Мапи України

admin
  50 882   1    
Мапи України
Мапи України

Кожний українець має мати у своїй домівці мапи рідної держави.

Завантажуємо мапи та розповідаємо всім про неньку Україну!


Мапи які мають бути в кожного українця:

мапа Україна РусьКарта Давня Україна-Русь (V-X ст.)

soborn_ukr_new2.rar [1.29 Mb] (Завантажили: 1283)

Фотографії та дати, що допоможуть вивчити Історію Київської Русі.

Межі Київської Русі.

 

 

Карта України 1918 року"Карта України 1918 року".

 

20100413-093907.rar [3.23 Mb] (Завантажили: 1502)

 На ній нанесені кордони УНР станом на жовтень 1918 року. Тоді до української держави належали території Придністров'я, частина Білорусі –Берестейщина, Гомельщина (територія України простягалась углиб Білорусі на 80-150 кілометрів), а також східна Слобожанщина (сучасна Курська і Воронежська області Росії - клин простягався на 250 кілометрів). "Без сумніву, до складу України тоді входив Крим. Ця карта призначена для того, щоб сучасники, на підставі документу, а це є карта-документ, яка видана у Відні відомою фірмою, могли побачити якою була Україна у 1918 році, як ці кордони змінилися", – розповів голова благодійного фонду "Україна-Русь" Ростислав Новоженець.

Історик Іван Сварник вважає цю мапу "сенсаційним оригінальним документом", бо це перша мапа України як держави, на ній вперше були нанесені державні кордони. "Карта, у першу чергу, є фіксацією стану свідомості населення того моменту, коли вона надрукована, стану національного усвідомлення держави. Я припускав, що така мапа має бути. Бо відомо, що віденське видавництво "Фрейтг і Берндт" публіковало впродовж усіх років Першої Світової війни карти теренів бойових дій", - підкреслив учений. Мапи України 1918 року цілеспрямовано нищили у радянський час і за її зберігання можна було отримати до 10 років ув'язнення. Львів'янин Михайло Гаврилів придбав карту випадково на базарі в Івано-Франківську в середині 80-х минулого століття.

У науковців немає сумнівів щодо автентичності мапи 1918 року. Під час передачі оригіналу в історичний музей зазначалося, що ніхто ні до кого не має територіальних претензій. Але карта є цікавою для українців, які повинні знати свою історію і які землі колись належали Україні, що там донині живуть українці і ними потрібно опікуватись.

Мапа Соборна УкраїнаСоборна Україна

ukr_rus-new2.rar [7.84 Mb] (Завантажили: 1415)

22 січня 1919 року територія України була в 1,6 раза більшою від нинішньої Державний кордон Української Народної Республіки на день Злуки 22 січня 1919 був значно довший від сучасного. Кордон тодішньої України відображений на карті «Соборна Україна», яка вийшла друком у Львові за ініціативи благодійного фонду «Україна – Русь». Це перша настінна карта соборної УНР, на якій відображені усі українські етнічні землі, які у 1919 році були у складі України. Кубань, Ставропілля, Чорноморщина, Східна Слобожанщина, Стародубщина (нині вони у складі Росії). Берестейщина і Гомельщина (нині у складі Білорусі). Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Північна Лемківщина (Польща), Південна Лемківщина (Словаччина). Мармарощина, Південна Буковина (нині у складі Румунії). А Придністров’я – окрема держава.

На мапі, над якою працювала група істориків і науковців, на основі архівних матеріалів виділені території компактного проживання українців, так звані «клини», де формувалась українська армія.

Малиновий клин – це Північний Кавказ, Сірий клин – Північний Казахстан і Південно-Західний Сибір, Зелений клин – Південна частина Далекого Сходу (головне місто – Владивосток), Жовтий клин – Нижнє і Середнє Поволжя. До слова, площа Зеленого клину була удвічі більша від території України, тут українці проводили державотворчі процеси: у 1918 році вони вимагали від російського уряду визнати далекосхідний Зелений Клин частиною України і проголосили культурну Конституцію українців Далекого Сходу і Самостійну Українську Далекосхідну Республіку.

Мапа Українська Повстанська АрміяМапа "Українська Повстанська Армія"

Мапа знаходиться тут

Настінна мапа “УПА” випущена до 50-річчя славної пам’яті Степана Бандери і з нагоди чергової річниці створення Української Повстанської Армії.

Мапа призначена донести до широкого загалу в яскравій доступній і лаконічній формі найнеобхіднішу інформацію про діяльність УПА. Досі подібних карт не існувало.

