Медалі УПА
08 червня

Медалі УПА..

Особливістю повстанської армії було існування в УПА власної системи нагород. Як засоби відзначування повстанців нагороди були запроваджені в армії на початку 1944 року.  В УПА в 1944 було введено спеціальні нагороди: Золотий Хрест Бойової заслуги - 1 і 2 ступенів, Срібний Хрест Бойової заслуги - 1 і 2...

Цікаво про УПА:
 • Відзнаки УПА
  Відзнаки УПА

  Фото відзнак УПА.

  Вояки самостійно вирізали тризуби різного розміру та стилю, використовуючи будь-які доступні матеріали: гарматні або патронні гільзи, жерсть, дерево, пластик, тканину...

 • Кокарди УПА
  Кокарди УПА

  Кокарди вояків УПА.

  Вояки деяких відділів мали на шапках однакові відзнаки, що підтверджує існування централізованого їх виробництва одним майстром або однією підпільною «фабрикою».

 • Персні УПА
  Персні УПА

  Виготовлення перснів УПА.

  Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією.

Останні зміни:
Бандерівський суд:
Суд Бандери і Шухевича

Україна в боротьбі

Перед Другою Світовою війною територія України була поділена між різними країнами: Радянським Союзом, Польщею, Чехословаччиною та Румунією. І коли почалася війна - з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу, то радянські війська увійшли на територію Західної України. Намагаючись насадити нові порядки, за неповних два роки владарювання більшовики знищили десятки тисяч місцевих мешканців. В основному це були учителі, священики, митці, науковці... Простих селян заганяли в колгоспи, відбираючи найнеобхідніші для життя речі.

Після нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року радянські війська стали спішно покидати українську землю, а перед відступом страчували в тюрмах усіх політичних в'язнів найкращих синів та дочок України.Організація Українських Націоналістів, яка здавна боролась за незалежну Українську Державу, скликала 30 червня у 1941 року у Львові велике віче, де було проголошено Українську самостійність. Це не сподобалось гітлерівцям, а тому весь український уряд опинився в концентраційному таборі. Тисячі українських хлопців та дівчат пішли в ліси, щоб боротися проти нового загарбника, який вивозив людей на тяжкі роботи до Німеччини та грабував мирне населення.

В цей час багато українців, а серед них і священики під проводом Митрополита Андрія Шептицького таємно переховували євреїв від переслідування нацистів. Духовенство, наражаючись на численні небезпеки, підтримувало людей, вселяючи в їх серця надію на Боже милосердя та нашу перемогу.

Виснажливі бої привели до великих воєнних змін і після того як гітлерівці, зазнаючи поразок, покинули українську землю, сюди прийшли більшовики. Вони повернулися до методів, які практикували в 1939-1941 роках: примусово зганяли людей до колгоспів, знищували українські читальні та організації, переслідували священиків та закривали церкви.

Всі єпископи Українсько греко-католицької Церкви опинились за ґратами, тисячі родин було вивезено у Сибір, а Українська Повстанська Армія продовжувала вести боротьбу проти загарбників української землі.УПА не тільки проводила успішні бої, але й здійснювала пропагандивні акції серед інших народів, що опинились під червоною окупацією. Надзвичайно успішними були рейди повстанців у Західну Європу до Німеччини та Австрії, в ході яких вояки розказували про боротьбу України проти поневолювачів.

Впродовж багатьох років Українську Повстанську Армію очолював Роман Шухевич легендарний командир та великий патріот України. Його смерть у 1950 році не зупинила визвольної боротьби українців. Через багато років праці та боротьби ми здобули свою Державу!

Мапа діяльності УПА
Останні зміни:
25 грудня Малюнки схронів УПА

15 жовтня Пряжки воїнів УПА. (частина 2)

15 жовтня Українські відзнаки 2 Світової війни

Фотоархів
Ранги УПА
Провідники УПА:
Голова Проводу
ОУН
(1941-1959рр.)
Степан Бандера
Президент Української
Головної Визольної
Ради (1944)
Кирило Осьмак
Головний командир
УПА (1942-1945)
Дмитро Грицай
Головний командир
УПА (1943-1950)
Роман Шухевич
Головний командир
УПА (1950-1954)
Василь Кук
Шеф Головного
Військового Штабу
(1943, 1946-1949)
Олекса Гасин
Командир Групи
Упа-"Захід" (1943)
Василь Сидор
Перший Командир
Групи УПА-"Північ"
(1944-1945)
Дмитро Клячківський
Командир Групи
Упа-"Південь"
(1943-1944)
Омелян Грабець
Політичний керівник УПА
Йосип Позичанюк
Командир Запілля
(1943-1944)
Ростислав Волошин
Голова українського
Червоного хреста
(1943-1947)
Катерина Зарицька
Наша група у Фейсбуці: