Тверда цукерка

14-річна «Лоліта» знайомиться в інтернеті з 32-річним успішним фотографом Джефом Коулером. Він запрошує її до себе додому. Підозрюючи, що Джеф є педофілом, і, прагнучи викрити його, вона відповідає згодою ...

Ця вибудувана, по суті, лише на добре продуманих діалогах і висококласної гри акторів, картина миттєво чіпляє. Нестандартні образи персонажів, камерність і смислова наповненість інтригують. Завдяки чому, незважаючи на окремі сюжетні огріхи, фільм змушує вас здивовано пригорнутися до екрану, і напружено стежити за всім, що відбувається аж до фінальної сцени.

У Вас не має доступу для завантажень

Отже, кого ми бачимо? З першого погляду на Джеффа, вдумливий глядач легко визначить у ньому, якщо і не «хлопчика-дзвіночка», то вже точно і не маніяка-гвалтівника і тим більше не вбивцю. Оскільки навряд чи хто-небудь з подібних «товаришів», володіючи певною обережністю і підступністю, повіз би до себе додому ту, яку зібрався митарити, через всього п'ятнадцять хвилин після того, як їх бачили в компанії один одного в громадському місці. І хіба став би такий індивід задавати своїй майбутній жертві питання на зразок: «Може, подзвониш своїй сестрі, щоб вона знала, куди ти підеш і де будеш?». Загалом, досить скоро стає цілком очевидно, що перед нами мабуть абсолютно нешкідливий, трохи молодиться дядько з латентним комплексом Гумберта. Але чи так само все просто з його юної і настільки чарівною візаві? ;) Тут-то ми і помічаємо, що звичні нам архетипи зазнали певних метаморфози. Ролі спотворилися, переплелися і сплутались. Наївно-безневинна Червона Шапочка на перевірку виявляється психопатом-мисливцем, а пустунка-бабуся - козлом відпущення.

Переступаючи до «екзекуції» над Джеффом, Хейлі вимовляє патетично-обличающий монолог про те, наскільки це аморально і цинічно вважати, ніби поведінка дитини, що наслідує дорослим, відображає його усвідомлене розуміння того, що він робить. Після чого «мила стерва», як вона сама себе називає, приймається за «відновлення справедливості». І важко зрозуміти наскільки повно вона віддає собі звіт в тому, що творить, «верша відплата» з усім завзяттям і максималізмом властивим своєму віку.

 

 

Не обійшлося в картині і без деяких нелегкотравних моментів. Зразок того, яким це чином субтильний 14-річної дівчиську вдалося затягти і підвісити в петлю дорослого, як мінімум удвічі більше неї самої важкого, мужика? Однак навіть такий сумнівний у своїй достовірності епізод був досить витончено обіграний, при уважному перегляді можна помітити: для підняття тіла Джеффа над підлогою Хейлі використовувала саморобний мотузковий блок через сволок.

Цінителів великої кількості крові і трупів на екрані заздалегідь застережу: практично нічого подібного з цих звичних атрибутів, характерних для фільмів, зазначеного в анотації до фільму, жанру, ви тут не знайдете. Родзинка цієї картини - інтелектуальний, витончено продуманий і розтягнутий у часі, акт психологічного садизму.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.