Присвячується усім хто загинув в боротьбі за незалежну Україну від москальських, польських та фашистських окупантів.
.       .
 
 
 
       Зареєструватись      Забули пароль?
Воїни УПА Жінки в УПА Воїни УПА
 

Визначні діячі:

Голова Проводу
ОУН
(1941-1959рр.)
Степан Бандера Президент Української
Головної Визольної
Ради (1944)
Кирило Осьмак Головний командир
УПА (1942-1945)
Дмитро Грицай Головний командир
УПА (1943-1950)
Роман Шухевич Головний командир
УПА (1950-1954)
Василь Кук Шеф Головного
Військового Штабу
(1943, 1946-1949)
Олекса Гасин Командир Групи
Упа-"Захід" (1943)
Василь Сидор Перший Командир
Групи УПА-"Північ"
(1944-1945)
Дмитро Клячківський Командир Групи
Упа-"Південь"
(1943-1944)
Омелян Грабець Політичний керівник
УПА
Йосип Позичанюк Командир Запілля
(1943-1944)
Ростислав Волошин Голова українського
Червоного хреста
(1943-1947)
Катерина Зарицька Наша кнопка:

 
За весь час збройної боротьби під час Другої світової війни і післявоєнний період через армію УПА перейшло понад 400 тис. чол.  - майже вдвічі більше, ніж через червоні партизанські загони.з 1951 р.

Останій вояк УПА, Ілля Степанович Оберишин вийшов з підпілля 3 грудня 1991 році, сорок років він був на нелегальному становищі , не маючи будь-якого радянського документа.

Мабуть, історія жодної країни не паплюжилась, не перекручувалась та не піддавалась остракізмові так, як прадавня і пребагата історія України. Поневолювачі усіх мастей намагались зробити наш народ покірним виконавцем своїх забаганок, а його багату землю — джерелом власного достатку. Комуністична імперія, крах якої відбувається на очах, як і попередні загарбники, робила шалені потуги, аби позбавити українців національної свідомості. Проводячи русифікаторську політику під виглядом творення «единой общности — советского народа», Москва накладала заборону на правдиву історію, підміняючи її низькопробними вигадками.

За 400 років окупації поневолювачі перетворили населення України в заляканих рабів, але наступали моменти, коли дух наших предків відроджувався в крові молодих героїв, які не раз намагалися утворити свою власну державу. Одними з останніх героїв були воїни Української Повстанської Армії...


Похорони Степана Бандери

  УПА » Відео про УПА   |  Переглядів:522 |  Коментарів: (0)  

5 липня 1941 у Кракові Степан Бандера був заарештований. За ним до Берліна поїхала дружина Ярослава з тримісячною донькою Наталкою, щоб перебувати близько до чоловіка. Бандеру утримували спочатку у в'язниці, потім — у концтаборі Заксенгаузен, де він перебував до 1944 року. Братів Олександра (доктора політекономії) та Василя (випускника факультету філософії Львівського університету) у 1942 році вбили польські наглядачі-капо у концтаборі Аушвіц.


Оригінальна промова Степана Бандери

  УПА » Енциклопедія УПА   |  Переглядів:999 |  Коментарів: (0)  

Промова Степана Бандери перед вбивством в 1959 році. Оригінальний голос та особливий акцент української мови 60-років.


Українські січові стрільці в малюнках

  УПА » Статті про УПА   |  Переглядів:1679 |  Коментарів: (1)  

Курилас Осип Петрович - Із серії "Українські січові стрільці (типи в рисунках та малюнках)".

Видання "Червоної калини" 1918 рік.

 


Поліська повстанка пісня про УПА

  УПА » Відео про УПА   |  Переглядів:1045 |  Коментарів: (0)  

Ірина Баковецька "Поліська повстанка" Україна - дуже якісний відеокліп про повстанку та її долю.


Бандерівська пісня "Мій друже ковалю"

  УПА » Відео про УПА   |  Переглядів:2284 |  Коментарів: (2)  

З окупантами Кремлівськими нема спільної мови. Як не можна спинити річку, що зламавши кригу на весні бурхливо несеться до моря, так не можна спинити нації, що, прокинувшись до життя, ламає свої кайдани.


Як бандерівці вбивали дітей!

