Ватра

Українські пісні - "Стара Ватра 1980-1986" (4 CD).

Чотири компакт-диски «Старої Ватри», що складають антологію пісень цього колективу.

Можливо Вам видасться незвичним звучання цих пісень. Справа в тім, що вони записувались 22 і навіть 30 років тому, про що свідчать дати виконання, зазначені біля кожного твору. А тоді ж все відбувалось на примітивних студіях! Ми грали виключно на «живих» інструментах, працювали на чистому ентузіазмі - але з великою любов'ю до української пісні... Декілька творів на цих дисках звучать у виконанні інших складів «Ватри» з тієї простої причини, що мені не вдалося знайти аналогічного запису нашого. Сюди включена також пісня «Коханий», яку Ігор Білозір подарував нині покійній українській співачці американського походження Квітці Цісик.

  У Вас не має доступу для завантажень

Щиро дякую всім, хто незалежно від якості запису, поділився зі мною особистим аудіо-архівом. Хочу вірити, що пісні «Ватри» 80-х, (або «Старої Ватри») сподобаються також молодим слухачам, які ніколи не бачили і не чули наших концертів і які постійно нарікають на засилля дешевої іншомовної попси в українському медіа-просторі. Нарікати легко, а щось зробити важко. Ніж нарікати на темряву - краще запалити свічку. То нехай же ця робота і буде тою яскравою свічкою пам'яті моєму давньому і щирому другові, чудовому українському композитору, нашому незмінному керівнику і просто файному чоловікові Ігору Білозіру.

З повагою, Андрій Береза

Виконавці:

Ігор Білозір, Олег Кульчицький, Лесик Береза, Ігор Курач, Тарас Іванів, Анатолій Войтюк, Ігор Козинський, Ігор Лесько, Юрій Луценко, Зеник Мельник, Роман Недзельський, Дмитро Дмитрович Гудимяк, Богдан Стефура, Ігор Богдан, Іван Огар, Ростислав Штинь, Володимир Прасоленко, Борис Сорокін, Михайло Бугай, Остап Стахів, Володимир Пасічник, Марта Лозинська, Роман Лодзинський, Олекса Сердюк, Роман Цимбала, Орест Хома, Михайло Вачко.

 

Власне, 80-го року, Ігору Білозіру вдалося зібрати склад, який зробив справжній прорив в українській естрадній музиці, завдавши багато прикрощів тодішній радянській владі. Якраз «ватрівчани» 80-х здобули величезну любов і повагу слухачів в Україні та за її межами. Це були:

Ігор Білозір - художній керівник, поет та композитор, клавішні інструменти, бас-гітара,

вокал Оксана Білозір - вокал Мар'ян Шуневич - вокал Зеновій Левковський - музичний керівник, клавішні інструменти, вокал Олекса Сердюк - саксофон, сопілка, Юрій Кедринський - ударні інструменти

Ліда Попадюк - скрипка, вокал Люба Кір - вокал Андрій Береза - електрогітара, акустична гітара, вокал Богдан Стефура - звукорежисер Михайло Бугай - оператор світла Дмитро Гудимяк - адміністратор В різні роки того періоду у «Ватрі» також працювали: бас-гітаристи Іван Огар та Борис Сорокін, скрипалі Ростислав Штинь та Олег Кульчицький, вокалісти Ігор Богдан, Ігор Курач, та Володимир Прасоленко.

В 1987-му році, з різнйх причин цей склад перестав існувати і легендарна «Ватра» поступово перетворилася в бренд, який продовжує успішно функціонувати до наших днів. Але ще від кінця 80-х шанувальники ансамблю почали активно розшукувати записи наших пісень, зроблених саме в цей період, неодмінно повторюючи фразу: «Дайте нам стару «Ватру». Ось так до нас пристала ще одна назва - «Стара Ватра», анарод скаже, як зав'яже...

Збірка видана коштом Оксани та Андрія Березів.

 

Ватра збірка


------
оцінило: 0 люд.