Український портал » Сучасна Україна » Цікаво почитати » Манускрипт Войнича (Або Рукопис Войнича)

Манускрипт Войнича (Або Рукопис Войнича)

admin
  10 770   0    
Манускрипт Войнича (Або Рукопис Войнича)
Манускрипт Войнича (Або Рукопис Войнича)

Манускрипт Войнича, відомий як найтаємничіша книжка у світі, вона залишається загадкою вже 500 років. Написана невідомим автором на незрозумілій мові, вона рясніє незрозумілими символами і дивними ілюстраціями. Книга отримала свою назву на честь торговця книгами американця польського походження Вілфрід Михайло Войнич, який випадково знайшов її в 1912 р. в колекції стародавніх документів єзуїтського коледжу у Фраскаті, біля Риму.

 

Нестандартність манускрипту Войнич полягає в тому, що він був написаний унікальним алфавітним листом, не схожим ні на одну буквену систему. Цей манускрипт поставив у глухий кут найбільших криптографів XX ст.

 

 

До теперішнього часу вона залишається загадкою. Купивши книгу в 1912 р., Вілфрід Войнич зробив з неї фотокопію і передав криптографами, фахівцям з стародавніх мов, астрономам і ботанікам, але ті не змогли розшифрувати загадкову мову манускрипту.

Манускрипт Войнича (англ. Voynich Manuscript)

Манускрипт Войнича (англ. Voynich Manuscript)

 

Манускрипт Войнича складається з З 246 сторінок 212 - з текстом і малюнками. Малюнки розфарбовані в червоний, синій, коричневий, жовтий та зелений. 34 сторінки - просто текст.

У шрифті від 19 до 28 букв, які майже не нагадують відомі алфавіти або інші знакові системи. Майже - бо є символи, схожі на а, I, o й арабські цифри. У тексті немає видимих виправлень.

codex_voynich.pdf [53.62 Mb] (Завантажили: 402) Переглянути онлайн: codex_voynich.pdf


Численні аналізи тексту показали. що це не хаотичний набір знаків, а саме МОВА. З високою часткою ймовірності - штучний. Над розшифровкою безуспішно билися й легендарний Фрідмен і не менш обдарований Джон Тілтмен (John H. Tiltman), що вважається кращим британським криптоаналітиками всіх часів.

Історія книги:

Рукопис Войнича
Вілфрід Михайло Войнич
(англ. Voynich Manuscript)

Доктор Вільям Ромейн Ньюболд з університету штату Пенсільванія, фахівець із середньовічної філософії та науці (а також криптограф), у 1919 р. вирішив, що розгадав код. Однак пізніше його гіпотеза була спростована. Під час Другої світової війни вивченням манускрипту зайнялися британські та американські дешифровальники, однак і вони не змогли прочитати жодного слова.

Як рукопис потрапив до Войнича? - окрема історія. Найпершим точно відомим власником книги був Георг Бареш (Georg Baresch), алхімік, що жив у Празі на початку XVII століття. Бареш, мабуть, був також здивований таємницею цієї книги з його бібліотеки. Дізнавшись, що Атанасіус Кірхер (Athanasius Kircher), відомий єзуїтський вчений з Римської Колегії (Collegio Romano), опублікував коптський словник і розшифрував (як тоді вважалося) єгипетські ієрогліфи, він скопіював частину рукопису і послав цей зразок Кірхеру в Рим (двічі), просячи допомогти розшифрувати його. Лист Бареша 1639 Кірхер, виявлений вже в наш час Рене Цандбергеном (Rene Zandbergen) - найраніша відома згадка про Рукописи.

 

 

 

 



 

Клацни на малюнку для збільшення!

Хто запліднює жінок? А можливо автор манускрипту хотів нам розповістипро Алієнів?

 

Залишилося нез'ясованим, чи відповів Кірхер на прохання Бареша, але відомо, що він хотів купити книжку, однак Бареш, ймовірно, відмовився її продати. Після смерті Бареша книга перейшла його другу - Іоганну Маркусу Марці (Johannes Marcus Marci), ректору Празького університету. Марці імовірно відіслав її Кірхер, своєму давньому другові. Його супровідний лист 1666 до цих пір прикріплений до Рукописи. Серед іншого, в листі стверджується, що її спочатку купив за 600 дукатів імператор Священної Римської імперії Рудольф II, який вважав книгу роботою Роджера Бекона.

