Лейк Плесід: Озеро страху

Лейк Плесід, тихе озеро, приховане в лісах Америки, заворожує своєю стародавньою красою. Але ці спокійні води огортає жахлива таємниця, що загрожує загибеллю тим, хто захоче її розкрити. На темному дні в передчутті наступної жертви сховалося гігантське чудовисько, якому не місце ні в цьому часі, ні в цьому озері. Нещасного, який порушить спокій звіра, очікують неприємності...

Крокодили користуються попитом у авторів різних фільмів жахів про те, як велике хижа тварина нападає на купу дрібних дурних людей. І знайти таких фільмів можна чимало, якщо шукати, а от по-справжньому якісних - не багато. «Озеро страху» примітно тим, що хоч і бере начебто примітивний сюжет з другосортного кіно, а облачає його не просто в легкотравну, але і класну форму. Тут простежується приблизно та ж тенденція, що і з картинами про змій-вбивць. Їх теж вистачає, але на думку спадає лише «Анаконда», якщо говорити про якісне кіно, яке стоїть на голову вище різних дешевок.

У Вас не має доступу для завантажень

Треба визнати, що певна вторинність все ж відчувається. Точніше сказати, що не сама вторинність, як поняття про рівень завідомо низької якості, а її сліди. Її крики зі своєї мертвої обителі на дні. Вона злиться, що її залишили там, де їй місце. Іноді складається враження, що у творців просто не було достатньо твердого грунту під ногами, і вони є обережними, щоб ні в якому разі не зробити дурну помилку, і не загубити фільм. Це абсолютно зрозуміло, адже кіно про крокодилів на пристойному рівні або не робиться взагалі, або робиться дуже рідко. Тому сценаристи повинні проявити якийсь креатив, а режисер повинен стежити, щоб ніякі елементи дії не сповзли у нижчий сорт, щоб зробити все якісно і витримати один і той же рівень на протяг всього оповідання. Щоб сама задумка, навіть одягнувши класну форму втілення, як по частині акторської гри, так і по частині спецефектів, не видалася дурістю або абсурдом. Авторам необхідно знайти вірну форму подачі матеріалу, і часом все ж відчувається, що прив'язати крокодила до сюжету таким чином, щоб це було логічно, вдавалося насилу. Але режисер Стів Майнер зі своїм завданням впорався, створивши цікавий твір, що породило продовження.

 

 

Сюжет зав'язується на вступної сцені, де водолаз потрапляє в біду на озері, що отримав ім'я «Лейк Плесід». Він був з місцевим шерифом, який і став свідком страшної трагедії. Правда, сам охоронець закону толком нічого не побачив, за винятком моторошних наслідків блискавичної атаки. І ось у нього в руках опиняється половина тіла водолаза вище пояса. А глядач точно знає, що саме тут відбулося, бо поки йшли титри на самому початку, можна було зануритися в каламутні води цієї водойми і перейнятися атмосферою фільму вже на початку, перебуваючи там під цікаву музику. Ну а під час самої атаки є можливість побачити дуже правдоподібні на вигляд щелепи, зайняті перекушуванням видобутку, що все пояснює. В цьому озері водиться незвичайно великий крокодил!

Основна дія починається після маленького візиту в палеонтологічний музей. Адже в тілі жертви знайшли зуб, і вирішили, що він схожий на щось доісторичне, і що він точно не ведмежий. На місце події вмовляють поїхати співробітницю музею. Тут вже можна підмітити, що фільм хоч і не позбавлений наївності і деякої повільності, він працює з потрібним ступенем достовірності. За скелети динозаврів спасибі. Як же можна говорити про крокодилів, не згадавши їх історичне і фізіологічне спорідненість з жахливими ящерами !? Буде і візит в морг, вже з тим самим шерифом, і покажуть огризок тіла загиблого, після чого не охоче що узялася за справу головна героїня вирішує побачити озеро. Захопленість наростає. В принципі, дует шериф і Келлі (так звуть героїню) вже здатний як слід посмішити, поки не дійшло час до основного питання. Але на цьому справа не зупиняється. На місце подій перебуває фахівець з крокодилам. Він як ніхто знає свою справу, мало не боготворить цих могутніх хижаків, і доповнює комедійну складову, так що веселих моментів повно. У цьому допоможуть і інші персонажі, які оголошуються пізніше. Що важливо, ця комедійність тут не виглядає помилкою сценаристів, а цілком гармонійно упливає в загальне русло. Характери персонажів зрозумілі, а від акторів взагалі важко відвести очі. Особливо, зрозуміло, Олівер Плетт - той самий спец по крокодилам.

Найголовніше ж - сам крокодил не виставляються як кровожерливе чудовисько, яке підлягає знищенню за свої криваві справи. Фільм непоганим мовою заговорює про питання володарювання людини над природою і необхідності ставитися до неї, у всіх її проявах, з розумінням, берегти її. Настрій досить привабливе, в основному завдяки красивим зйомкам в лісистій місцевості. Але ясна річ, що це кіно дивишся, головним чином, заради крокодила, і тут залишаєшся задоволеним. У деяких сценах застосовується дуже достовірного виду макет, в інших - класна графіка. Спецефекти на дуже хорошому рівні. Та й оператор знімає крокодила так, щоб всі сцени з ним виглядали переконливо, щоб можна було відчути контраст між ним і людьми. І хоча подібних сцен у фільмі не так багато, як хочеться, вони виробляють належне враження. А захоплює саме сюжет, спритно поєднує пригоди, трохи «ужастика», пристойну дозу комедії, і посилу про необхідність захищати дику природу. Отже «Озеро страху» - цікавий, в міру забавний, в міру моторошнуватий фільм, якому вдається розповісти привабливу історію з участю в ній найбільшої з нині живучих на нашій планеті рептилій.


Жанр фільму:Жах-Містика------
оцінило: 0 люд.