Микола Сядристий кращий мініатюрист світу
admin 9 110 0Майстер мікромініатюр, світового рівня, Микола Сергійович Сядристий народився 1937 року в селі Колісниківка на Харківщині.
Створенням мікромініатюр займається понад 40 років. Всі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією.
Мікромініатюри Миколи Сядристого розширюють уявлення про людські можливості.
Миколу Сядристого визнано кращим мініатюристом світу!!!
Учився в Харківському художньому училищі.
Закінчив Харківський сільськогосподарський інститут імені В.В.Докучаєва.
З 1960 по 1967 рік працював агрономом на Закарпатті, а з 1967 по 1974 рік – інженером в інституті системи Академії Наук України.
Досягнення: Про творчість Миколи Сядристого створено фільм «Між ударами серця».
В 2007 вийшов друком каталог з фотографіями і описом творів Миколи Сядристого (56 сторінок), який також містить біографічну довідку, перелік виставок та вірші. Каталог виданий трьома мовами (українською, англійською і німецькою). 11 травня 2012 автор надав право використовувати цей каталог на умовах вільної ліцензії, яка діє у Вікіпедії.
Творчість майстра затвердила у світі появу нового слова – «мікромініатюра».
|
Майстер спорту СРСР, абсолютний чемпіон України з підводного спорту.
Людина різнобічних інтересів, М.Сядристий створенням мікромініатюр займається понад 40 років. Всі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією.
Автор книг: "Чи важко підкувати блоху?" і "Таємниці мікротехніки". Остання книга витримала декілька видань і як бестселер на Всесоюзному конкурсі (1970 р.) на кращу науково- популярну книгу одержала Першу премію. Художник удостоєний звання "Заслужений майстер народної творчості України".
Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового слова – "мікромініатюра", якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках.
Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.
Музей мікромініатюр Миколи Сядристого
Україна, м. Київ, вул. Лаврська, 21, корп. 5
Час роботи: з 10:00 до 17:00.
Вхід: 20 грн.
Музей мікроскопічної мініатюри майстра Миколи Сядристого розташований на території Києво-Печерської Лаври. У колекції музею представлені роботи тільки одного автора - не дивно, талантом і умінням підкувати блоху володіють небагато людей.
Руками Сядристого був створений самий маленький у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм, цей прилад майже в 20 разів менше макового зернятка. Частина колекції знаходиться в музеї Андорри, частина в московському Політехнічному інституті, 15 робіт в угорському Сентендре - це відоме містечко художників. Микола Сядристий за 50 років творчості об'їздив весь світ - від Японії та Австралії до Чилі і Канади.
Серед мікромініатюр:
- підкована блоха,
- троянда, що розмістилася у зрізі волосини,
- портрет Юрія Гагаріна, вирізаний зі шматочка тернової кісточки,
- портрет Ернеста Гемінґвея на зрізі зерна груші, -вигравіруваний алмазним різцем на краплині зі скла автопортрет Сядристого (2,5х3 мм)
- портрет матері Сядристого (2х3 мм.
- робота «Пам'яті Олександра Гріна», яка створена із золота й платини: фрегат із 337 деталей завдовжки 3, 5 мм. У цій роботі продемонстровано різні методи обробки матеріалу, витримано об'ємний монтаж, рівень якого недосяжний для сучасних технічних засобів.
- найменша у світі книжка — це «Кобзар» Тараса Шевченка.
- найменші у світі шахи: шахівниця з фігурами розміщена на головці шпильки.
- композиція «Паралельний світ»: на носі золотого комара сидить під парасолькою дівчинка.
- робота «Маленький Принц», яку автор створив за малюнком Антуана де Сент-Екзюпері: фігурка принца заввишки 0,8 мм на астероїді (перлинці), інший елемент композиції — макет літака «Латекоер-26», на якому літав Екзюпері, завдовжки 2 мм.
- макет корабля “Санта-Марія” завдовжки 3, 85 мм, який складається із 256 золотих деталей
- золотий макет вітряка, виконаний із 203 деталей на половині макової зернини — створений під враженням від відвідування Інтернаціонального музею вітряків у Гіфгорні (Німеччина).
Мікромініатюри Миколи Сядристого
ПОРТРЕТ
Портрет-барельєф (3х3 мм) великого ураїнського поета Тараса Шевченка. Вирізлено з тернової кісточки. Збiльшено.
Кобзар
Найменьша в світі книга. Розмір 0.6 мм. Книга має 12 сторінок з віршами Т.Г.Шевченка і малюнками. Зашита павутинкою, обкладинку виготовлено з пелюстки безсмертника.
Ластівки
Композиція в половині макової зернини.
Ластівки і пташенята виконані із золота. Збільшено.
КВІТУЧА ГІЛКА
Яблучне зерно розрізано навпіл. Вміст однієї з половинок вибрано і замість нього вставлено папір "Астролюкс", на якому виконано акварельний малюнок.
Збільшено.
АВТОПОРТРЕТ
Фрагмент композиції.
Портрет (2.5х3 мм) вигравірувано алмазним різцем на краплині з скла.
Збільшено.
ЖИТТЯ
По анкерному волоску, взятому із мініатюрного наручного годинника.
Проходячи важливі і переломні моменти свого життя, іде людина.
