Дата:     Переглядів: 5 059    Коментарів: 0   |  

Йосип Позичанюк

оцінило: 0 люд.
 

Йосип Позичанюк
Йосип Позичанюк

 Йосип Позичанюк (1913, с. Дашів — 22 грудня 1944) — заступник Головного Командира УПА, Політичний Керівник УПА.

  Псевдо — «Шугай», «Шаблик-Шугай»

 

Про Йосипа Позичанюка збереглося дуже мало інформації, на сьогодні нам відомо наступне.

Народився 1913 року в селі Дашеві теперішнього Іллінецького району Вінницької області. Про це свідчить знайдена в архіві студентська картка за номером 543, видана 20 серпня 1931 року студентові літературно-мовного факультету Ніжинського інституту соціяльного виховання Йосипові Івановичу Позичанюку.

Молодий наддніпрянський письменник Йосип Позичанюк став Інспіратором творення чужонаціональних відділів. Перший національний курінь в УПА створили в половині 1943 р. узбеки під командуванням майора Ташкента, який в березні 1944 р. попав раненим у большевицький полон і був розстріляний. В цій же ВО "Заграва" організується, майже одночасно з узбеками, курінь грузинів (в Рівенщині) та ашотів і сотня кубанців. В ВО "Турів" першим організується курінь азербайджанців. Кількість чужонаціональних частин в УПА дійшла в час переходу фронтів до 15 куренів. Австрійці, бельгійці, французи, німці і югослави своїх окремих частин не створили, а входили поодиноко в склад інших частин (югослави, німці), або працювали в адміністрації УПА (австрійці, бельгійці, французи).

Під псевдом Шугай-Шаблюк був політичним референтом Головного Командування УПА й, опісля, УГВР;

Загинув в в Юшківському лісі поблизу села Дев’ятники тепер Жидачівського району Львівської області 22 грудня 1944 року (це було Свято Непорочного зачаття Пресв. Діви Марії) де його група з 9 чоловік була атакована карально-репресивним загоном, що налічував близько 300 чекістів. Всі загиблі поховані у братській могилі на Юшківському кладовищі.

 
 

Реклама:

 
Залишити свій коментар: