➤ Перстні УПА

Перстні УПА


Всі персні  українського націоналістичного підпілля УВО, ОУН та УПА були саморобні. Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією. За спогадами ветеранів ОУН - УПА перстені виготовляли з відстріляних гільз та металевих конструкцій збитих літаків чи іншої техніки. Перероблялись також трофейні перстені (німецькі чи більшовицькі). Автори цих перстенів "заховані" за псевдонімами - так і залишаться переважно невідомими, як і місце виготовлення цих перстенів.

" data-top1="150" data-top2="20" data-margin="0" data-path="/templates/upa/js/" data-image="https://kampot.org.ua/uploads/posts/2011-06/1307362720_persni_4.jpg">

Серед повстанців особливо шанувались перстні. Всі персні  українського націоналістичного підпілля УВО, ОУН та УПА були саморобні. Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією. За спогадами ветеранів ОУН - УПА перстені виготовляли з відстріляних гільз та металевих конструкцій збитих літаків чи іншої техніки. Перероблялись також трофейні перстені (німецькі чи більшовицькі). Автори цих перстенів "заховані" за псевдонімами - так і залишаться переважно невідомими, як і місце виготовлення цих перстенів.

Виготовляли також перстені як витвори ужиткового промислу в таборах переміщених осіб та таборах військовополонених. Ось як згадує про виготовлення перстенів у таборі військовополонених в м. Ріміні (Італія) вояк І УД УНА (І Українська Дивізія Української Національної Армії): «щодо так званого «українського золота», то варто тут згадати таке: наші вояки з покинутої німецької зброї робили спеціальні перстені й інші оздоби.

Перстень УПА

 Оте «золото» спочатку купували італійці за солоні гроші. Багатьом оте золото помогло, коли вони втікали з полону, бо чужинці вимінювали його на іншу валюту. Одній групі наших утікачів пощастило вже в Австрії продати пару перстенів і за ті гроші вони доїхали до табору в Ляндеку».

Перстень УПА

 

Тема виробництва, авторства, місця виготовлення символіки УВО-ОУН-УПА потребує скрупульозного пошуку і ще мало досліджена. Виняток становить стаття Ніла Хасевича, автора низки проектів та відзнак УПА, "Графіка в бункерах УПА".

 

Перстень УПА

 

Серед перстенів УПА слід виокремити перстень із зображенням герба Галичини (лев, повернутий направо, що спинається на скелю) та двох тризубів справа та зліва від герба .

перстень із зображенням герба Галичини

 

Зважаючи на те, що зображення на лицьовій поверхні вигравіруване із заниженням, а зображення тризубів виступають над поверхнею перстеня, можна припустити, що він використовувався як печатка у якійсь структурі Української Держави, проголошеній у Львові в червні 1941 р., про що свідчить гравірований напис на внутрішній стороні перстеня «Lemberg 1941».

Завантажити реферат по Українським перстеням 1914-1952р.р.:

Скачать файл: persten-1914-1952rr.docx [352.37 Kb] (cкачиваний: 43)
Посмотреть онлайн файл: persten-1914-1952rr.docx

Схожі сторінки:

{related-news}
Додати коментар
  • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
    laughinglollovenorecourserequestsad
    tonguewassatcryingwhatbully
Запитання: В Києві протікає річка?

Заборонено використовувати ненормативну лексику, образа інших користувачів даного сайту, активні посилання на сторонні сайти, реклама в коментарях.

Мапа діяльності УПА
Останні зміни:
25 грудня Малюнки схронів УПА

15 жовтня Пряжки воїнів УПА. (частина 2)

15 жовтня Українські відзнаки 2 Світової війни

Фотоархів
Ранги УПА
Провідники УПА:
Голова Проводу
ОУН
(1941-1959рр.)
Степан Бандера
Президент Української
Головної Визольної
Ради (1944)
Кирило Осьмак
Головний командир
УПА (1942-1945)
Дмитро Грицай
Головний командир
УПА (1943-1950)
Роман Шухевич
Головний командир
УПА (1950-1954)
Василь Кук
Шеф Головного
Військового Штабу
(1943, 1946-1949)
Олекса Гасин
Командир Групи
Упа-"Захід" (1943)
Василь Сидор
Перший Командир
Групи УПА-"Північ"
(1944-1945)
Дмитро Клячківський
Командир Групи
Упа-"Південь"
(1943-1944)
Омелян Грабець
Політичний керівник УПА
Йосип Позичанюк
Командир Запілля
(1943-1944)
Ростислав Волошин
Голова українського
Червоного хреста
(1943-1947)
Катерина Зарицька
Наша група у Фейсбуці: