Хорея Козацька

«Хорея Козацька»

 «Хорея Козацька» – це гурт старовинної музики, що виконує пам’ятки з різних пластів української музичної культури, від пізнього середньовіччя до пам’яток ХХ ст. Пріоритетними напрямками залишаються епічні жанри, давня епічна традиція.

 

 Виконавці:

Тарас Компаніченко – спів, кобза, уд, колісна ліра, старосвітська бандура
Сергій Охрімчук – скрипка, спів
Михайло Качалов – фідель, спів
Данило Перцов – пандора (кобза), шалмей, корнетто (цинк), лізард, шалюмо, спів
Ярема Шевчук – колісна ліра, дуда, старосвітська бандура, спів
Северин Даниленко – спів, басоля
Юрій Фединський - кобза, басоля, перкусія, бандура, спів

  horeya_kozatska_365.torrent
[16.91 Kb] (Завантажили: 56)

Хочеться сказати про атмосферу, яку "Хорея Козацька" створює і на сцені, і в цьому альбомі (який, зрештою, є записом саме концертного виступу). А атмосферу цю інакше, ніж медитативною – і не назвеш. При тому, що тексти виконуваних творів аж ніяк не назвеш спокійними або відстороненими, адже в них часто ідеться про історичні події – героїчні, трагічні, насичені душевним сум’яттям.

 

Та й сама музика теж далеко не завжди є такою, яка зазвичай асоціюється в нас зі станом медитації. Тим не менш – відбувається своєрідна магія, занурення у відчуття тих часів, про які співає ансамбль. І саме це занурення, в якому запросто розчиняється сьогодення – приємно дивує, а то й вражає. Постфактум. Бо під час звучання про це не думаєш. Лише сприймаєш. І навіть те, що це концертний запис, у якому інколи чутно додаткові шуми з аудиторії – атмосфери не рушить. Навпаки – створює додаткові обертони..

 

Прослухати композицію 1. Мире лукавий:

 

Гурт «Хорея Козацька» виник у 2005 році у Києві. Його назва походить від назви музичної пам’ятки «Horea kozacky», що заховалась в клавірній табулатурі 1640 року і зберігається в музичному архіві Братислави (Словакія).

Хорея Козацька

Гурт виконує музику Руси-України різних епох – Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі твори ХХ ст., доречно демонструючи пам’ятки української культури від монодії до неоромансу.

Пріоритетними для гурту є дослідження та виконання епічної традиції – епічних жанрів музичної та літературної спадщини. Тому вельми часто концерт «Хореї Козацької» перетворюється на довготривалу музичну подорож, що занурює слухачів в світ староденних подій, лицарського епосу і розвинених в ньому морально-етичних тем, що давали натхнення і викликали захоплення в українських та європейських письменників, мистців і фольклористів.

  
------
оцінило: 0 люд.