Той що біжить по лезу бритви

Відставний детектив Рік Декард знов відновлений в поліції Лос-Анджелеса для пошуку очолюваної Роєм Батті групи кіборгів, яка здійснила втечу з космічної колонії на Землю.
У поліції вважають, що кіборги намагаються зустрітися з Ендолом Тайреллом, керівником корпорації, котра ставить експерименти над кібернетичним інтелектом. Рік Декард отримує завдання з'ясувати мотиви дій кіборгів, а потім знищити їх.

Культовий фільм, знятий англійським режисером Рідлі Скоттом у березні-липні 1981 року за мотивами науково-фантастичного роману Філіпа Діка "Чи сняться андроїдам електровівці?" (1968).
Фільм існує в семи версіях, з яких базовими вважаються дві - оригінальна версія з хеппі-ендом (1982), яка була погано прийнята кінокритиками та провалилася в прокаті, і т. з. режисерська версія з відкритим фіналом (1992), яка за опитуванням вчених була визнана найкращим науково-фантастичним фільмом в історії кінематографу .
«Той, що біжить по лезу» у двох своїх версіях став одним з найвпливовіших фільмів 1980-х і 1990-х, а також породив голлівудську моду на екранізації антиутопічних творів Філіпа Діка.
Глибинна проблематика фільму, замішана на ідеї про те, що уявлення людини про світ і її місце в ньому можуть виявитися навмисне сфабрикованими третіми особами, отримала подальшу розробку в таких фантастико-метафізичних гібридах кінця XX століття, як «Темне місто» (1998), «Екзистенція» (1999), «Матриця» (1999) і «Тринадцятий поверх» (1999).

Рідлі Скотт, режисер який знімає дуже красиві фільм. Не надміру, як Бартон і Кар-Вай, а більш природно Вершина його творчості - «Той, що біжить по лезу» - не тільки красивий і самобутній. Творчий альянс з Філіпом Діком дав ядерну, по силі, реакцію.

У Вас не має доступу для завантажень

Якщо почати здалеку, то це історія про те, як поліцейський Рік Декард шукає втекли реплікантів, яких він повинен знайти і знешкодити - типова нуар історія. Але не в минулому, а майбутньому. Майбутнє - пилові міста, в яких залишилися жити тільки каліки, китайці і злочинці. Кращі сини
Землі відлетіли в космос.

 

 

Ви знаєте, що чіпляє в цьому фільмі найбільше? Не тільки Рутгер Хеурд, не тільки похмурий Форд і урбаністичні пейзажі.
Атмосфера. Вона тонко зібрана з чарівної музики Вангеліса, візуальним талантом Скотта. Вона тягуча неспішна, і раптом погляд змінюється, з'являється звіриний оскал, вона змінюється, стає божевільної і гіпнотизуючій.

Це справді рідкісний фільм, який рекомендується кожному поклоннику фантастиці і кінематографа.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.