Товщина фігурки, виконаної їіз золота 5 мікронів.
Збільшено.
РЕМБРАНДТ
Портрет-барельєф (3х4 мм) вирізаний із шматочка тернової кісточки.
Збільшено.
ІВАН ФРАНКО
Акварельний малюнок виконано на папері "Астралюкс", який вставлено в половинку зерна дикої груші.
Збільшено.
ПОЕЗІЯ
Композиція виконана із золота і розміщена у вушці звичайної голки.
Стріла і тятива в 400 разів тонша ніж людська волосина.
Збільшено.
ПОЛОНЕЗ ОГІНСКОГО
Фрагмент роботи: листочок хризантеми. Виконаний із скла, на якому вигравірувано ноти полонезу Огінського. Розмір листочка 2х5 мм.
Збільшено
Соломія Крушельницька
Портрет-барельєф (5х4 мм) великої украінської співачки вирізано із шматочка вишневої кісточки і розміщено на метеориті.
Збільшено.
МОРЕ
Композиція на рисовій зернині.
Матеріал: золото.
Збільшено
ШАХИ
Найменьші в світі шахи. Шахівниця з фігурками розміщена на голівці шпильки. Показана позиція гри однієї з партій Альохіна і Капабланки.
Збільшено.
В ГОСТЯХ У ВІЧНОСТІ
Киомпозиція виконана із золота і розміщена у віноградному зерні. Цар і богиня є копією барельєфа, вирізаного на стіні храму в Долині царів у Єгипті.
Збільшено.
ПАМ'ЯТІ ОЛЕКСАНДРА ГРІНА
Довжина фрегата 3,5 мм товщина оснастки 0.003 мм .(що в поперечному зрізі в 400 разів тонще людської волосини). Модель складається з 337 деталей. В цій роботі продемонстровано різнобічні методи обробки матеріалу, а також витримано об'ємний монтаж, рівень якого недосяжній для сучасних технічних засобів.
Збільшено.
ТРОЯНДА У ВОЛОСІ
Волосина просверлена по довжині і відполірована зверху і всередині до прозорості. У волосину вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0.05 мм.
Збільшено.
МАЙЯ ПЛІСЕЦЬКА
Портрет-барельєф (3х4 мм) вирізаний із шматочка вишневої кісточки.
Збільшено.
МИРУ - МИР!
На волосині довжиною 3 мм вигравірувано напис на п'яти мовах. Над волосиною розміщено виконану із золота лаврову гілку. Збільшено.
КАРАВАН
Композиція виконана із золота і розміщена у вушці звичайної голки.
Збільшено.
МИСЛИВСЬКИЙ СОКІЛ
Компоцизія виконана із золота і розміщена у виноградному зерні.
Збільшено.
ЗУСТРІЧ
Композиція виготовлена із золота і розміщена на крупиці цукру.
Збільшено.
МЕТАФІЗІКА
Макет пивного заводу виготовлений із золота і платини. Складається із 137 частин: розміщено на половинці зернини ячменю.
Збільшено.
ВІТРЯК
Золотий макет одного із діючих вітряків, який знаходиться в Інтернаціональному музеї вітряків в м.Гіфгорні (Німеччина). Складається з 203 деталей. Висота -1.8 мм Розміщений на половині макової зернини.
Збільшено.
КАРТА АВСТРАЛІЇ
Карта Австралії вигравірувана на склі, яке вставлене в половинку макової зернини. Кенгуру виготовлено із золота. Мініатюра демонструвалась разом з іншими виробами автора на Всесвітній виставці ЕКСПО-88 в Австралії.
Маленький принц
Маленький принц на астероїді(перлинці) вигравіруваний із золота за малюнком Антуана де Сент-Екзюпері. Висота фігурки принца 0,8 мм. Довжина літака - 2 мм("Латекоер-26", на якому літав Екзюпері).
Збільшено.
САНТА МАРІЯ
Довжина моделі - 3,85 мм. Складається із256 золотих деталей. Збільшено.
Композиція В.В. Андрєєв
В одній із половинок макової зернини розміщено портрет композитора В.В. Андрєєва, а в другій — футляр, в якому знаходиться балалайка із 40 деталей. Збільшено.
Скриика
Найменша у світі скрипка, довжина3,45 мм. Збільшено.
Кока-кола Найменша у світі пляшка фірми "Кока-кола". Висота пляшки — 1,65 мм. Довжина логотипу під пляшкою — 0,7 мм. Матеріал — золото.
Найменший у світі діючий електромотор. Розмір електромотора 1/20 мм3, виріб майже в 20 разів менший за макову зернину. В 1967 р. серед технічних досягнень 64 країн, які демонструвалися на Всесвітній виставці ЕКСПО-67 в Монреалі, був найменшим діючим агрегатом. Для порівняння мотор показано поряд з мурашкою. Збільшено.
Підкована блоха Блоха в натуральну величину виконана із золота і підкована золотими підківками. Збільшено. Мікрознімок: ніжки натуральної блохи, яка теж підкована (одна з перших робіт майстра).
Замок Замок у зібраному і розібраному вигляді виконано із золота і розміщено на торці волосини. Збільшено.
Автограф Автор зробив свій автограф на торці волосини. Найменшй напис у світі, виконаний рукою людини. Літери вирізано із платини. Збільшено.
------ Відомі українці