Шедеври Української Музики

Колекція українських пісень на 6 дисках. В збірку увійшли шедеври української музики: оперний спів, романси, українське ретро, інструментальні ансамблі, та ліричні пісні.

 

Ці диски,  з дійсно коштовною українською музикою, завдяки сатаранням Олега Скрипки,  від тепер можуть потрапити до рук зацікавлених шанувальників.

 

У Вас не має доступу для завантажень

 

Оперний спів:

Перша збірка, як Ви бачите, присвячена оперному співові. Вибір саме такої теми в якості першої може здатися дещо дивним – але тільки на перший погляд. Адже мова йде саме про шедеври, тому мусимо визнати: першу по-справжньому світову славу українському співові принесли саме співаки оперні, чи не так? Не забувайте, що їхній репертуар ніколи не обмежувався класичними аріями – всі вони співали також і українські народні пісні, і викликали цим не менше захоплення. Якщо не більше...

 

Романси:

Як не дивно, про український романс говорити якось не заведено – власне, часто вважається, що тут і розмовляти нема про що. Суперечлива позиція. Тобто, з одного боку, важко сперечатися з трендом "російського романсу" – це правда. Але навіщо сперечатися? Це просто різні речі. Історично склалося якось так, що український романс, власне, не мав змоги розвиватися вільно і повноцінно. Тому говорити про нього, як про окремий жанр з чіткими формальними ознаками – мабуть, не зовсім вірно. Але якщо мати на увазі тендітні співи світлого печалю – адже саме з такими відчуттями асоціюються в нас романси? – таких пісень Україна має безліч... І, природно, на платівці Ви знайдете прекрасні зразки того, що можна називати українським романсом.

Ретро:

Темою цієї, третьої компіляції стало українське ретро – самі розумієте, доволі умовне й відносне визначення. Абсолютною відповідь тут бути не може – лише більш чи менш доречною. Тим не менш, на наш погляд, поставлену задачу було розв’язано дійсно вдало. Із самих перших нот вникає прозоре відчуття чогось близького, теплого, трохи призабутого – але від того не менш рідного. Навпаки – серпанок часу тане і надає цим мелодіям, голосам якоїсь беззастережної, невимовної ніжності. Це навіть не ностальгія – це просто дещо інше сприйняття краси, якого часом не вистачає в наші дні. Швидко живемо... Але ця музика не поспішає, вона залишається тихою гаванню – і важливо пам’ятати, що сюди завжди можна заглянути, аби перепочити. Тут завжди усмішки, і вальс, і теплий вечір..

 

Вокально інструментальна:

І все ж факт залишається фактом – під звуки цих пісень просто неможливо плекати в собі похмурі настрої. І неможливо, і не хочеться – зрештою, який сенс опиратися гарним речам, які входять до твого життя? Отже, радимо і Вам: не опирайтеся – насолоджуйтесь!

 

Сучасна лірика:

У попередніх чотирьох компіляціях, очевидно, Олегові Скрипці довелося якось вписувати власні уподобання у певні межі – але у п’ятій, мабуть, все відбувалося навпаки. Скоріше за все, цього разу вже межам обраної теми довелося налаштовуватись на хвилю смаків та поглядів Скрипки. Що ж, в результаті ми можемо щиро привітати себе з появою надзвичайно приємної платівки – і яскравої, і глибокої, і свіжої водночас. Поряд із широко відомими вже музикантами Ви почуєте тут ряд команд, яким до голосної слави залишилася ще пара кроків. І ми впевнені: прослухавши диск, Ви побажаєте їм пройти ці кроки якомога швидше...

 

"Українське бароко" – нова і, на сьогоднішній день, остання платівка з колекційної серії "Шедеври Української Музики". Наскільки нам відомо, саме нею серія і завершиться – інших збірок в її межах не заплановано. У зв’язку з чим нагадаємо: серію видано обмеженим накладом – і на сьогоднішній день лишилося зовсім небагато повних комплектів цієї колекції. Дана ж збірка презентує старовинні музичні твори, створені у "витончену епоху", майже на межі Нового часу – до речі, в Україні епоха бароко тривала дещо довше, ніж у більшості інших країн (десь до середини ХVIIІ ст.). Так чи інакше, роботу тут було проведено чималеньку – адже більшість творів, зверніть увагу, відновлено за рукописними збірками ХVII – початку ХVIIІ століть. Втім, воно дійсно вартувало тих зусиль – платівка вийшла просто чудовою. Легкою, насиченою і дуже атмосферною – вона дійсно захоплює уяву і без напруження переносить.. ні, не у ті часи – у наше уявлення про ті часи. І тому, мабуть, там дещо більше краси й вишуканості, ніж воно було насправді (бо ті часи були зовсім далекі від спокою) – але це не стає на заваді. Зрештою, ми всі живемо в уявному світі, чи не так?..
------
оцінило: 0 люд.