Біокорд - Високі небеса

У січні 1990 року, після 4-місячних репетицій група БІОКОРД мала успішний дебют на київському різдвяному рок-фестивалі «Йолки-палки».

Київський художник-дизайнер, гітарист та композитор Микола Биков, помінявши чимало самодіяльних груп, останньою з яких була «Табула раса», влітку 1989 року затіяв власний проект «Біокорд».

До кінця року з»явилися однодумці - гітарист Володимир Величко, клавішник Ігор Мороз та барабанщик Олексій Шматок. Спочатку музика «Біокорда» розвивала ідеї «Kіng Crіmson» - концептуальний двогітарний джаз-рок з впливом авангарду. «Біокорд» успішно дебютував в січні 1990 року на фестивалі «Йолки-палки», та досить швидко в ньому намітився розкол. Вже під час запису дебютного магнітоальбому «Рок от сердца» барабанщика замінила драм-машинка, згодом пішов клавішник. З новими музикантами - басистом Олександром Ларічкіним та барабанщиком Станіславом Івановим «Біокорд» узяв участь у фестивалі «Чорна рада», де його високо оцінив Артем Троїцький, а Петро Мамонов запросив їх на запис у свою студію «Звуки Му». В 1991 році гурт у складі тріо - Биков, Іванов та Олег Соколов (бас), записав свій другий альбом «X,Y,Z». В наступному році претуберації в складі «Біокорда» врешті скінчилися - зараз у гурті крім Бикова та Іванова ще Вадим Сімчук (бас) та Сергій Охрімчук (скрипка). За 1993 рік «Біокорд» записав два альбоми - «Абсолютна земля», «Без фокусів» та збірник «Mascellanea»; в травні 1994 року черговий - «High Skies»*, розтиражований через рік фірмами «Caravan CD» і «Sіngle-S». Після тривалої перерви, «Біокорд» знову зібрався (у тому ж складі) тільки в лютому 1997 року.

Уже в книжці "Легенди химерного краю" (2004) музичний критик Олександр Євтушенко писав, що гурт кілька років як не існує, а сольні проекти Бикова не знайшли свого видавця - так само як і попередні альбоми "Біокорду".

  У Вас не має доступу для завантажень 

"Високі небеса" Євтушенко називає одним з кількох найвпливовіших українських релізів поряд з такими альбомами як "Країна мрій" від ВВ, "Всьо чьотко!" від Братів Гадюкіних, "двері котрі насправді є" від Плачу Єремії…

Нескладно також помітити, що альбом має у своєму складі два концептуально-тематичні цикли.

 

Композиції з циклу ВИСОКІ НЕБЕСА записано у студії Українського Радіо 5-7 червня 1994 р.

 

Микола Биков - гітари, програмування, перкусія, музика (окрім 1, 2, 4, 5 - Біокорд)

Стас Іванов - барабани, перкусія

Вадим Сінчук - бас електричний та акустичний

Сергій Охрімчук - скрипка

 а також:

Олександр Петропавловський - саксофон (8)

Ігор Морозов - клавішний бас (8)

Олексій Шматок - програмування ударних (8)

Олег Соколов - бас (10, 11)

Сергій Гаврилов - перкусія (6)

 
------
оцінило: 0 люд.