Тартак - Рок Легенди України

ТАРТАК — група, яка вперше засвітилася на «Червоній Руті-97", а згодом довгий час залишалася в тіні, аби прогриміти в 2001-му альбомом «Демо_Графічний_Вибух». Сашко Положинський — лідер гурту — був впевненим у тому, що дебютник ТАРТАКА призведе до справжнього демографічного вибуху в Україні, а насправді українська молодь прорсто помітила і вирізнила з поміж інших свого кумира завдяки саме цьому альбому. Поділ у слові «демографічний» передбачав певну гру слів — це і певне «демо» — демонстрація себе та своїх можливостей, і популярний в певних молодіжних колах «графіті-стиль». ТАРТАК почав активно концертувати і не менш активно записуватися разом з друзями-музикантами різноманітних, в основному, молодих команд. Внаслідок цього з’явився цілий альбом ТАРТАКА і друзів «Система Нервів», а багато пісень цого альбому швидко стали справжніми хітами.

У Вас не має доступу для завантажень

…Напевно кожен пам`ятає на своєму віку кілька епідемій з «листами щастя». Їх треба було переписувати енну кількість разів, а потім, вкладаючи у конверти разом з грошима, розсилати друзям, щоб ті зробили це зі своїми друзями. Анонімні автори цієї афери обіцяли Вам у листі швидке збагачення, просто якісь гори золоті… Але, схоже, епідемія захлинулася через егоїзм недовірливих «переписувачів», які так і не повірили у золоті гори. 

ТАРТАК застосував іншу схему. Для лідера-вокаліста Сашка Положинського, як і для інших учасників групи, саме поняття «лист щастя» не містить будь-якого елементу наживи за чужий рахунок. Ідея чиста, як сльоза дитини: подаруй десяти своїм друзям своє щастя — нехай маленьке, непримітне, але реально тобою пережите. А ті нехай подарують ще десятьом. Етсетера, етсетера… Тобто спосіб зробити багатьох навколо бодай трішечки щасливішими дуже простий — поділитися своїми радощами і не тільки, хоч би й в цифровому форматі. 

…Такий принцип використала група ТАРТАК в альбомі «Музичний Лист Щастя», такий принцип хлопці використовують в своїй творчості в цілому. Це такі собі «месиджі» в стилі Положинського, «послання» усім, хто почує, усім, хто оцінить. «Послання» ті сповнені вітальної сили, драйву, енергетики. А ще — дуже точні замальовки з натури містять тексти Сашка. Головна відмінність студійних альбомів — це максимальне наближення до живого конкретного звучання, хоча тут і використовуються електронні музичні «підкладки». А найголовніші риси — різкий гітарний тиск, шалені барабани, імпульсивно-нервовий вокал і атмосфера башлабайства. Одне слово — панк чистої води. Панк з елементами хіп-хопу й хард-кору. Можливо, зміна стильового вектору ТАРТАКУ сталася внаслідок великої кількості концертів, коли музиканти інтуїтивно посилюють рівень енергетичного тиску на масу молоді, аби добитися активної віддачі. Себто ТАРТАК віднайшов саме ту нішу, в якій на живому концерті комфортно і розкуто почуваються і музиканти, і публіка. 


------
оцінило: 0 люд.