Кривавий діамант

Дія фільму розгортається на тлі громадянської війни 1990-х у Сьєрра-Леоне.
Денні Арчер - досвідчений контрабандист, який займається вивозом діамантів із Сьєрра-Леоне до Європи. Однак одного разу йому не щастить, і він потрапляє за ґрати.
У в'язниці він знайомиться із негром-рибалкою Соломоном Венді, котрий розповів, що заховав на волі великий рожевий діамант.
Соломон обіцяє віддати коштовність контрабандисту в обмін на те, що він допоможе йому знайти його сім'ю.
У компанії з американською журналісткою Медді Бовен та рибалкою, Арчер вирушив на пошуки діаманту...

Едвард Цвік, ймовірно, один з найбільш «об'ємних» режисерів, в тому сенсі, що він береться за картини, які охоплюють не тільки єдину територію або ж історію одного-двох чоловік, ні, він завжди намагається показати сюжет в широкому панорамному вигляді. От і «Кривавий алмаз» відноситься до таких. Ця героїко-епічна драма, що почалася з черговою локальної війни в африканській країні Сьєрра-Леоне, оповідає нам про багато проблем не тільки «Чорного континенту», а й про тих закулісних іграх, що ведуться сильними світу цього (а хтось ще вірить, що капіталісти заробили свої накопичення чесним шляхом?).

  Blood-Diamond-2006-Ukr-Eng-Sub-Ukr-Eng-BDRip-Hurtom-HQCLUB.torrent
[13.74 Kb] (Завантажили: 12)

Сама драматична історія пошуку величезного алмаза нам показана з боку двох головних учасників дії. Бенін грає батька сімейства з Сьєрра-Леона, всередині якої знову розгорівся міжусобний конфлікт. Під час нападу на його село він потрапляє в полон і його відправляють працювати на алмазні копальні, там він і знаходить рідкісний алмаз. Тоді він ще не знав, що ця знахідка допоможе йому повернути сина, завербованого повстанцями, і повести боротьбу з тими, хто наживався на війні. Джімон Хунсу грає приголомшливо: всіма силами і можливостями свого таланту він показує відчай свого героя, найсильнішу батьківську любов і гіркоту побаченого, що зараз відбувається на його Батьківщині. При перегляді видно, що його персонаж, якщо треба, то буде мститися, якщо треба, то віддасть життя не замислюючись, він той, про кого кажуть «справжній боєць». Кращого актора на цю роль і знайти б не вийшло.

 

 

В напарники героя Хунсу нав'язується такий собі «солдатів удачі», колишній військовий, а зараз мисливець за алмазами, авантюрист нового пошиття у виконанні Леонардо ДіКапріо. Рік прем'єри «Кривавого алмазу» - 2006-й, тоді ж, коли вийшла стрічка Мартіна Скорсезе «Відступники», і хто ж скаже, що цей рік не вийшов у ДіКапріо вдалим? За свою роль в «криваві алмази» цей актор номінується на кращу чоловічу роль. І, що говорити тут, якщо багато були згодні з критиками, котрі надали ДіКапріо цю номінацію. Актор в чудовому вигляді показує, як відбувається переоцінка цінностей у його героя. Спочатку він з тих, хто просто полює за наживою, намагаючись закрити очі на те, що, можливо, його вчинки приведуть до насильства. Але коли він відчув біду свого напарника, то він змінюється на очах і його останній вчинок, як нам здається, повністю змиває з нього гріхи минулого.

До речі, варто відзначити, що тандем ДіКапріо-Хунсу просто бездоганний. Вони хоч і контрастують зовні, але внутрішньо нам дають зрозуміти, що все - люди, незалежно від кольору шкіри, релігії і так далі. Саме у внутрішньому змісті героїв треба шукати прихований сенс фільму.

А відкритий - це жахи війни, це підлість і байдужість на чужі життя в прагненні збагачення. Сцени зі стріляють з автомата Калашникова дітьми, які перебувають під впливом пропаганди і наркотиків смотрелись не те, що страшно, а з великим жахом, що волосся дибки вставали, а адже «Кривавий алмаз» - це не фільм жахів, це реалії нашого насущ життя. До сказу доводили «крохмальні комірці», ті, хто, залишаючись в стороні, підгодовували війну, щоб за копійки скуповувати дорогоцінні камені. Одного з них виконав Майкл Шин, у нього всього-то пару реплік, але Цвик зробив усе так, що побачивши його руки тряслися від злості.

«Кривавий алмаз» - фільм, який, мабуть, поставлено практично без прикрас. Очима двох головних героїв ми бачимо реальність, а те, що нам розповідають, змушує замислитися, змушує співпереживати і підтримувати героїв фільму.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.