 

Манускрипт Войнича- Фрагмент сторінки

Манускрипт Войнича - Фрагмент сторінки

 

Подальші 200 років долі Рукописи невідомі, але найімовірніше, що вона зберігалася разом з рештою листуванням Кірхер в бібліотеці Римської колегії (нині Григоріанський університет). Книга, ймовірно, там і залишалася, поки війська Віктора Еммануїла II не захопили місто в 1870 році і не приєднали Папська держава до Італійського королівства. Нові італійські власті вирішили конфіскувати у Церкви велика кількість майна, у тому числі й бібліотеку. Відповідно до досліджень Ксавьера Чеккальді (Xavier Ceccaldi) та інших, перед цим безліч книг з університетської бібліотеки були спішно перенесені в окремі бібліотеки факультетів, майно яких не конфісковувалося. Листування Кірхера було серед цих книг, а також, очевидно, там був рукопис Войнича, тому що до цих пір книга несе на собі екслібрис Петрус Бекс (Petrus Beckx), у той час глави єзуїтського ордену і ректора університету.

 

Манускрипт Войнича- Фрагмент сторінки

Манускрипт Войнича - Фрагмент сторінки

 

Бібліотека Бекс була перенесена на віллу Мондрагон під Фраскаті (villa Borghese di Mondragone a Frascati) - великий палац поблизу Рима, набутий суспільством єзуїтів у 1866.

У 1912 році Римська колегія мала потребу в коштах і вирішила в строгій таємниці продати частину своєї власності. Вілфрід Войнич придбав 30 рукописів, серед іншого і ту, яка зараз носить його ім'я. У 1961 році, після смерті Войнич, книга була продана його вдовою Етель Ліліан Войнич (автором «Овода») іншій книготорговці Хенсен Краус (Hanse P. Kraus). Не знайшовши покупця, у 1969 році Краус подарував манускрипт Йельському університеті, де він і знаходиться зараз, у бібліотеці рідкісних книг під каталожним номером MS 408. Жодна спроба розшифровки не дала результатів.

Сьогодні за допомогою Інтернету сотні вчених та ентузіастів-аматорів обмінюються думками і теоріями з приводу рішення загадки манускрипту. Тепер над загадкою б'ється набагато більше людей, ніж будь-коли. Однак розкрити таємницю цієї незвичайної книги ще не вдалося.

Можливо, автор манускрипту Войнич дійсно винайшов код, який неможливо зламати.

Манускрипт Войнича- Фрагмент сторінки

Манускрипт Войнича - Фрагмент сторінки

 

Книга складається кількох розділів, різних за стилем та утриманням:

  • «Ботанічний». На кожній сторінці знаходиться зображення однієї рослини (іноді двох) і кілька абзаців тексту - манера, звичайна для книг європейських травників того часу. Деякі частини цих малюнків - збільшені і більш чіткі копії начерків з «фармацевтичного» розділу.
  • «Астрономічний». Містить круглі діаграми, деякі з них з місяцем, сонцем і зірками, імовірно астрономічного або астрологічного змісту. Одна серія з 12 діаграм зображує традиційні символи зодіакальних сузір'їв (дві риби для Риб, бик для Тельця, солдатів з арбалетом для Стрільця і т. д.). Кожен символ оточений рівно тридцятьма мініатюрними жіночими фігурами, більшість з яких оголені, кожна з них тримає підписану зірку. Останні дві сторінки цього розділу (Водолій і Козеріг, або, умовно кажучи, - січень і лютий) були загублені, а Овен і Телець розділені на чотири парні діаграми з п'ятнадцятьма зірками в кожній. Деякі з цих діаграм розташовані на вкладених сторінках.
  • «Біологічний». Щільний нерозривний текст, оточуючий зображення тіл, головним чином голих жінок, що купаються в ставках або протоках, з'єднаних скрупульозно продуманим трубопроводом, деякі «труби» чітко приймають форму органів тіла. У деяких жінок на головах корони.
  • «Космологічний». Інші кругові діаграми, але незрозумілого сенсу. Цей розділ також має вкладені сторінки. Одне з таких вкладень розміром у шість сторінок містить якусь подобу карти або діаграми з шістьма «островами», з'єднаними «дамбами», з замками і, можливо, вулканом.
  • «Фармацевтичний». Безліч підписаних малюнків частин рослин із зображеннями аптекарських судин на полях сторінок. У цьому розділі також є кілька абзаців тексту, можливо, з рецептами.
  • «Рецептний». Розділ складається з коротких абзаців, розділених цветкообразнимі (або зіркоподібних)

 

Зараз це єдина у своєму роді творіння зберігається в бібліотеці раритетних і рідкісних книг Єльського університету і оцінюється в 160.000 доларів. Рукопис не дають нікому в руки: всі бажаючі спробувати свої сили в розшифровці можуть завантажити фотокопії високої якості з сайту університету.

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈



------ Електронні книги, Книги

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua