Українські шпалери На робочий стіл
 
----

Книга присвячена народній архітектурі України у всій її різноманітності і самобутності. Більше 600 графічних ілюстрацій, виконаних самим автором дають вичерпну картину народного житла, господарчих будівель та дерев'яних культових споруд в різних регіонах України. Може бути корисною архітекторам, мистецтвознавцям, етнографам та людям, що цікавляться своєрідністю та неповторністю української культури.

 

Видано в авторській редакції при сприянні фірми «Аркада-ТЕРМОДОМ».

На нашій землі є особистості, які присвятили усе своє життя одній справі і своєю відданою працею збагатили світ чи то у галузі мистецтва, чи то науки. До таких особистостей належить і Віктор Петрович Самойлович.

Його улюблена справа — народна архітектура України, дослідження якої він почав ще зі студентських років і захопився нею на все життя, показавши світові у своїх численних публікаціях її особливості та своєрідність. Це видання знайомить читача з кращими зразками народної архітектурної творчості України — житлом, господарськими та виробничими спорудами, а також монументальною дерев'яною архітектурою (церкви, дзвіниці). Ці споруди побудовані руками народних майстрів на основі традицій, що склалися протягом багатовікового досвіду в кожному регіоні та передавалися від одного покоління народних будівельників до іншого. Як свідчить запропонована праця автора та інші його публікації з питань народної архітектури України, у всіх її аспектах (об'ємно-просторова композиція споруди, її елементи, архітектурні деталі та засоби декору, а також її регіональні особливості), дають право розглядати народну архітектурну творчість України як складову частину національного народного фольклору, поряд з іншими його різновидами. Слід пам'ятати про художню цінність пам'яток народної творчості в архітектурі, як і інших видів народного фольклору, що є неоціненним внеском в скарбницю національних надбань мистецької культури сьогодні.

Скріншоти з книги Народна архітектура України:

 

 

 

 

 Самойлович В.П. Народна архітектура України в ілюстраціях. — К.: Абрис, 1999. - 281 с.: іл. - Бібліогр.: с. 281.Коментарі:

Залишити свій коментар:
    • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
      laughinglollovenorecourserequestsad
      tonguewassatcryingwhatbully
Останні фото
КозацтвоМайданСловяниІсторичні фотоШпалери перейти у фотоальбом
Фотоальбом словянокЗаставнівські сорочки. Заставнівські сорочки.
Фотоальбом українського одягуКонотоп, десь 1910-1912 рр. Конотоп, десь 1910-1912 рр.
Українське військоФото синьожупанників 1918 Фото синьожупанників 1918
Старі світлини про УкраїнуКозаки з Вінніпегу 1976 рік Козаки з Вінніпегу 1976 рік
Фотоальбом української хатиСтильна українська хата! Стильна українська хата!
Відомі місця в УкраїніКосмач для туриста Космач для туриста
ФотоальбомКарта України 1950 рр. Карта України 1950 рр.
Патріотичний фотоальбомВійна на сході України. Фото. Війна на сході України. Фото.
КозацтвоКозаки в Чикаго Козаки в Чикаго