Тонка червона лінія

Хроніка військових дій ІІ світової на маленькому острівці в Тихому океані. Армія США під управлінням полковника намагається захопити аеродром японців, але зустрічає хитрий і запеклий опір.

Наскільки прекрасний цей світ, настільки ж і жахливі людські діяння - це, якщо придивитися, Терренс Малік хоче показати у всіх своїх фільмах (за винятком, може бути, «Дерева життя»). Абсолютно нікому не потрібна війна забирає безліч безневинних життів по обидві сторони барикад, а Малик стоїть недалеко, в сторонці, і беспрістрастно- як воно є - показує глядачеві всі жахи штурму на Гвадалканале (до речі, за весь фільм так жодного разу і не вимовляється місце бойових дій - це не важливо).

У Вас не має доступу для завантажень

Часті ліричні відступи, тільки додають фільму поетичності, височини, а внутрішні монологи, підкріплені геніальними музичними творами композитора Ханса Циммера - смирення, байдужості перед лицем смерті (і я, до речі, ніколи раніше не бачив нічого подібного ні в одному військовому фільмі, найближчий орієнтир - «Апокаліпсис сьогодні»). Все це в сукупності робить ефект бомби, що розірвалася (принаймні в моїй свідомості)

 

 

Терренс Малік якимось дивом вдається вдало балансувати, буквально, на тонкій червоній лінії: він не впадає у «велику» філософію а-ля «2001 рік: космічна одіссея» і в той же час не йде з головою в кітч (що з ним , до речі, частенько траплялося в недавньому «Дереві життя»), а тверезо і суворо показує найкривавіші бійні на, напевно, найбільш мальовничих куточках світу.


Жанр фільму:Бойовик------
оцінило: 0 люд.