав пісня пісень тому самому конвеєрного трешу, яким захоплювався в далекому дитинстві. Зрозуміло, що чекати масового паломництва глядачів на таке кіно було безглуздо. І, мабуть, головне: Бертон - це, в першу чергу, казкар, а потім вже сатирик, спочатку - Ганс Християн Андерсен, а потім уже - Джонатан Свіфт. В Mars Attacks інгредієнти цієї пропорції міняються місцями. Може бути, саме тому рідко який шанувальник Бертона відносить даний фільм до числа своїх коханих.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.