Український портал » УПА » Статті про УПА » Кокарди вояків УПА
 
Дата:     Переглядів: 8 076    Коментарів: 0   |  

Кокарди вояків УПА

оцінило: 6 люд.
 

Кокарди вояків УПА
Кокарди вояків УПА

Зважаючи на те, що УПА не отримала повното власного однострою, функції відзнак покладалися на деякі елементи одгу повстанців.

У першу чергу це стосується мазепинок та петлюрівок, оскільки вони мали характерний вигляд і були ознакою приналежності виключно до української армії. На шапки обов'язково кріпилися українські відзнаки: дехто мав кокарди, що використовувались ще у 1918-1921 рр., інші носили зразки, виготовлені для української допоміжної поліції у Генеральній Губернії.

Але в більшості вояки самостійно вирізали тризуби різного розміру та стилю, використовуючи будь-які доступні матеріали: гарматні або патронні гільзи, жерсть, дерево, пластик, тканину тощо. Шапкові відзнаки українських повстанців за виглядом відрізнялися великим розмаїттям, оскільки виготовляли їх за різних технічних можливостей та на власний смак.

 

Вояки деяких відділів мали на шапках однакові відзнаки, що підтверджує існування централізованого їх виробництва одним майстром або однією підпільною «фабрикою». У курені «Хмари» (ТВ-21 трупи УПА-Захід), наприклад, вони мали вигляд фігурного блакитного щита з вимірами близько 3x2 см. із жовтим тризубом та жовтою обвідкою.

 

Кокарди

Кокарди

 

Кокарди

Кокарди

Ось така кокарда була зайдена на аукціоні в інтернеті:

 

 
 

Реклама:

 
Залишити свій коментар: