Космічний лінкор "Ямато"

Космічний лінкор "Ямато" вирушає у небезпечну космічну експедицію. Його мета - планета Іскандер, яка є останньою надією розореної й отруєної радіацією планети Земля. Війна з далекими прибульцями не пройшла безслідно: безкрайні пустелі і зруйновані міста, повсюдні мутації, високий радіаційний рівень атмосфери. Планета Іскандер зберігає нейтралізатор і тільки він може допомогти планеті Земля...

Все в живій природі існує відповідно до теорії відносності і передбачити що або, навіть найближче майбутнє дуже і дуже складно. Зараз все знаходиться в рівновазі, і ми спокійно насолоджуємося життям, але ще мить - і цілком можливо, що життя на всій Землі, чи, може, в усій галактиці, всесвіті, опиниться під загрозою зникнення. І хто буде тими героями, що відправляться, можливо, в свою останню путь, назустріч небезпеці або смерті, заради життя, любові і порятунку? Отже, «2199: Космічна одіссея».

  Space-Battleship-Yamato-2010-DVDRip-Ukr-Jpn.avi.torrent
[19.38 Kb] (Завантажили: 12)

Зворушливі, чуттєві й драматичні історії та фонтан спецефектів, масштабних видовищних сцен. Прониклива акторська гра і серйозність того, що відбувається. Легкий комедійний наліт і глибокі, але дуже важливі думки та ідеї. Такого більше немає ніде і все це - японський кінематограф. Я не шанувальник японського жанру аніме (тому й оригінал я не дивився) і всіх йому близьких, але перед переглядом одне я знав точно. Що-що, а кіно вони знімати вміють. І тому дуже багато чого я чекав від цієї картини. І в черговий раз японці виправдали всі найсміливіші очікування.

В основі досить проста, але масштабна історія. Земля знаходиться під загрозою знищення, люди ховаються під землею, бо на поверхні вирує радіація. В один прекрасний момент з космосу прилітає якась капсула, в якій жителі Землі знаходять останню надію на порятунок планети. І в дорогу, на пошуки джерела захисту від радіації, відправляється останній найбільший космічний корабель Землі - «Ямато». Здавалося б, історія як історія, американці такі сотнями знімають, але японська манера підношення просто вражає. Вони створили справжнє двогодинне драматична вистава, з живою, яскравою акторською грою, діалогами, наскрізь просоченими честю, відвагою і якийсь життєвою силою. З великою кількістю спецефектів, найграндіозніших сцен битв і глибоких, мудрих висловів і думок.

 

 

Особливості акторської гри, манери підношення своїх персонажів, високий ступінь емоційності привносить нотку легкості, розкутості і простоти у всю серйозність того, що відбувається, що, як мені здається, тільки пущі нагнітає потрібну атмосферу, розслабляє, роблячи перегляд приємнішим для глядача. І нехай діалоги місцями шаблонові або надмірно піднесені, але це аж ніяк не викликає роздратування, невдоволення, а скоріше додає ще більшої драматичності подій. Протягом усього фільму ти або насолоджуєшся яскравим, ефектним видовищем, або до глибини душі переймаєшся драматизмом ситуації, вираженим через діалоги і акторську гру. Дуже складно залишитися осторонь.

І скільки ж тут закладено філософії. В першу чергу - прагнення до своєї мети, у що б то не стало. Скільки разів за фільм герої опинялися в таких важких ситуаціях, що, здавалося б, діватися вже нікуди, крім як здатися. Але вихід обов'язково є, нехай складний, небезпечний, і не обійдеться без жертв. І це друга ідея - ідея самопожертви. Якими б не були твої власні інтереси і прагнення, але якщо ціною однієї або декількох життів, можна врятувати мільйони чи навіть мільярди - відповідь вже ясний. Кульмінація відбувається в фіналі картини - драматично, сумно? Швидше за все, навпаки, вона сповнена життєствердних мотивів і світлої надії. А за нею - фінальні титри. Кінцівка просто не могла бути іншою. Прекрасно. Трохи в цій історії і про відповідальність, хоробрості, ризик і любові. В Японії величезна увага приділяється родині і родинним зв'язкам. Цією ідеєю пройняті багато їхніх картини. І тут вона знайшла своє вираження в одній шалено красивою і зворушливою сюжетної лінії. Це остання розмова Сайто з мамою перед виходом «Ямато» з Сонячної системи. «А не забув, синку, хатіманскій амулет? Носи його, він вбереже від кулі ». Сама по собі ця сцена викликає просто бурю емоцій, зворушує до сліз, а отримавши продовження майже в кінці історії вона, як мовиться, замість тисячі слів виражає всю ту любов і турботу, всі почуття і стосунки між батьками і дітьми, між близькими і рідними. Взагалі, тут багато уваги приділяється родині, але імена ця сцена більшого всього запала в душу.

Життєстверджуючий, сильний і емоційний фільм, що змушує багато про що задуматися і ще більше цінувати своє життя та життя оточуючих, а також красу нашої зеленої планети.

 


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.