  УПА » Статті про УПА   |  Переглядів:2793 |  Коментарів: (2)  

Москальська пропагандя лякає своїх холопів фактом, що бандерівці вбивали дітей!

Люди отримують такий твіт, він шокує, викликає ненависть.

 

— Бандеровские мрази.

— Давить сволочей.

— И эти хотят в Европу, да куда она смотрит.

— Ужас, и этих прославляют на Украине.


Тактика боротьби з окупантами. УПА

  УПА » Відео про УПА   |  Переглядів:1804 |  Коментарів: (0)  

УПА.Тактика боротьби з окупантами.


Галерея українського військового однострою

  УПА » Енциклопедія УПА   |  Переглядів:2035 |  Коментарів: (0)  

Автор створеної Галереї українського військового однострою Богуслав Любів - художник-дизайнер, заслужений працівник культури України, член правління Спілки дизайнерів України.

За останні двадцять років Б. Любів у своїй понад сорокарічній творчості художника-дизайнера звернувся до зовсім незвичної, як для нього, науково-творчої праці, - це реконструювання українських військових одностроїв періоду визвольної боротьби першої половини XX століття.


Кургани УПА

  УПА » Статті про УПА   |  Переглядів:1068 |  Коментарів: (0)  

За звичаєм, що існував ще до Руських часів, загиблих воїнів ховали в курганах.

Цей звичай зберігся і на Західній Україні, що яскраво та масово відобразився як память про вояків Української Повстанської Армії, що загинули в боях з  комуністичним та фашиським режимом.

 


Суд Бандери і Шухевича

Україна в боротьбі

Перед Другою Світовою війною територія України була поділена між різними країнами: Радянським Союзом, Польщею, Чехословаччиною та Румунією. І коли почалася війна - з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу, то радянські війська увійшли на територію Західної України. Намагаючись насадити нові порядки, за неповних два роки владарювання більшовики знищили десятки тисяч місцевих мешканців. В основному це були учителі, священики, митці, науковці... Простих селян заганяли в колгоспи, відбираючи найнеобхідніші для життя речі.

Після нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року радянські війська стали спішно покидати українську землю, а перед відступом страчували в тюрмах усіх політичних в'язнів найкращих синів та дочок України. Організація Українських Націоналістів, яка здавна боролась за незалежну Українську Державу, скликала ЗО червня у 1941 року у Львові велике віче, де було проголошено Українську самостійність. Це не сподобалось гітлерівцям, а тому весь український уряд опинився в концентраційному таборі. Тисячі українських хлопців та дівчат пішли в ліси, щоб боротися проти нового загарбника, який вивозив людей на тяжкі роботи до Німеччини та грабував мирне населення.

В цей час багато українців, а серед них і священики під проводом Митрополита Андрія Шептицького таємно переховували євреїв від переслідування нацистів. Духовенство, наражаючись на численні небезпеки, підтримувало людей, вселяючи в їх серця надію на Боже милосердя та нашу перемогу.

Виснажливі бої привели до великих воєнних змін і після того як гітлерівці, зазнаючи поразок, покинули українську землю, сюди прийшли більшовики. Вони повернулися до методів, які практикували в 1939-1941 роках: примусово зганяли людей до колгоспів, знищували українські читальні та організації, переслідували священиків та закривали церкви.

Всі єпископи Українсько греко-католицької Церкви опинились за ґратами, тисячі родин було вивезено у Сибір, а Українська Повстанська Армія продовжувала вести боротьбу проти загарбників української землі. УПА не тільки проводила успішні бої, але й здійснювала пропагандивні акції серед інших народів, що опинились під червоною окупацією. Надзвичайно успішними були рейди повстанців у Західну Європу до Німеччини та Австрії, в ході яких вояки розказували про боротьбу України проти поневолювачів.

Впродовж багатьох років Українську Повстанську Армію очолював Роман Шухевич легендарний командир та великий патріот України. Його смерть у 1950 році не зупинила визвольної боротьби українців. Через багато років праці та боротьби ми здобули свою Державу!Дизайн сайту від rullan   Ми пам'ятаємо та пишаємось воїнами УПА. Слава героям України!!!
Проект порталу "Таємна січ - Кампот" © 2011