Жертви війни

фільм «Жертви війни» заснований на реальній історії, що трапилася зі взводом американських солдатів під час війни у ​​В'єтнамі. Рядовий Еріксон стає свідком жахливого згвалтування і вбивства в'єтнамської дівчини під час бойової операції.
Відстоюючи свою позицію, він змушений протистояти всьому взводу і командиру - сержанту Месерву - людині, що вже забула що таке співчуття ...

Після виходу в 1986 році фільму Олівера Стоуна «Взвод», тема в'єтнамської війни в кінематографі знову стала актуальною. Рік по тому виходить «Суцільнометалева оболонка» Стенлі Кубрика, а ще через два роки - «Народжений четвертого липня», який приносить другий «Оскар» за режисуру того ж Стоуну і менш помічені публікою «Військові втрати». Якщо картина Стоуна розповідала про важку адаптації в мирних умовах став інвалідом на війні молодого солдата, то в фільмі Брайана Де Пальми внутрішній конфлікт героя стався безпосередньо під в'єтнамських джунглях.

У Вас не має доступу для завантажень

На момент виходу «Військових втрат» Де Пальма знімав кіно вже приблизно чверть століття. За цей період він прославився як майстер гостросюжетних трилерів, в яких хічкоківського прийоми були по-своєму переосмислені і адаптовані до нових реалій 70-х і 80-х років. Крім цих трилерів були і незвичайні для Голлівуду комедії, і дві що стали культовими гангстерські стрічки «Обличчя зі шрамом» і «Недоторкані», однак, «Військові втрати» картина особлива навіть для Де Пальми і безумовно гідна окремої розмови.

Історія, показана у фільмі, сталася рівно за 20 років до його виходу. Приблизно, першу третину дії всі персонажі здаються рівними. Все в одному човні, в важких умовах війни. Але до середини картини персонаж Майкла Дж. Фокса стає єдиним, хто ще не втратив в собі честь і совість, не пішов на злочин заради втамування інстинктів. Чи правильно вчинив Ерікссон, розголосивши інцидент, або ж ні, питання непросте. З одного боку, люди б'ються проти одного ворога, мають бути згуртованими як ніколи. Але що якщо, брати по зброї діють антигуманними і злочинними методами?

Наскільки мені відомо, вихід фільму супроводжували протести самих ветеранів війни у В'єтнамі. Зазвичай протести бувають проти спотворення дійсності в кіно. Але тут сюжет заснований на реальних подіях. Даний скандал не сприяв успіху картини. В прокаті вона пройшла досить скромно. Хоча, її безперечні переваги очевидні: це і шикарні роботи Шона Пенна і Майкла Дж. Фокса, і чудова музика Енніо Морріконе. Якщо до того моменту Фокс вже зіграв свої кращі ролі, і незабаром у зв'язку з хворобою пішов з кіно, то для Пенна це був тільки початок кар'єри і в образі сержанта Мізерва вже видно незвичайний акторський потенціал.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.