Мутанти

Талановита дослідниця разом зі своїм чоловіком - співробітником департаменту охорони здоров'я - зупинила страшну епідемію, яка встигла понести багато життів. Але, використовуючи генну інженерію, вона порушила природний баланс - і природа починає мстити. Здавна в живій природі жертви навчилися приймати подобу своїх ворогів: гусениця була схожа на змію, крила метелика - на очі сови ... Але тепер Щось починає імітувати найнебезпечнішого мисливця - людину, і останній сам стає дичиною

Фільм «Мутанти» тоді ще тільки набирав обертів в режисерському кріслі Гільєрмо Дель Торо, змусить глядача не раз відчути, нехай навіть і через екран монітора - всю жорстокість, безкомпромісність, відсутність яких би то не було емоцій, терзань, ні частки жалю за вчинене, так званих виродків в надрах Нью - Йоркського метро, назва яким «Мутанти», або якщо не брати версію назви наших прокатників - «Імітаторів».

У Вас не має доступу для завантажень

Картина з самих початкових кадрів захоплює за собою своєю похмурістю, зловісною атмосферою, яка тільки посилюється похмурим і дощовим Нью - Йорком. Цей суворий місто, яке не щадить нікого, на цей раз вирішив піднести своїм жителям новий сюрприз, в особі еволюціонували комах до розмірів легкової машини. Вони імітатори своїх жертв, яких вони жорстоко використовують у вигляді їжі. Хто б міг подумати, людина - вінець природи. Всім нам з шкільної лави пояснювали це на уроках біології з ще тоді актуальною теорією Чарльза Дарвіна. Але Торо вирішив кілька приголомшити своїх глядачів. Ті комахи, яких ми щодня тиснемо навіть не подивившись на них, в цьому фільмі фігурують як новий виток еволюції, випереджаючі своїх колишніх хижаків мало не у всьому, бути може, крім інтелекту, включаючи витончені способи вбивств, виживання і розмноження свого виду. Горе тим людям, яким не пощастити виявитися в пізньому, безлюдному метро. Бо тоді вони опиняться у вигляді делікатесу для нової загрози всієї людської раси.

 

 

На мій погляд, Гільєрмо не прогадав, знімаючи фільм про моторошні створіння, що переніс більшу частину дії в метро. Метро в цій картині, виступає в ролі окремої, можна навіть сказати живої субстанції. Саме ця обитель, манить до себе багатьох людей своєю загадковістю, багатьма не розкритими таємницями. І разом з цим, метро характеризує зло і нескінченний морок, яким сповнені його тунелі та інші лазівки. Цим і скористався Дель Торо в «Блейд 2». Він повторить цей хід, коли ближче до кінця фільму банда упирів зіткнеться з новим штампом перевертнів.

Насправді, скільки б я не переглядав цю картину, всякий раз у мене не перестає пробігати холодок по спині. Збільшені комахи у всій своїй красі, або неподобство? Кожен визначить для себе сам. Особисто я давно усвідомив, що немає нічого страшнішого генетично модифікованого створення, який поспішить скористатися всіма благами природи, але з якоїсь причини до цього моменту вони не були оцінені. Ні, звичайно, всі ті функції, які були у них спочатку, допомагали їм виживати, але тут ті ж самі інструменти виступлять в іншому вигляді. Разом з ними вони будуть практично не вразливими вбивцями, вибухнув і голодними до людської і не тільки, плоті. Як сказав багато раніше андроїд з фільму «Чужий» - «Він - боєць, ідеальне виробництво, не обтяжене емоціями та іншої псевдо мораллю». Ці ж слова, в якійсь мірі підходять до «імітаторам» в плані ідеальною бойової машини.

Звичайно, як і завжди після багатьох успішних картин, особливо, якщо в них фігурує цікава ідея, слідують менш вдалі продовження. Цієї долі не уникли і «Мутанти». Але зізнатися, дивитися на продовження без відрази і якого б то не було інтересу просто не можливо.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.