Як поводиться за столом

admin
  16 289   0    
Як поводиться за столом
Як поводиться за столом

 

Етикет для сучасного підлітка - річ далеко не остання. Інтелігентність насамперед. Не варто зневажати відомими й загальноприйнятими правилами, тому що вони ніколи не будуть зайвими. Навіщо поводитися за столом по-свинськи? Це неправильно. Тусовка повинна бути гарною і гідною. Між іншим, від дотримання норм етикету тусовщик може одержати певне задоволення. Ось деякі правила, які легко освоїти й дотримуватись.

Уявіть собі: ви сидите за столом. По-перше, сядьте як вам зручно. При цьому не треба «розвалюватися» на стільці, витягати ноги. Для чого це потрібно?

Постарайтеся сидіти рівно, не занадто далеко від стола, але й не занадто близько до нього. Пам’ятайте, що ставити на стіл лікті не личить.

Пам’ятайте, що на столі є келихи для води (самі більші), для вина (ледве менше) і чарки (або «стопки») для горілки, коньяку, бренді (вони самі маленькі). Що стосується посуду, то у вашому розпорядженні кілька тарілок: сам більшу й плоску варто підставити під тарілку з першим або другим блюдом. У маленьких тарілках подають десерт. Ніж і вилка - справа відомі:

ніж - в правій,

виделка - у лівій руці.

Прилади кладемо на тарілку й тільки (у жодному разі не на стіл). М'ясо, дичина (іноді рибу) прийнято їсти руками. Практично все інше їмо за допомогою вилки, ножа й ложки. От і всі основні правила вживання їжі. У тонкості не станемо вдаватися, тому що це тема окремої книги.

Треба сказати, щоне слід чавкати, набивати рота їжею - це не естетично. Набитий рот буде заважати розмовляти. Але ж це незручно. Тому вживайте страви маленькими шматочками й не видавайте при цьому зайвих звуків.

На гарячі блюда не прийнято дути, не прийнято пити чай або кава із блюдця (як це любили робити купці за старих часів).

сервірування столу

Під час прийняття їжі (свята шлунка) не розмахуйте сильно руками, пояснюючи що-небудь гостям або дамі. Пам’ятайте, що у вас у руках столовий прилад, що у тім або іншому ступені можна назвати холодною зброєю. Крім цього, сильний жест із вилкою або ложкою в руці може стати причиною польоту їжі в сусіда або взагалі в напрямку до сусіднього столика. Обережніше!

Молодь любить відпочивати голосно. Але ресторан не припускає занадто голосного відпочинку. Тому постарайтеся, щоб ваші розмови й бесіди залишалися надбанням сидячих за вашим столиком і тільки.

Тепер небагато про серветки. Залишки їжі (кісточки, шкурки й т.д.) варто не викладати на скатертину або тарілку, а загортати в серветку. Серветкою витирайте рот, не розмазуючи, скажемо, жир по особі, а роблячи промокальні рухи.

Паління в одних ресторанах дозволено, а в інших заборонено. Тому перш ніж закурити, запитайте в співробітника ресторану, чи можна це зробити. Якщо ні, то прийдеться пройти в кімнату для паління або переміститися в зал для курящих. Але якщо приспічило курити неодмінно за столиком ресторану, пошукайте ресторан для курящих.

Жінкам непристойно користуватися косметикою за столом. Для того щоб попудрити носик, є жіноча кімната. Так що, дами, пройдіть туди. Також постарайтеся не залишати на келихах сліди губної помади. Користуйтеся серветками.

Прибори за столом

Супи черпаються ложкою тільки від себе. Коли вміст підходить до кінцю, можна злегка нахилити тарілку або чашку, теж від себе. Правда, деякі знавці етикету затверджують, що якщо бульйон вам дуже сподобався, то можна відкласти ложку й перекинути чашку прямо в рот. От нехай ці знавці самі й перекидають. А нам краще цього не робити, тому що жоден бульйон не можна цінувати вище власної репутації.

Якщо в розпал трапези вам потрібно на час відійти, не дуже акуратно складіть серветку й залиште її на сидінні стільця. Мало кому буде приємно під час вашої відсутності розглядати, що саме ви нею витерли з губ. Ну, а наприкінці їжі серветку потрібно згорнути й покласти її збоку тарілки.


Цікаві матеріали по темі:

ЭТИКЕТ. Как что есть за столом, Хорошие манеры за столом, Сервировка стола
ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ О ПРИЁМАХ Банкеты
Етикет за столом, або як сортувати блюда
Правила гарного тону за столом


------ Етикет

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua