DataLife Engine / Фільм - Степан Бандера

Фільм - Степан Бандера

 Про фільм "Степан Бандера"

 Думки про Степана Бандеру з боку західного та східного населення давно й остаточно розділилися: для одних він – патріот і полум'яний борець за незалежність України, інші приписують йому співробітництво з гітлерівськими окупантами та співучасть у нацистських злочинах.


Однозначної думки про лідера ОУН немає й, напевно, просто бути не може – занадто багато міфів огортають цю видатну особистість.


Саме міфи, а не реальні факти про життя й діяльність лідера ОУН, багато в чому сформували те ставлення до Бандери, яке ми маємо зараз, – вважає «адвокат» Степана Бандери й шеф-редактор проекту «Великі Українці» Вахтанг Кіпіані.

– Реальна роль Бандери та його сприйняття в масовій свідомості разюче відрізняються. Він зробив менше, ніж йому приписують, але навіть цього досить, щоб уважати його великим українцем. Просто радянська влада акумулювала всю ненависть до українського національного руху саме в особі Бандери, а саме слово «бандера» для багатьох стало лайливим, своєрідним антибрендом. Оскільки я володію історичним матеріалом і маю особисте бажання захистити від безпідставних закидів цю історичну фігуру, у процесі редакційної роботи мені довірили стати ведучим фільму. Я знаю дуже багато фактів, у тому числі маловідомих, про цю людину, а також володію унікальними сімейними фотографіями Степана Бандери, яких ще ніхто ніколи не бачив.

За словами Вахтанга Кіпіані, він уже багато років цікавиться українським націоналістичним рухом та особистістю Бандери зокрема.

– Український націоналізм за час свого існування пройшов величезну трансформацію – від тоталітарної сили на самому початку до демократичної структури, яка боролася за незалежність України. Геть очевидно, що Бандера був людиною свого часу й залишився прапором (до речі, слово «бандера» з польської перекладається як «прапор») і символом цієї організації. Ми говоримо про Бандеру як про дійсно велику особистість, яка могла надихнути своє покоління взяти в руки зброю і стати на захист своєї незалежності. Тому його роль в історії України ХХ століття неоціненна. Не випадково мільйони людей донині називають себе «бандерівцями». Зауважте: в історії України багато великих особистостей, але ніхто не називає себе «шевченківцями», «франківцями», «лесеукраїнцями»...А «бандерівцями» – називають. Для цих людей Степан Бандера – символ їхньої української ідентичності.

Зйомки проходили у Львові, Мюнхені, Варшаві, а також у в'язниці Свенти Кшиж (Святий Хрест) – «польському Сахаліні» за 200 км від Варшави, де тримали під слідством Степана Бандеру та його соратників після вбивства у 1934 році міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького. У фільмі також взяв участь онук Степана Бандери, названий на честь свого діда.

 
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно з letitbit.net

Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:
 



 


     
5-06-2010, 23:16
Вернуться назад