мапа Організація Українських НаціоналістівОрганізація Українських Націоналістів

 

maket_oun.rar [6.5 Mb] (Завантажили: 607)

10 грудня 2010 р. у приміщенні Львівської обласної ради відбулася презентація настінної ка «Організація Українських Націоналістів». Видання присвячене 120-й річниці з дня народження Андрія Мельника (народився 12 грудня 1890-го року). Загалом мапа містить портрети та коротку інформацію про голів Організації Українських Націоналістів, починаючи від Євгена Коновальця. Тут є згадки про головних ідеологів, крайових провідників та головні конференції ОУН. Цікавою для читача має стати хронологія найвідоміших атестатів та ексів УВО та ОУН. Крім того, мапа містить і такі розділи, як створення ОУН, завдання і діяльність, розкол, діяльність в екзині тощо.

У центрі видання на карті українських земель позначені штаб-квартири ОУН, концтабори та в’язниці, де утримувалися найвидатніші діячі організації, місця їх народження та загибелі, маршрути похідних груп тощо. Єдине, про що справді жалкує Р.Новоженець, так це про те, що формат видання не дозволяє умістити всю зібрану інформацію. Але це, зрештою, цілком об’єктивна обставина.

Карта «Репресії проти українців в СРСР»

 

maket_represiji_srsr.rar [2.35 Mb] (Завантажили: 595)

Розглядаючи карту, ми можемо бачити позначені на мапі СРСР та окремо України в’язниці, концтабори, місця заслань. Тут є фото та коротка інформація про найбільш відомих українців, репресованих в СРСР, починаючи від 1920 року.

 

карта Голодомор – геноцид українцівНастінна карта “Голодомор – геноцид українців”

golodomor-1.rar [1.64 Mb] (Завантажили: 606)

Видана з метою підтримати зусилля Президента України В.Ющенка і донести до широкого загалу в популярній формі правду про українську трагедію 1932-1933рр.

На відміну від офіційних матеріалів карта не обмежується територією України, а графічно підтверджує розповсюдження Голодомору на більшості українських етнічних земель в межах СРСР, що додає аргументів про наявність геноциду.

ННа підставі даних СБУ опубліковано списки усіх 139 осіб, причетних до організації українського Голодомору.

Західно-Українська Народна РеспублікаЗахідно-Українська Народна Республіка (ЗУНР)

  

maket-zunr.rar [3.3 Mb] (Завантажили: 520)

 До 90-річчя Листопадового чину реалізовано перший проект БФ. Особливість карти - у нанесеному військово-політичному устрої ЗУНР і порівнянні з сучасними кордонами України та областей. Виразно помітно втрачені землі на заході. Дається коротка характеристика держави і хронологія подій.

Консультації істориків, географів. Виконана професійним картографом Ігорем Диким та його фірмою "Атласи і карти". 3000 прим. Кошторис 5450грн.

мапа Жовтий клин

Жовтий клин

 

zhovtyj_klyn.rar [2.01 Mb] (Завантажили: 510)

Мапа території розселення Українців в Росії - ця карта є наче довідкою про розселення українців на території трьох областей – Астраханської, Волгоградської та Саратовської, за якими давно вже в українському середовищі причепилася назва «Жовтий клин». Чому «Жовтий клин»? Жовтий - це за кольором, а українці були землеробами і намагалися кожен клаптик землі використати. Клин тому, що українці просто вклинювалися в чужоземні території. Ми маємо Малиновий клин, Сірий клин, Зелений клин, дивись вище на карті "Соборна Україна".

 

 

Український історичний календар

Український історичний календар

  

maket_ukrkalendar.rar [3.91 Mb] (Завантажили: 781)

Зібрано основні дати з історії України.

Розміщено фото великих українців.

Пам’ятники Тарасові Шевченку в Україні та за кордономКарта-схема

"Пам’ятники Тарасові Шевченку в Україні та за кордоном"

  

shevchenko.rar [3.13 Mb] (Завантажили: 476)

Немає в світі такого діяча культури чи мистецтва, якому вдячні нащадки встановили б стільки пам’ятників як Т.Шевченкові – бл. тисячі в Україні та сотня за кордоном. Скажімо, О.Пушкін удостоївся бл. 200-ми постаментами на свою честь. На карті-схемі вказано кількість пам’ятників Кобзареві в кожній області України та державах світу ( за даними директора кімнати-музею Шевченка у Львові Романа Наконечного).

Подається коротка біографічна довідка поета. Викладено збірну характеристику пам’ятників. Вміщено фото кращих постаментів – по одному з кожної області і держави. Наводяться адреси музеїв Шевченка. Карто-схема має привернути увагу влади до проблеми, що в Україні досі немає єдиного Державного реєстру пам’ятників Великому Кобзареві.

 

Інші мапи України

Ключові слова: мапа, мапи, карта, карти, Україна, України


------ мапи
spyfinch
spyfinch  Сірома 
№:1
Ростовсько-Суздальська земля ніколи не була в Києвській Русі, тим паче у V-X століттях. Промоскальська половина карт викладена, нема там справжньої сторії. Прочитайте книгу "Країна Моксель" Володимира Білінського і не вірте імперській історії.

Точніше я казав про карту "Карта Давня Україна-Русь (V-X ст.)".
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua