Тридцять дев'ять сходинок

Канадієць Річард Хенні знайомиться в лондонському мюзик-холі з дівчиною, яку, за її словами, переслідують вбивці. Дозволивши їй залишитися у себе, Річард вплутується в небезпечну кримінальну гру і стає головним підозрюваним у вбивстві нової знайомої, що відбувається тієї ж ночі...

Ну що, 1935 як-не-як, напередодні Другої світової і навіть сам Альфред Хічкок. Головна персона «39 сходинок» Роберт Донат, голлівудська зірка кінця тридцятих (першу номінацію і перший «Оскар» він отримає п'ятьма роками пізніше). Для Хічкока, взагалі, властиво було знаходити собі любимчиків-акторів для своїх фільмів. Пізніше це були гарненький Джеймс Стюарт і змінив його Кері Грант, але Доната можна назвати першим великим актором в низці постійних акторів Хічкока.

У Вас не має доступу для завантажень

Примітно, що в «39 ступенях», крім Доната зіграв ще один актор, вірніше актриса, що отримала згодом (аж в 1985 році!) «Оскара», - зовсім ще невідома в тридцять п'ятому Пегі Ешкрофт (тільки її друга роль). Як бачимо, Хічкок умів навіть на епізодичні ролі підбирати хороших акторів.

 

 

Чим чудові «Сходи», так це неперевершеним справжнім колоритом передвоєнної Англії. Тодішні жарти, манери, переживання - всього цього в надлишку. В якійсь мірі «39 сходинок» - це безкоштовна екскурсія в минуле з невеликим бонусом у вигляді динамічного сюжету і завзятою шпигунської інтриги. У фільмі ще немає і близько хічкоківського напруги, несподіваних поворотів, зловісної атмосфери, чорного гумору ... Однак Хічкок тільки починав підкорення кінематографа, і даний фільм є його першим по-справжньому великим фільмом.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.