Дмитро Найдич - Тріо Київ

Стара мати журиться, благаючи сина не пити горілки… Приспавши у полі своє немовля юна мати пішла обробляти безкрайню ниву і, не впильнувавши дитя, втратила його. У відчаї і безнадії вона ревно просить птахів допомогти, зарадити її горю… 
Праця, дозвілля, народні свята, народження, весілля, похорон – пісні займали невід'ємне місце у житті українського народу. Святкові пісні, що сяють радістю, ліричні пісні, сповнені поезією… Протягом століть… (а деякі мають вік понад тисячі років) передаються вони від одного покоління до іншого, несуть нам відбитки минулих часів. 
Але час змінюється. Все менше людей залишається в селах. Технологічна революція зламала природний ритм передачі культурної спадщини. Давня традиція співів в Україні, колись така важлива, сьогодні поступово зникає. На щастя, ці співи набувають другого життя завдяки праці таких захоплених людей як Сусанна Карпенко та Ганна Коропниченко. Як багато фольклористів вони вже не один рік мандрують в складі наукових експедицій, досліджуючи найвіддаленіші села України, щоб зібрати неповторні, рідкісні скарби народної творчості. Пісні записують, аналізують, класифікують та включають до особистого репертуару, щоб виконувати їх на концертах або видавати на аудіо та відео носіях. 
На сьогоднішній день в Україні записано та видано понад 800 000 пісень… Зворушливі, проникливі, смішні, захоплюючі… вони є для мене невичерпним джерелом натхнення. Створювати музику навколо цих мелодій, сповнених життєвої правди, є справжньою насолодою. Мені здається, що привнесення кольорів джазу, класичної і сучасної музики та поєднання усього в симфонічній структурі надає цим «архаїчним» співам надзвичайно цікавого колориту. 
Я розпочав цю роботу кілька років тому створенням спектаклю під назвою «Давнина». Тріо Київ є тому продовженням. Сподіваюся, ви матимете приємність відкрити для себе самобутню, нев’янучу красу цієї музики у виконанні чарівного співу Сусанни Карпенко та імпровізаційного таланту скрипаля Сергія Охримчука. 
Приємної зустрічі з музикою. Дмитро Найдич.

У Вас не має доступу для завантажень


------
оцінило: 0 люд.