Я знаю, що ви скоїли минулого літа

Двоє хлопців зі своїми дівчатами поїхали після завершення школи на пляж розважитися. Повертаючись додому, вони збили людину і, щоб уникнути неприємностей з поліцією, скинули тіло у воду ... Через рік одна з героїнь одержує записку: "Я знаю, що ви скоїли минулого літа" ...

Успіх «Крику» Уеса Крейвена, явно не давав спокою продюсеру Нілу Морицу. Ведений бажанням створити фільм не гірше, він узявся за «Міські Легенди», які мало кого вразили. Наступним кроком не без відомого продюсера франшизи «Форсаж», став саме цей фільм. У режисерського крісла встав однорідний режисер у вигляді Джима Гіллеспі, який окрім цього фільму, так нічого путнього і не зняв. В принципі, у творців вийшов цілком собі примітивний, типовий і прохідний трилер, який втілює на екрані все те, що ми вже не раз бачили. Але на відміну від інших стрічок, де даний прийом трохи нервує, цей фільм виглядає з достатнім інтересом. До достоїнств картини варто віднести й те, що творці не напхали фільм достатком смертей, фонтанів крові і вічно репетують пишногрудих блондинок. Коли як на екрані, скоріше навіть не слешерів і фільм жахів. А скоріше деякого роду трилер, який рекомендується для все тих, хто захоплюється психологією або філософією. Знятий фільм дуже яскраво і легко. Завдяки невід'ємною у Джима кліповою манері зйомок. Таким чином, картина гідно продовжує спалахнула в 90-их моду на молодіжні хорор, яка в свою чергу, була викликана геніальної роботою Крейвена. В цілому, вбивства є. Жалко лише те, що їх мало в кількості і особливої винахідливості в них немає. Хоча мене більше напевно збентежило малу кількість крові. Фільм жахів само як ніяк.

У Вас не має доступу для завантажень

Кевіна Вільямсона можна сміливо порахувати одним з найталановитіших і оригінальних сценаристів жанру хорор. Тому що, постійно працюючи в цьому жанрі, він вже відмінно розуміє, що і як йому треба писати. Особливо після «Крику», який послужив йому справжнім трампліном по кар'єрних сходах. Але варто відзначити і те, що більшість хорор не блищить оригінальністю. За часту, вони складаються з одних і тих же матеріалів і правил, які можна приписати до кліше або штампам. Сенс від цього не міняється. Ось і тут, сюжет картини складається з тих же горезвісних кліше та штампів, які можна помітити у величезній кількості інших молодіжних хорор. Включаючи «Міські Легенди», «Крик» і в багатьох інших. Але відрізняє цей фільм то, що найсмачніше творці залишили на останок. Включаючи і вбивства. Так як, весь фільм сюжет розвивається в дусі трилера. Де герої намагаються обчислити вбивцю і попутно розкривають своїх героїв на екрані. Тим самим, даючи можливість глядачеві, підозрювати абсолютно кожного або обчислити вбивцю до самих головних героїв. Сюжет досить простий і звичайний. Хоча для кого то, можливо навіть і тупий. Але тут, на смак і колір товариші різні, як говориться. Сподобався лише досить смачний фінал, який виробляє фірмовий для жанру натяк в особі «далі буде». Хіба що, враховуючи те, що після пішло продовження, створюється нестиковка. Якщо це був не сон звичайно.

 

 

Цей фільм послужив таким собі трампліном для тоді ще молодих і не зовсім відомих виконавців головних ролей. Що цілком звичайно для молодіжного фільму жахів. Лав Хьюітт пізніше початку миготіти в «говорить з привидами». Філліп і Прин Молодший перейшли в хітові фільми 90-их. Геллар запалювала в «Баффі». А Джонні гальок в Ульотний ситкомі «Теорія Великого Вибуху». Але давайте послідовно. Всі актори зіграли на цілком звичайному рівні. До нервозного стану не доводили. Але й до повного екстазу від чудової гри теж. Зіграли як зіграли. Хоча оцінювати гру в фільмах жахів завжди складно. В даному ж випадку, для мене особисто виділився Райан Філліп, якому завжди йшли образи хороших хлопців або повних мерзотників. В даному ж випадку, він ідеально розкрив другий типаж.

Музика Джона Дебні завжди достатньо складна для опису. Тому що, її звучання майже завжди повторюється. Незалежно від картини. Ось і тут він створив цілком традиційну музику для фільму жахів. Де оркестр видає дуже напружену і динамічну музику. Де завжди варто відзначати відмінну гру на скрипках та духових інструментах, які й розпалюють музику до межі.

У кожного вбивці є свій унікальний вигляд і зброю. В даному ж випадку, ним став вбивця в куртці рибалки і з гаком у руках. Виглядає дуже навіть не погано.


Жанр фільму:Жах-Містика------
оцінило: 0 люд.