Тінь сонця 3 альбоми (2005-2011)

Приємно чути, що Тінь Сонця не відступається від обраного шляху, продовжує засівати ниву українського року. Свідомого, зазначимо. Тобто, тут певна ідея присутня не тільки в музиці – хоча обрання саме такого стилю вже само по собі є показовим. Але, що важливо, і тексти пісень – теж не задля "галочки" писалися і співалися.

1-ий альбом: трохи хард-року, трохи металу, трохи готики – без надто різких проявів, щоб одне плавно перетікало в інше. Не обійшлося тут і без фолкових мотивів – але це, здебільшого, проявляється вже у текстах, а не в музиці. Ні, обробок народних пісень тут немає. Але альбом присвячено українському козацтву, як втіленню ідеї національної свідомості саме українців – основний мотив. Втім, кількість і глибина інтерпретацій будь-якої теми не може бути обмежена нічим, крім власної глибини митця. І приємно, що в даному випадку козацьку тему не піддавали свідомій профанації, а намагалися її осмислити якось по-своєму, по-справжньому. Наскільки вірно – кожен слухач визначатиме для себе сам, відповідно до власних уподобань. Мені от здається, що весь цей альбом – про фізичне прагнення до волі. А свобода – одна з дуже небагатьох речей у житті, які дійсно заслуговують на увагу. І, відповідно, пісні про це – також.

 

 

2-ий: якщо попередній альбом був закручений навколо теми козацтва, то тепер – тему розроблено у більш загальному ключі. А тому в чомусь, мабуть, і ширше, і глибше. Хоча нова платівка теж містить чимало історичних алітерацій, та все ж вони, скоріше, умовні, поетичні. Тут, перш за все, мова йде вже про воління свободи в чистому вигляді, про волю жити і вмирати за власним вибором, про здатність робити такий вибір – і не боятися, не відступати.

У Вас не має доступу для завантажень

Погодьтеся, такі питання залишаються актуальними у всі часи – а надто тепер, в умовах глобалізації суспільства. Адже тепер як ніколи великою є спокуса погодитися на роль гвинтика – і мати певні гарантії комфорту і спокою. Власне, і такий вибір – теж вибір. Але нехай навіть він буде наслідком не страху, а розуміння... Втім, людина, яка не боїться – вже просто не здатна бути таким от соціальним гвинтиком. Вона живе за іншими законами – як не крути..

 

 

3-ій альбом: pа словами лідера й вокаліста команди Сергія Василюка, «Танець серця» найдоросліший та найбільш відвертий альбом гурту. 11 пісень альбому («Дорога в ліс», «Золотослов», «Хрестини вовкулаки», «Козача могила», «Перша квітка», «Схована у мріях» та ін.) розповідають про любов і сімейні цінності, про відданість батьківщині та відповідальність за її майбутнє, про неоднозначність смерті, зв'язок минулого і майбутнього та стосунки з потойбіччям, від якого ми зазвичай відхрещуємося. Робота над альбомом тривала понад три роки. Період для гурту далеко не найлегший: кілька разів змінювався склад команди, музиканти хворіли болісними творчими пошуками, перезводили матеріал і т. ін. Втім, наприкінці лютого робота над альбомом була завершена! Самі музиканти відчувають, що це найкраща робота «Тіні Сонця» і впевнені, що не розчарують своїх шанувальників.

 
------
оцінило: 2 люд.