Останній меч самурая

Середина 19 століття. Могутність сьогунів слабшає. Історія феодального лицарства Японії, так званих самураїв, підходить до завершення. Цей драматичний перелом більше всього стає відчутним на Кіото, де находиться гарнізон його захисників. Багатьом потрібно зробити вибір - перейти на бік повсталих або пожертвувати собою. Головний герой картини, Каньітіро - самурай останнього призову Есімур, переходить на службу до Сеґуну, військовому правителю Японії, покинувши власний клан. За законом честі самураїв - воїн вірний своєму володарю до кінця. Але у Каньітіро складаються такі життєві обставини, які змушують вчинити інакше.

Фільм поставлений за романом Дзіро Асади, написаному в 2000 році. (Треба сказати, що до цього також мала успіх ще одна екранізація цього автора - «Колійник» (або «Залізничник»).

У Вас не має доступу для завантажень

Дія фільму відбувається у другій половині 19-го століття, коли в країні були межусобние чвари. Проти імператора Мейдзі виступили деякі феодальні клани, які об'єдналися в Північний союз, від якого надалі відколовся клан Акіта. Одне з головних місць серед бунтівного сьогунату займав клан НАНБ ...

 

 

У фільмі не так багато бойових сцен, які зазвичай у великій достатку присутні в стрічках на дану тему, а більше показані моральні сумніви самураїв, на чиєму боці виступити. З одного боку зрадити свого сьогуна, це все одно, що збезчестити своє ім'я, (та ще втратити непогане грошове утримання), а з іншого боку йти проти Імператорських військ.

Йодзіро Такита (який і надалі продовжить звертатися до історичних тем), чудово передав атмосферу і колорит Японії епохи Мейдзі. В цілому фільм виглядає рівно. На мою думку, тільки одна занадто натуралістична сцена, яка викликає скоріше сміх - зайва в цьому красивому фільмі.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.