Кіберспорт

admin
  3 509   1    
Кіберспорт
Кіберспорт

Кіберспорт — спортивні змагання з відеоігор. Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри Quake, в 1997р. в США з'явилася перша ліга електронного спорту — Cyberathlete Professional League (CPL). Від цього року з'явилися багато нових ліг із кіберспорту.
Для кіберспорта підходять такі жанри комп'ютерних ігор, як шутери від першої особи, стратегії реального часу і спортивні симулятори як найбільш видовищні і динамічні комп'ютерні ігри.


Поточні популярні професійні комп'ютерні ігри включають:

* Quake IV
* Counter-Strike
* Warcraft III
* Starcraft
* Halo 2
Змагання з кіберспорту, у тому числі і міжнародні, проводяться по всьому світі. Найбільш значним з них є турнір World Cyber Games, який організований подібно до Олімпійських ігор. WCG були започатковані в 2000 році в Південній Кореї, і з того часу проводиться щороку, у тому числі і в інших країнах. У Південній Кореї кіберспорт отримав найбільший розвиток, отже там навіть існують телевізійні канали, які транслюють змагання з електронного спорту.


Великі змагання проводяться в спеціальних місцях, де публіка може спостерігати за гравцями, що сидять за комп'ютерами, а хід змагань відстежувати на великому екрані, де транслюється ігровий процес. У Південній Кореї, через велике число глядачів, подібні змагання проводять на стадіонах. Менш масштабні змагання проводяться в комп'ютерних клубах. Крім того, змагання можуть проводитися через інтернет.

Гра через інтернет володіє деякими недоліками. У різних гравців можуть бути різні затримки передачі інформації через глобальну мережу в зв'язку з її неоднорідністю. Під час гри через інтернет складно виявити шахрайство партнерів. У контрасті, під час гри через локальну мережу всі гравці присутні в одному приміщенні під наглядом організаторів змагання, тому шахраювати набагато важче. Локальна мережа зводить нанівець і проблему затримок, оскільки має достатню і однакову для всіх пропускну здатність. Гра через LAN створює специфічну атмосферу змагання завдяки особистій присутності всіх учасників і глядачів, яка не може бути досягнута за допомогою інтернету.

На крупних змаганнях призовий фонд може сягати 1 000 000 доларів або більше. Найкрупніший виграш за історію кіберспортівних змагань виграв Джонатан Уендел, виступаючий під никнеймом Fatal1ty. У фіналі змагання з гри Painkiller в 2005 р., його виграш склав $150 000. Призові фонди крупних змагань спонсорують компанії, пов'язані з виробництвом комплектуююих і периферії для комп'ютерів.

У 2006 український гравець Sk.HoT зайняв третє місце на World Cyber Games з гри Warcraft III і виїхав додому з сумою $8000
У кіберспорті команди гравців традиційно називаються кланами. Деякі види комп'ютерних ігор, наприклад Counter-Strike створені саме для командного змагання, інші ж дозволяють грати як в режимі один на один, так і команда на команду. Часто, професійні команди контрактовують своїх гравців і заробляють гроші через фінансову підтримку від численних компаній.


Асоціації

* ESB (Німеччина)
* KeSPA (Південна Корея)
* ESB (Голландія)

Головні турніри

* CPL, Cyberathlete Професійна Ліга
* WCG, World Cyber Games
* ESWC, Електронний Спортивний Чемпіонат Світу
* WEG, World E-Sports Games

Медіа-обхват: статті новин і зображення

* Global Gaming League
* Gosu Gamers
* GotFrag
* SK-Gaming

Медіа-обхват: місцеві статті новин і зображення

* GameInside (Україна)
* CGA (Китай)
* CyberFight (Росія)
* eSports.pl (Польща)
* readmore (Німеччина)

 

автор: FUN

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua