Дата:     Переглядів: 15 068    Коментарів: 6   |  

Фотоархів УПА №2

оцінило: 4 люд.
 

Фотоархів УПА №2
Фотоархів УПА №2

Перший відділ Української Повстанської Армії зорганізував на Поліссі в жовтні 1942 року Остап, військовий референт Краєвого Проводу ОУН на Північно-Західних землях. Справжнє ім’я Остапа – Сергій Качинський. Він був сином православного священника на Поліссі, а також колишнім старшиною польської армії.
Причиною того, що перший відділ УПА повстає саме на Поліссі було те, що тут крім німецьких утисків взнаки населенню давалися ще більшовиькі партизани та польські “пляцуфки”.

Березень сорок четвертого кривавів запеклими боями. Понівечене Покуття з катованим і десяткованим німцями людом розпласталося між Дністром і Прутом, густо пошрамоване шанцями й наїжачене вогнедишним залізом. Смертельно поранений фашистський звір, якого Червона армія тисла до Карпатських гір, лютував. А на теренах, що їх загарбали нові завойовники, нишпорили шакалячі зграї енкаведистів. Червоний терор знов заполонив збідований край.

Від середини вересня 1939 до травня 1941-го московські окупанти репресували в Західній Україні понад мільйон людей.

 

 

Група «УПА - Південь» офіцерський склад в 1947 році.

 

 


Наймолодші стрільці УПА на терені Л. Стр. Василько 14 років і стр. Тарасик 15 років. Посередині керівник гарбарні УПА Голуб - 50 років. Весна 1947 р.

 

 


Могила Ростислава Волошина-Павленко. Члени Верховної Ради Українського звільнення (UHVR) у військовій зоні УПА-Північ, під командуванням командувача Еней.

 

         

 


Батарія артилерії Південної округи УПА-Північ у час маршу в Дубенському повіті на Волині в грудні 1943 р. Зліва в глибині, на коні, командир батерії Береза; перед ним, іде в напрямі фотоапарату, начальник штабу воєнної округи Черник.

 

 


Воїни УПА святкують Великдень в  Карпатах (1946)

 

 


 

Приведення до присяги  командування другої групи УПА і політичного керівництва в 1945 році

         

 


 

 Загін командувача Бурлаки під час рейду в Словаччину

 

 

 

Перша група бійців УПА, якій вдалося проникнути через залізний завіс у ФРН 11 вересня 1947.
У першому ряду, центр командувача Лев Фатула-Лахідний; Іван Вовік-Соколенко, командир групи Зеновій Громенко і Михайло Залізняк.

 

 


Остріжський курінь УПА з Північно-західньої воєнної округи УПА на Волині в 1943 р.

 

 

 

Українські дівчата, які виступили до українського Червоного Хреста, який доглядав за пораненими бійцями Української повстанської армії

 

 

 

Кінна стежа УПА-Північ. 1946 р.

 

 

 

«Чистка зброї»  загін УПА в лісі, в районі УПА-Захід

         

 

 

Старшинська школа УПА складає присягу в 1944 р. на вірність УГВР.

 

 


Група бійців УПА - жінок на виїзнії перевірці.

 

 

 

  

Рій командира Орла. Звіт відбирає сотенний Крилач. Весна 1947р.

         

 

 

Стоять зліва: районовий керівник УЧХ Марійка, ком. ТЗБ Новий, надрайонова машиністка Дора та стрілець ТЗБ Степ. Осінь 1946р.

 

 

 

Найстарший стрілець УПА в Перемишлянщині - 62-річний Дідо. Весна 1947 р.

 

 


 Польове богослуження для стрільців УПА на Лемківщині. С. Криве над Сяном 03.08.1947 р.

 

         
 
 

Реклама:

 

Коментарі: 6

red
red 5 липня 2011 08:57
Да когда же Вы успокоитесь-то господа? Исламского террора Вам не хватает? Так и Вы туда же! Про Бандеру можно поговорить отдельно, а "УПА" это все от "Абвера". Фашистские ублюдки. Каратели, уклонисты, обиженные.
admin 5 липня 2011 22:40
Ред ти щось путаеш: Німці і Москалі то фашисти, карателі, нкведисти та мучителі. А бандерівці - то сини української землі, які її захищали від іноземних загарбників :prapor:
nesin
nesin 31 жовтня 2011 23:02
Я також не розумію сенс війни з жителями Росії!!! То Сталін і Гітлер були живодерами, а в чому ж винні звичайні люди?! Ми всі славянськох раси!!! Ми повинні навпаки бути разом!!! І воювати не між собою, а з Жидами, Армянами, Таджиками...і різною наволоччю зі мавп'ячою пикою!!!
admin 1 листопада 2011 09:49
:b_plakat2: Я ось теж не розумію якого дідька лисого москалі із зброєю, НКВД, колгоспами та комунізмом приперлись в Україну?
СТАЛИН.
СТАЛИН. 27 жовтня 2015 16:08
Україні Слава! ДОНБАССУ СЛАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
владислав
владислав 20 лютого 2016 03:31
бідна й багатостраждальна Україна,але всеодно сільна і славетна своїми синами.СЛАВА УКРАЇНІ!!!!!!
Залишити свій коментар: