Місто на кордоні

Історія репортерки американської газети "Чикаґо Сентінел" на ім’я Лорен, чиїм черговим редакційним завданням стає відрядження в мексиканське прикордонне містечко Хуарез, де вона повинна буде провести власне розслідування серії нерозкритих убивств жінок — робітниць фабрик, що відбулися по всій країні. У ході розслідування Лорен довідається, що рахунок жертв іде вже на сотні. Щоб довідатися про цю ситуацію побільше, вона вирішує ввійти в довіру до робітниць місцевої фабрики, що в наслідку піддає її власне життя небезпеці.

Людині властиво вибудовувати навколо себе бар'єр, щоб убезпечитися від сильних емоцій переважно негативного спрямування. Бачачи бездомну собаку, ми в кращому випадку купуємо їй якийсь їжі, і, не маючи можливості забрати до себе додому, поспішаємо скоріше піти, щоб не бачити її більше. А потім скоріше перемкнутися на щось веселе і викинути з голови її худу, убогу фігуру і благаючі очі. Точно так само ми прагнемо не зациклюватися на сумних подіях у світі, не концентрувати на стражданнях інших людей, на концтаборах, вмираючих дітях в Ефіопії, події в Іраку, масових вбивствах, розстрілах демонстрацій, урядовому свавіллі і серійних вбивствах. Ми укладаємо себе в маленький світ, в якому тепло і затишно, і переконуємо себе в тому, що допомогти знедоленим і стражденним не можна - ми їм не можемо допомогти - так краще подивитися якусь казку з хорошим кінцем. Ми абстрагуємося, ховаємося, і навіть фільми на соціально-загострені теми найчастіше намагаємося обходити стороною, щоб не засмучуватися зайвий раз. Або щоб уникнути смутного почуття провини.

У Мексиці стоять сотні виробничих підприємств, іноземних підприємств, які прийшли сюди в пошуках дешевої робочої сили. Рабської, низькооплачуваної сили. На них працюють переважно жінки. Чому жінки? Вони невибагливі, і їм можна майже не платити. Одіннадцатічасовой, виснажливі зміни йдуть одна за одною, а після важкого трудового дня робітниці їдуть додому на автобусах. Живуть в бараках, як свині, в хатинах, нашвидкуруч збитих з дощок, картону, пластику - чого попало, аби захистити себе від палючої спеки і нічної прохолоди. Їдять помиї, одягаються в рванини. Неосвічені, забобонні, майже дикі.

  Bordertown-2006-BDRip-UKR-Hurtom-by-patriot2305.avi.torrent
[13.6 Kb] (Завантажили: 3)

І знову працюють. А потім помирають, молодими. Сотні, тисячі мертвих жіночих тіл, зґвалтованих, знівечених знаходять на рівнинах поруч із селищем. І всім наплювати. Поліція не діє, тому як куплена з потрухами іноземними корпораціями, що не бажають відповідати за безпеку робітниць. Уряду теж плювати, і з тієї ж причини. Мексиканська влада жадають отримати свої крихти з панського столу конгломератів-мільярдерів - замість захисту, вони переслідують жінок, які заявили про замах, затикають їм рота. На трупи не звертають уваги. Громлять газетні палатки, б'ють друкарів, загрожують представникам ЗМІ, які пишуть про вбивства та корупції в зубожілій місцевої газетці. Вони забирають собі мільйони, не залишаючи нам нічого.

Нічого. І немає надії на майбутнє. У нас немає будущего.І нічого не змінюється доти, поки одна з жертв, замучена і похоронена в пісках, який відкриває очі, не добирається до міста, і не приходить в цю саму убогу газету. В крові, на грані істерики, побоюючись за своє життя. Редактор і іноземна журналістка, залучена чутками про зникнення жінок, беруться їй допомогти. Вступають в протиборство з системою, і якщо по початку Лорейн, репортер великої газети, шукає лише сенсаційний матеріал, геть забувши про свої власні латиноамериканських коренях, незабаром турбота про беззахисною 16-річній дівчинці переважає над марнославством і жадібністю закоренілої кар'єристки. Я - мексиканка! Я могла бути однією з цих жінок! Фільм говорить про бідність, показує бідність, і від цього виглядає бідним, жебракам, майже документальним. Заснованим на реальних подіях, яким і є. Анітрохи не комерційним, майже благодійним проектом, покликаний не розважити, а донести до людей інформацію. Достукатися, прорватися, спробувати щось змінити.

 

 

Дженніфер Лопез, постаріла, але все ще мила, будучи мексиканкою, майже перероджується в мексиканку. Майже. І в деяких епізодах створюється враження, що тема її, в силу background`а чіпляє за живе. Нетиповий проект для Джей Ло, як і для Антоніо Бандераса, але додає обом якщо не популярності, то якийсь вдячності. Неначе обидва знялися в «Городку» pro-bono, безкоштовно, з почуття солідарності до страждаючих співвітчизницям та його страшної частці.

Фільм піднімає моторошну проблему, і вразив мене до глибини душі. Такі фільми потрібно знімати. Потрібно дивитися. Потрібно знати, незважаючи на захисний бар'єр по периметру власного безпечного маленького світу, щоб співпереживати і намагатися щось змінити.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.